Distile olarak 2010 yılından bu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz. "Teklif Alın" butonuna tıklayarak, hemen teklif alabilirsiniz.

İnternette markanız veya sizinle ilgili içerikleri listeler, analiz eder, strateji belirler, olumsuz içeriklere müdahale eder, pozitif algı üretecek içerikleri üretir, büyütür ve yönetiriz.

Her proje birbirinden farklıdır, ihtiyaç ve gereklilikleri sizinle birlikte planlayarak doğru teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Teklif Alın iletişime geçin

Online Basın ve Medya İlişkileri Nedir, Ne İşe Yarar?

Bir basın danışmanı, hem geleneksel hem de dijital medya ortamında görünür olmanızı ve hakkınızda pozitif bir algı oluşmasını sağlar. Bu da özellikle işletmeler için marka değerinin katlanması anlamına gelir. Online basın ve medya ilişkileri, içerisinde çok sayıda hizmeti barındırır. Peki söz konusu kavram hangi hizmetleri kapsar ve online basın ve medya ilişkileri konusunda destek almak neden önemlidir?

Yardıma mı ihtiyacınız var?


  Bağlantı & Link (URL)


  Ek Bilgi

  Online Basın ve Medya İlişkileri Neden Önemli?

  İster özel bir şirket olun isterseniz sektöründe yeni yola çıkmış bir girişimci, kendinizi göstermek ve işinizi ilerletmek için online basın ve medya ilişkilerine önem vermek sizi bir adım öne çıkarır. Çünkü medyada görünür olmak şirketinizin ya da girişiminizin, kısacası markanızın görünür olmasını sağlar. Söz konusu durum yalnızca geleneksel basım ve medya olarak değil, aynı zamanda dijital medya ve basın organları üzerinden de değerlendirilmelidir. Günümüzde pek çok ünlü markanın basın ve medya görünürlüğünü büyük ölçüde i̇nternet ortamına yönlendirildiği zaten biliniyor. Bu durumu aynı zamanda bir PR çalışması olarak da düşünmek mümkün.

  Eğer markanız için iletişim kanallarını doğru şekilde kullanabilirseniz, reklam ve pazarlama konusunda maksimum verim ve pozitif geri dönüşler alabilirsiniz. Hem müşterileriniz, hem de potansiyel müşterilerinizi kendinize çekmeniz çok daha kolay olur. Aynı zamanda hedef kitleye ulaşılması ve marka stratejilerinin doğru şekilde uygulanması da bu noktada büyük önem taşır. Basında ve medyada başarılı bir kurumsal kimlik yaratmanın anahtarının, online basın ve medya ilişkilerini doğru şekilde yönetmekten geçtiğiniz rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun için de bu alanda hizmet veren profesyonel bir ekipten destek almak en etkili yöntemdir. Bu alanda alacağınız hizmet basın danışmanlığını, manşet haber yapımını, basın bülteni dağıtımını, olumlu haberlerin internette yayılmasını ve çok daha fazlasını içerir. Kısacası söz konusu profesyonel destek markanız için doğru imajın oluşturulmasını sağlar.

  Siz de online basın ve medya ilişkilerinin yönetilmesi adına profesyonel yardım almak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Dijital Ortamda Pozitif Algı Yaratmak ve Gündem Oluşturmak

  İnternet ortamında markanız, işletmeniz ya da şahsınızla ilgili olarak çıkan olumsuz haberleri kaldırmak büyük önem taşır. Fakat bunun yanında olumlu ve pozitif bir algı yaratmanın önemini de yadsımamak gerekir. Örneğin günümüzde sosyal medya platformlarının aktif olarak kullanılıyor olması, bu platformları gündem oluşturma konusunda çok etkili araçlar haline getirdi. Bir markanın, işletmenin, şahsın ya da haberin sosyal medyada gündem olması yalnızca birkaç dakika içerisinde gerçekleştirilebilir. Aynı zaman sosyal medya istenilen herhangi bir konunun gündem oluşturması için bilinçli bir şekilde yönetilebilir. Elbette söz konusu durum profesyonel ve bu alanda uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir.

  Bir diğer yandan arama motoru sonuçları da bu alanda büyük önem taşır. Arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkan haber sitelerinde haber olmak, markanızın çok daha geniş bir kitleye ulaşmasına ve çok daha bilinir olmasına yardımcı olur. Dolayısıyla hem sosyal medya üzerinden trend ve gündem olma gibi faaliyetlerin, hem de haber sitelerinde manşet haber yapımının işletmenize ve markanıza katkısı büyük olur. Bu yüzden söz konusu durumu bir reklam ve pazarlama stratejisi olarak değerlendirmek gerekir. Bu gibi bir hizmet almanın olumlu sonuçları hem kısa vadede hem uzun vadede net bir şekilde görülebilir.

  Profesyonel Destek Alarak Marka Değerinizi Katlayın!

  İnternet üzerinde hakkınızda çıkan olumsuz haberler müşterilerinizi sizden uzaklaşmasına ya da kişisel girişimlerinizi daha başlamadan sona ermesine neden olabilir. Bu süreci Google ile iletişime geçerek tek başınıza yönetmeye çalışmak sizi hem yorar, hem de vakit kaybettirir. Fakat profesyonel destek alarak hem bu sürecin sizin için yönetilmesini sağlar, hem de vakit kaybetmemiş olursunuz. Peki böyle bir destek beraberinde başka ne gibi avantajlar getirir?

  Örneğin i̇nternet üzerinden hakkınızda yapılmış olan olumsuz yorumları kaldırdığınız zaman burada önemli bir boşluk oluşur. Yani hakkınızda yapılan aramalar herhangi bir sonuç getirmez. Bu da marka bilinirliği ya da görünürlük açısından bir problem demektir. Bu yüzden internetten üzerinden kaldırılan haberlerin yerine yenilerinin yapılması gerekir. İşte manşet haber yapımı ve sosyal medya üzerinde gündem oluşturma gibi hizmetler de bu yüzden alınır. Söz konusu durum hem arama sonuçlarında görünmenizi hem de markanız ya da şahsınız hakkında pozitif bir algı oluşmasını sağlar. Bu da marka değerinizi katlamak ve daha büyük bir kitleye hitap etmek açısından büyük önem taşır.

  Distile olarak biz hedef kitlenizi ve stratejinizi belirliyor, içerik, haber, makale ve bültenlerin yazımını gerçekleştiriyor, içeriklerin yayınlanmasını sağlıyor, haftalık raporlama ve geri bildirimler sunuyor; çok daha fazlasını sizler için planlıyor ve hayata geçiriyoruz. Siz de hemen şimdi bizimle iletişime geçerek online basın ve medya ilişkileri konusunda detaylı bilgi alabilir, hemen yüzyüze bir görüşme planlayabilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorulara Göz Atın

  Çalışma prensiplerimiz, yaklaşımımız ve vermiş olduğumuz hizmetlerle ilgili en çok sorulan soruları ve cevapları sizler için derledik, okumanızı tavsiye ederiz.

  ŞİMDİ İNCELEYİN