İnternetten ve arama sonuçlarından içerik kaldırma üzerine uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz. "Teklif Alın" butonuna tıklayarak, hemen teklif alabilirsiniz.

Telif hakkı size ait materyallerin ve online içeriklerin bulunduğu internet sayfalarını sürekli takip ile analiz edip size raporlarız.

Her proje birbirinden farklıdır, ihtiyaç ve gereklilikleri sizinle birlikte planlayarak doğru teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Teklif Alın iletişime geçin

Müzik Eserleri Nasıl Korunur?

Pek çok sanat eserinde olduğu gibi müzik eserleri de artık dijital ortama taşınmış durumda. Bu durum her ne kadar bu eserleri daha ulaşılabilir hale getiriyor olsa da, belli başlı problemleri de beraberinde getiriyor. Bu problemlerin başında da korsan yayınlar, dolandırıcılık, telif hakkı ihlalleri gibi konular geliyor. Peki söz konusu durumların önüne geçmek için ne yapmak, ne gibi önlemler almak gerek?

Müzik Eserlerinin İnternet Üzerinde Korunması

İnternet öncesi dönemde şarkıların ve telif haklarının korunması gibi konular çok fazla gündeme gelmiyordu. Fakat internetin hayatımıza girmesi ile birlikte bu durum tamamen değişti. İnternet üzerinde yer alan şarkılarla ilgili çok ciddi telif hakkı ihlalleri yaşanıyor. Günümüzde pek çok şarkının ya da albümün korsan kaynaklardan dinleniyor olması bir yandan sanatçılara zarar verirken, bir yandan da pek çoğunun sanat dünyasından uzaklaşmasına neden oluyor. Bu yüzden sanatçıların ya da şarkı sahiplerinin haksız kazancın önüne geçmek ve aynı zamanda emeklerini koruma altına almak için şarkıları internette koruma yöntemlerine başvurması gerekiyor.

Şarkıları internette koruma, korsan mp3 yayınlarının önüne geçilmesi ve albüm koruma ile ilgili olarak gerekli takibin düzenli olarak yapılması, söz konusu ihlallerin önüne geçilmesi açısından büyük önem taşır. Şarkıların korsan olarak yayılmasını engellemek adına müzisyenlerin ve yapım şirketlerinin uygulayabileceği en etkili yöntem bu konu hakkında profesyonel yardım almaktır. Alacağınız profesyonel hizmet; şarkıların yayınlandığı sitelerin arama motorlarından çıkarılması, şarkıların kalıcı olarak kaldırılması ve yasal sürecin başlatılması gibi adımları içerir. Nitekim şarkıların korsan olarak dağıtılması ve yayılmasından doğabilecek olan zararlar da minimuma indirilmiş olur.

Siz de müzik eserlerini i̇nternet üzerinde korumak ve oluşabilecek zararları ortadan kaldırmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Müzik eserlerinin korunması ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?


  Bağlantı & Link (URL)


  Ek Bilgi

  Bir Müzik Eserini İnternet Üzerinde Korumazsanız Ne Olur?

  Bir müzik eserini i̇nternet üzerinde korumamak hem müzisyen açısından, hem de yapım şirketleri açısından ciddi problemleri beraberinde getirir. Örneğin henüz albüm çıkarmış olan bir müzisyenin şarkıları i̇nternet üzerinde korunmuyorsa, bu durum albüm satışlarının düşmesi ve ciddi maddi zarar gibi sonuçlara neden olabilir. Aynı zamanda müzisyenden habersiz olarak çeşitli platformlarda yer alan şarkılar, müzisyenin bilgisi olmadan ve müzisyenden bağımsız şekilde farklı reklamlar ile birleşebilir ya da bir arada kullanılabilir. Bu durum sanatçının kitlesi tarafından yanlış anlaşılmasına ve müzisyen hakkında negatif bir algı oluşmasına neden olabilir. Tüm bunların dışında dinleyicilerin şarkıları yasal platformlar üzerinden değil, korsan kaynaklar üzerinden dinlemesi, şarkıların resmi dinlenme rakamlarının düşmesine neden olur. Bu da müzisyenler açısından hem maddi olarak hem manevi olarak bir kayıp anlamına gelir.

  Yukarıda saymış olduğumuz olumsuzlukların yanı sıra; yasal kaynaklara göre dinlenme sayıları düşen müzisyenlerin konserlere çağrılma, çeşitli etkinliklere ya da kampanyalara katılma ihtimalleri de aynı oranda azalmış olur. Bu durum bir yandan müzisyenlerin kaybedilmesine neden olabileceği gibi, bir yandan korsan yayın yapan sitelerin ya da kaynakların sayısının artmasına da neden olur. Bu yüzden şarkıları internette koruma ve korsan mp3 yayınlarının önüne geçilmesi gibi konularda gerekli adımların atılması gerekir. Bu yüzden siz de Distile ile çalışarak şarkılarınızı internette koruyabilir ve korsan yayınların önüne geçilmesi konusunda bir adım atabilirsiniz. Hizmet detayları hakkında bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Youtube Klip ve Müzik Eserlerinin Korunması

  Youtube, içerik üreticiliği kavramını hayatımıza kazandıran öncü şirketlerden biri durumunda. İçerik üreticiler ürettikleri video içerikleri Youtube üzerinden paylaşarak ciddi gelirler elde edebiliyor. Fakat bu noktada bazı noktaların gözden kaçmamasında fayda var. Örneğin içerik üreticiler, Youtube’a yalnızca kendi ürettikleri ya da kullanma yetkilerinin bulunduğu video içerikleri yükleyebilir. Başka içerik üreticilerin ürettiği videoları yüklemek, telif hakkı ihlallerine neden olacaktır. Günümüzde kötü niyetli kişiler tarafından bilinçli olarak ya da başka içerik üreticiler tarafından habersiz şekilde sizin içeriklerinizin de çalınması ve kullanılması mümkündür. Youtube her ne kadar bu gibi ihlallerin önüne geçmeye çalışıyor olsa da, bazı noktalarda yetersiz kaldığı söylenebilir. Bu yüzden Youtube üzerinden paylaştığınız klip ve müzik eserlerinin korunması adına ciddi adımlar atmanız gerekir.

  Eğer Youtube üzerinde yer alan klip ve müzik eserlerinizi korumazsanız, bu eserler üzerinden elde edeceğiniz gelirler başkasına gidebilir. Söz konusu durum dolandırıcılık olarak adlandırılabileceği gibi, sizin de bu işten uzaklaşmanıza neden olabilir. Bu yüzden Youtube’a yüklemiş olduğunuz tüm klip ve müzik eserlerinin profesyonel kişilerce korunması ve başkaları tarafından çalınmasının önüne geçilmesi büyük önem taşır. Günümüzde tıpkı i̇nternet üzerinde yer alan müzik eserlerinin korunması gibi, Youtube üzerinde yer alan müzik ve klip eserlerinin korunması da profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

  Emek hırsızlığı suçtur ve size ciddi zararlar verir. Dijital ortamdaki varlığınızı sürdürecek olan şey, kendinizi bu gibi durumlardan korumaktır. Siz de online itibar yönetimi, içerik kaldırma hizmetleri, müzik eserlerinin i̇nternet üzerinde korunması gibi konularda profesyonel destek almak ve emeğinize sahip çıkmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorulara Göz Atın

  Çalışma prensiplerimiz, yaklaşımımız ve vermiş olduğumuz hizmetlerle ilgili en çok sorulan soruları ve cevapları sizler için derledik, okumanızı tavsiye ederiz.

  ŞİMDİ İNCELEYİN