Distile olarak 2010 yılından bu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz. "Teklif Alın" butonuna tıklayarak, hemen teklif alabilirsiniz.

İnternette markanız veya sizinle ilgili içerikleri listeler, analiz eder, strateji belirler, olumsuz içeriklere müdahale eder, pozitif algı üretecek içerikleri üretir, büyütür ve yönetiriz.

Her proje birbirinden farklıdır, ihtiyaç ve gereklilikleri sizinle birlikte planlayarak doğru teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Teklif Alın iletişime geçin

Online Algı Yönetimi Çalışmaları

Algı yönetimi, günümüzde var olan insanların bilinçaltı algılarını belirli bir alana yönlendirmek anlamına gelmektedir. Günümüzde teknolojinin bu kadar ilerlemiş olduğu internetin hayatımızda çok hızlı bir şekilde yayılmasının doğal sonucu olarak yaşam alanımızın birçok yerinde kullanılmaya başlamıştır. Bu yüzden kişisel algı yönetiminden alın kurumsal algı yönetimlerine varıncaya kadar oldukça geniş bir alanda birbirinden farklı algı yönetim çalışmalarının online internet üzerinden yapılabildiği de günümüzde bilinmektedir. İnsanlar tarafından Online algı yönetimi için en çok tercih edilen araçlar; elbette sosyal medya araçlarıdır. Çünkü günümüzde yer alan sosyal medya araçları insanların en çok kullandığı ve tercih ettiği uygulamalar olarak tanımlanmaktadır.

Kurumların, firmaların veya işletmelerin belirlemiş oldukları hedef kitlerine doğru güncel mesajları ileterek olumlu yönde bir etkileşim meydana getirmesi,  çalışmalarının tümü online algı yönetimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan çalışmalarda online algı yönetiminin ilk adımı ise; firmanın, kurumun veya işletmenin kendisini doğru bir şekilde tanıtması olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca günümüzde yer alan online algı yönetimi,  bireysel olarak da yapılabilen bir çalışmayı ifade etmektedir. Bu noktada bireyin kendisini doğru bir şekilde ifade edebilmesi online algı yönetiminin ilk ve en önemli aşaması olarak bilinmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?


  Bağlantı & Link (URL)


  Ek Bilgi

  İnternet Ortamında Algı Yönetimi Nasıl Yapılır?

  Günümüzde yer alan algı yönetimi internet ortamında yazılı, görsel veya işitsel özellikleri bünyesinde bulunduran içeriklerle kişisel veya kurumsal olarak yapılabilmektedir. Bu noktada yer alan en önemli çalışmaların başında yer alan müşterilerin istekleri doğrultusunda hedeflenen bütün özelliklerin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla online araçlar seferber edilerek kullanılmaktadır. Bununla birlikte pazarlama stratejisinin eksiksiz belirlenmesi, ulaşılması istenilen hedef kitlenin tespit edilmesi ve çalışmalarının bu yönde ilerletilmesi ve ulaşılmak istenen temel hedefin kusursuzca belirlenmesi online algı yönetiminin en temel kuralları arasında yer almaktadır. Online araçlar denildiği zaman akla birçok farklı araçlar gelmektedir. Bu araçları sıralayacak olursak eğer;

  • Sosyal medya ağları
  • Blog sayfaları
  • Online ansiklopediler
  • Web siteleri

  Distile, internet üzerinden kaldırmak istediğiniz içerikleri, uluslararası hukuk ağı, alanında uzman teknik ekibi ve profesyonel medya ilişkileri departmanı ile hızlı ve kalıcı şekilde kaldırmaktadır.

  Algı Yönetimi Basamakları

  Bu noktada eksiksiz ve kusursuz uygulamanız gereken tek şey hedef kitlenizi doğru belirlemeli ve fazlasıyla iyi tanımalısınız. Bünyenizde yer alan hedef kitlenizin ne istediğini ve hangi durumlarda ne gibi tepkiler vereceklerini önceden analiz etmelisiniz. Çünkü gerçekleştirmiş olduğunuz algı yönetimi planlarınız ters tepebilir ve istediğiniz sonuç hüsranla bitebilir.

  Gerçekleştirmiş olduğunuz çalışmalarınızda firmanız adına doğru mesajı ilettiğinizden fazlasıyla emin olmalısınız.  Çünkü günümüzde yer alan ticari piyasanın fazlasıyla kalabalık olduğunu aklınızdan hiç çıkarmamalı, tüketicilerin benzer ürün üreticilerinden sizi rahatlıkla ayırt edebilmesini profesyonelce sağlamalısınız.

  Çalışmalarınızın tamamında güven unsurunu asla göz ardı etmemelisiniz.  Ayrıca bağlam unsurları kullanmaya özen göstermelisiniz. Çünkü görsel ve işitsel olarak ilişkilendirilen tüm olaylar akılda daha fazla kalıcı olacaktır. Bununla birlikte yapılan paylaşımlarda duygu unsuru bulundurmanız oldukça önemlidir. Eğer işin içine duygu girdiyse kolay kolay unutulması asla mümkün olmaz. Çalışmalarınızda dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise; tekrarın dozunu oldukça iyi ayarlamalısınız. Çünkü az tekrar kolaylıkla zihinlere yerleşmenizi sağlarken aşırı tekrar ise,  bıkkınlık yaratabilmektedir.  Çünkü profesyonel algı yönetimi bir hedef odaklıdır, planlıdır ve inanılmaz bir denge içindedir. 

  Sosyal Medya Algı Yönetiminin Toplum Üzerindeki Etkisi

  Sosyal medya da paylaşılan belirli bilgilerin insanlar üzerindeki inanılmaz etkisi göz önüne alındığı zaman,  algı yönetimi saldırılarına karşı ne kadar açık olduğumuz resmen ortadadır. Bu yüzden günümüzde insan ve toplum, sosyal medya algı yönetiminin oldukça kötü amaçlı kullanımı açısından tehlike altında sayılabilir. Çünkü kötü amaçlı algı yönetimi saldırıları, günümüzde var olan toplum düzenini ve huzurunu bozacağından pek çok soruna davetiye çıkarması mümkün hale gelmektedir. Günümüzde sosyal medyada engelsizce rahatlıkla hakaret edebileceğine inanan bilinçsiz kullanıcılar sanal hayattaki olumsuz davranışlarını gerçek hayata uyarladığında,  insanlar arasındaki güven bağları fazlasıyla kopacaktır. Eğer böyle giderse sanal dünyada yüzlerce ve binlerce takipçisi ve arkadaşı olan ama gerçek hayatında hiç kimsesi olmayan yalnız ve herkese mesafeli, yaşam alanında her şeye şüpheci yaklaşan bireylere dönüşmemiz kaçınılmaz hale gelecektir.

  Bu nedenle her bireyin algı yönetimi konusunda fazlasıyla bilinçlenmesi gerekmektedir.  Bu yüzden istediğiniz her an bizimle iletişime geçebilir ve sizler için özel olarak uyarlanmış uygun fiyatlarımızdan anında teklif alabilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorulara Göz Atın

  Çalışma prensiplerimiz, yaklaşımımız ve vermiş olduğumuz hizmetlerle ilgili en çok sorulan soruları ve cevapları sizler için derledik, okumanızı tavsiye ederiz.

  ŞİMDİ İNCELEYİN