İnternetten ve arama sonuçlarından içerik kaldırma üzerine uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz. "Teklif Alın" butonuna tıklayarak, hemen teklif alabilirsiniz.

Telif hakkı size ait materyallerin ve online içeriklerin bulunduğu internet sayfalarını sürekli takip ile analiz edip size raporlarız.

Her proje birbirinden farklıdır, ihtiyaç ve gereklilikleri sizinle birlikte planlayarak doğru teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Teklif Alın iletişime geçin

Distile; telif hakları size ait olan müzik, dizi, film, sanat eseri, kitap, yayın, video klip ve fotoğraf gibi her türlü içeriği Google üzerinden kaldırma ve online ortamlarda telif hakkı koruma çalışmalarını yürütür.

Telif hakkı size ait materyallerin ve online içeriklerin bulunduğu internet sayfalarını sürekli takip ile analiz edip size raporlayan ve sizin talepleriniz doğrultusunda bunları kaynaklarından kaldıran Distile Telif Koruma Sistemi, Google ve Yandex gibi arama motorlarında ilk 50 sayfayı her gün düzenli olarak takip eder.

Sinema filmleri, müzik çalışmaları, televizyon dizileri gibi pek çok içeriğin internet üzerinden korsan yayınlanmasını ve dağıtılmasını engelleyen Distile, Türkiye’nin önde gelen müzik şirketleri ve televizyonları ile çalışmış, arama motorlarında görülen ve yayınlanan telif hakkı barındıran siteleri %98 oranında kaldırma başarısı yakalamış ekibi ile sürdürmektedir.

Korsan içerikte 10 ülke

Korsan kullanım oranı ile ilgili araştırmalar neticesinde oluşturulmuş aşağıdaki grafik Türkiye’de durumun hangi seviyede olduğunu göstermektedir.

Güncel verilere göre ülkeler sıralamasında %45 korsan kullanım oranı ile 6. sırada bulunan Türkiye, her yıl yaklaşık 2 Milyar TL ‘den fazla bir korsan ekonomisi barındırmaktadır.

Hak sahibi film şirketleri, tv kanalları, prodüksiyon firmaları, sanatçılar, yapımcılar, yazılım üreticileri ve pek çok sektör bu finansal durumdan doğrudan etkilenmektedir.

İş akışı

 • İçerik analizi ve korsan yayınların tespiti
 • Listeleme ve strateji belirleme
 • Eserlerin kaynaklarından kaldırılması ve müdahale
 • Google, Yandex, YouTube vb arama sonuçlarına müdahale
 • 7/24 sürekli takip ve monitör
 • Haftalık raporlama ve geribildirim

Distile’nin telif hakkı koruma ve telif hakkı size ait içerikleri internetten kaldırma çalışmaları ile elde edeceğiniz sonuçlar; eserlerinizin dijital dünyadaki dağılımına, kitle yönetiminize, itibarınıza ve gelirlerinize doğrudan yansır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?


  Bağlantı & Link (URL)


  Ek Bilgi

  Ülkemizde Fikri Haklar

  Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun oluşumu ve telif hakkı konusunda ülkemizdeki yapılan düzenlemelerin kronolojik sıralaması, tarihsel boyutu.

  • 1850 – Encümen-i Danış Nizamnamesi – Fikri haklar alanındaki llk hukuki metin
  • 1910 – Hakkı Telif Kanunu – Kitaplar, resimleri ve çizgiler, heykeller, teknik resimler, musiki aletleri fikir ve kalem eserleri olarak tanındı
  • 1952 – Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu – Profesör Ernst Hirsch tarafından hazırlanan 5846 sayılı kanun
  • 1983 – AB Müktesebatına Uyum – Avrupa Birliği müktesebatına uyum çalışmaları kapsamında yeniden düzenlemeler
  • 2001 – Yeniden Düzenleme – İnternetin ve korsancılığın yayılması ile telif kapsamları yeniden düzenlenmiştir
  • 2008 – Ağırlaştırılmış Cezalar – Hak sahibinin izni olmaksızın yapılan aksiyonların cezai hükümleri yeniden düzenlenmiş ve ağırlaştırılmıştır

  Online itibarınızı onarmak ve kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

  Hemen Teklif Alın