İnternetten ve arama sonuçlarından içerik kaldırma üzerine uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz. "Teklif Alın" butonuna tıklayarak, hemen teklif alabilirsiniz.

Telif hakkı size ait materyallerin ve online içeriklerin bulunduğu internet sayfalarını sürekli takip ile analiz edip size raporlarız.

Her proje birbirinden farklıdır, ihtiyaç ve gereklilikleri sizinle birlikte planlayarak doğru teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Teklif Alın iletişime geçin

Dizi ve Film Telif Hakları Koruma Çalışmaları

Var olan ve çalışma aşamaları tamamen bitmiş bir sinema eserini, televizyonda ya da dijital reklamcılıkta yayınlanacak bir dizi filmi, izleyici kitlesinin beğenisine sunulacak hale getiren kişilerdir. Yani, eser sahibi olan yönetmen, senaryo yazarı, diyalog yazarı ve özgün müzik bestecisi ile aynı zamanda eser sahibi olmamakla beraber özgün yorumlarıyla telif hakkı sahibi olan oyunculardan oluşmaktadır.

Bu noktada oyuncuların özgün bir şekilde oynadıkları roller ile ortaya çıkarmış oldukları karakterler sinema ve dizi filmler için gerçekten çok önemlidir. Çünkü geçmişte ve günümüzde çoğu zaman izleyici tarafından bir film veya dizi başrol oyuncularıyla anılır. Bunun nedeni ise, eser sahibi yönetmen ve yazarın anlatmak istediği olay, durum ya da duygu oyuncular aracılığıyla profesyonel bir şekilde beyaz perdeye yansıtılır. İzleyici kitlesiyle buluşmak için ise, televizyon ya da internet yoluyla evlere girer. İşte tam da bu noktada rol alan ve oynayan oyuncuların özgün yorumlarıyla ortaya koydukları performansın kanunen korunması ve oyuncunun telif hakkına sahip olması gerekmektedir.

Telif Hakkı Nedir?

Kişinin var olan her alanda her türlü fikri ve emeği ile meydana getirmiş olduğu, ürünler üzerinde hukuken sağlanan hakların tamamıdır. Kişilerin meydana getirdikleri fikir ve emeğini çalan ve yayınlayan korsan kişiler var olmaktadır. Bu kişilerin emeklerini çalarak telif hakkına neden olmaktadırlar. İzinsiz yayınlanan korsan içeriklerin önüne geçmek için profesyonel çalışmalara yer vermek, oldukça önemlidir. Emeklerinizin çalınması durumunda sizlerde işinde uzman çalışmalarla başarı oranı oldukça yüksek, platformlarla iletişime geçerek, fiyat alabilir, telif hakkı sorununuzu tamamen ortadan kaldırmanız mümkün hale gelmektedir. Tamda bu noktada firmamız devreye girmektedir.  Bizimle anında iletişime geçebilir ve hemen teklif alabilirsiniz.

Sinema ve dizi oyuncularının mali ve manevi hakları nelerdir?

Dizi ve sineme oyuncuları kanunda icracı sanatçı, sergilemiş oldukları oyunculuk da icra olarak isimlendirilmektedir. İcracı sanatçı olarak var olan oyuncular belli şartların varlığı halinde ortaya koydukları oyunculukları yani başka bir deyişle icraları üzerinde mali ve manevi hakka sahiptirler.

Bir oyuncunun bu haklardan yararlanması için eser sahibinin manevi ve mali haklarına zarar vermemesi ve eser sahiplerinin yazılı izin ile ortaya koyduğu oyunun tamamen özgün olması gerekmektedir. Yalnızca bu şart ve koşulların varlığı halinde oyuncu mali ve manevi hakka sahip olmaktadır. Oyuncunun manevi hakları ise ‘İcranın sahibi olarak tanıtılmasını talep’ ile ‘İcranın tahrif edilmesinin önlemesini talep’ hakları olarak bilinmektedir. Yani aslında oyuncu oyunculuğunu sergilediği sinema eseri ya da dizi film yayınlanırken veya ilk etapta tanıtılırken oyuncu olarak adının belirtilmesini, oynadığı ve yer aldığı sahnelerin itibarını zedeleyecek şekilde tahrif edilmesi halinde ise bun un önlenmesinde istekte bulunabilir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?


  Bağlantı & Link (URL)


  Ek Bilgi

  Telif Hakkı Koruma

  Distile; telif hakları size ait olan tüm müzik, dizi, film, sanat eseri, kitap, yayın, video klip ve fotoğraf gibi her farklı içeriği Google üzerinden tamamen kaldırma ve online ortamlarda telif hakkı koruma çalışmalarını kusursuzca yürütür. Ayrıca telif hakkı size ait olan materyallerin ve online içeriklerin bulunmuş olduğu internet sayfalarını sürekli kesintisiz takip ile analiz edip size raporlayan ve sizin istekleriniz doğrultusunda bunları kaynaklarından tamamen kaldıran Distile Telif Koruma Sistemi, Google ve Yandex gibi en seçkin arama motorlarında yer alan, ilk 50 sayfayı her gün düzenli bir şekilde takip eder.

  Günümüzde sıklıkla korsan çalışmaların yer aldığı sinema filmleri, müzik çalışmaları, televizyon dizileri gibi birbirinden farklı birçok içeriğin internet üzerinden korsan yayınlanmasını ve çoğaltılarak dağıtılmasını engellemiştir. Ayrıca Distile, Türkiye’nin en önde gelen müzik şirketleri ve alanında seçkin televizyonları ile çalışmış, arama motorlarında sürpriz görülen ve izinsiz yayınlanan telif hakkı barındıran siteleri yaklaşık olarak %98 oranında kaldırma başarısı ile yakalamıştır. Ayrıca profesyonel ekibi ile çalışmalarını eksiksiz sürdürmektedir. Bu yüzden en çok tercih edilen ve telif hakları sorunlarınızı tamamen ortadan kaldıran Distile, sizlere alanında kusursuz hizmet sunmanın ayrıcalığını yaşıyor.

  Korsan çalışan emek hırsızlarının önüne geçmek için çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren Distile, sizleri fazlasıyla memnun edecek sonuçları ortaya koymaya devam etmektedir. Telif haklarınızın tamamen korunmasını profesyonel ekibiyle ve en son yenilikçi kusursuz çalışmalarıyla sağlar.

  Online itibarınızı onarmak ve kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

  Hemen Teklif Alın