İnternetten ve arama sonuçlarından içerik kaldırma üzerine uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz. "Teklif Alın" butonuna tıklayarak, hemen teklif alabilirsiniz.

Telif hakkı size ait materyallerin ve online içeriklerin bulunduğu internet sayfalarını sürekli takip ile analiz edip size raporlarız.

Her proje birbirinden farklıdır, ihtiyaç ve gereklilikleri sizinle birlikte planlayarak doğru teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Teklif Alın iletişime geçin

Fikir ve Sanat Eserlerinin İnternet Üzerinde Korunması

Dijital dünyada neredeyse fiziksel dünyadan daha fazla vakit geçirdiğimiz böyle bir dönemde, fiziksel dünyada yaşadığımız pek çok problem dijital ortamda da yaşanmaya başladı. Fikir ve sanat eserlerinin çalınması ya da kötü niyetli kişiler tarafından kullanılması da bunlardan biri. Fakat internetin ilk yıllarında çözülmesi zor gibi görünen pek çok problem artık profesyonel ekipler tarafından sunulan hizmetler ile bertaraf edilebiliyor. Fikir ve sanat eserlerinin i̇nternet üzerinde korunması da verilen hizmetlerden biri. Peki fikir ve sanat eserlerini i̇nternet üzerinde korumak için profesyonel yardım almak size ne kazandırır?

İnternet Üzerinde Fikir ve Sanat Eserlerinin Mülkiyet Haklarının İhlali

İnternetin hayatı pek çok açıdan kolaylaştırdığı tartışılmaz bir gerçek. İnternet, özellikle sanatçılar ve içerik oluşturucular için üretilen eserleri daha geniş bir kitleye ulaştırmak açısından büyük önem taşıyor. Fakat çizim ve resim, fotoğraf, yazılım ve tasarım, yazı ve makale gibi konularda çalışan tüm sanatçıların ve içerik üreticilerin uğraşması gereken yeni problemler ortaya çıkmış durumda. Aynı zamanda söz konusu problemler, i̇nternet öncesi dönemde var olan problemlerle mukayese edildiğinde çok daha büyük bir mücadele gerektiriyor. En başta telif hakkı ihlalleri ile gündeme gelen bu problemler i̇nternet dünyasında o kadar geniş bir alana yayılmış durumda ki, bir sanatçının ya da içerik üreticinin tüm bu problemlerle tek başına mücadele edebilmesi çok da mümkün değil. Peki ne yapmak gerek?

Haksız kazanç elde etme, dolandırıcılık, hırsızlık gibi kavramlar hayatımızda çok uzun yıllardır var. Fakat özellikle eserlerini dijital ortama taşıyan sanatçılar için söz konusu kavramların gerçekliği daha iyi anlaşılmış durumda. İnternetin ilk yıllarında bu gibi durumların izinin sürülmesi neredeyse imkansızdı. Yani sanatçılar ve içerik üreticiler telif hakkı ihlallerinden kaynaklanan problemlerin hepsini göğüslemek zorunda kalıyordu. Fakat günümüzde telif hakkı ihlallerinin önlenmesi, sanatçı ve içerik üreticilerin ürettiği eserlerden haksız kazanç elde edenlerin cezalandırılması mümkün. Bununla ilgili olarak profesyonel hizmet veren firmaların sayısının artması, telif hakkı ihlallerinin önlenmesi konusunda oldukça önemli bir yere sahip. Bu şekilde üreticilerin hakları kendilerine teslim edildiği gibi, gerçekleşen telif hakkı ihlallerinin sayısı da azaltılmış oluyor. Yani bir yandan sanatçılar korunmaya devam ederken, bir yandan da telif hakkı ihlali yaparak haksız kazanç elde eden kişiler caydırılmış oluyor.

Siz de dijital ortamda paylaştığınız eserlerinizi koruma altına almak, eserleriniz üzerinde sürekli bir koruma sağlamak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fikir ve sanat eserleri koruma ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?


  Bağlantı & Link (URL)


  Ek Bilgi

  Fikir ve Sanat Eserlerinin Korunması Adına Profesyonel Yardım Almak Size Ne Kazandırır?

  İnternet ortamında paylaşılan içerikler yalnızca o içeriğin üreticilerine aittir ve üreticinin izni olmadan kullanılamaz. Günümüzde üretilen içerikler üzerinden gelir elde edilebiliyor olması; hatta içerik üreticiliğin ve sanat eserlerinin dijital ortamda pazarlanmasının bir ek işten ziyade bir meslek grubu haline gelmesi, üretilen içeriklerin korunmasını bir gereklilik haline getirdi. Dolayısıyla sizin ürettiğiniz bir içeriğin başkaları tarafından gelir elde etmek amacıyla kullanılması, banka hesaplarınızdan para çalınması ile aynı anlama gelir. Bu aynı zamanda maddi bir kayıptan ziyade, manevi olarak yorucu ve yıpratıcı bir süreçtir. İşte bu yüzden fikir ve sanat eserlerinin korunması için profesyonel yardım almak hem gelirlerinizi, hem de emeğinizi korur. Nitekim fikir ve sanat eserlerinin korunması adına profesyonel destek almak basit bir önlem olarak değil, bir zorunluluk olarak değerlendirilmelidir. Yani profesyonel yardım almanın en net kazanımının gelirlerin ve emeğin korunması olduğu rahatlıkla söylenebilir.

  Fikir ve sanat eserlerinin en çok paylaşıldığı platformlardan biri olan Youtube, telif haklarının korunması adına çeşitli önlemler alır. Fakat söz konusu önlemlerin yeterli olduğunu söylemek oldukça güç. Telif hakları ile ilgili yapılan bildirimlerin geri dönüş süreleri ve sürecin sonuçlanması genellikle epey vakit alır. Gerçek kişilere ulaşmak ve sorunun çözümü konusunda birebir iletişim kurmak çoğu zaman mümkün olmaz. Fakat profesyonel bir yardım aldığınız zaman doğrudan bir danışman ile görüşür ve sürecin nasıl yürütüleceğine dair gerçekçi bir plan yapabilirsiniz. Gerçek kişiler ile çeşitli iletişim kanalları üzerinden kontak kurabilir ve böylelikle arzu ettiğiniz hizmeti hızlı ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Bu da sizin için sürecin yıpratıcılığını minimum seviyeye indirir.

  Kendinizi İnternet Korsanlarından Koruyun!

  Günümüzde i̇nternet korsanlığı ile ilgili olarak en çok karşımıza çıkan kavramlardan biri de veri hırsızlığı. Verilerin üçüncü kişilere satılması ve kişilerin bu durumda maddi manevi zarar görmesi artık sık karşılaştığımız bir durum. İşte fikir ve sanat eserleri konusunda yaşanan telif hakkı ihlalleri de en az bunun kadar ciddiye alınması gereken bir durum. Bu yüzden dijital ortamda var olan fikir ve sanat eserlerinin yalnızca kamu kuruluşları tarafından korunması yeterli değil. Bu yüzden tüm fikir ve sanat eseri sahiplerinin gerekli önlemleri alması gerekiyor.

  Distile olarak biz, fikir ve sanat eserlerinin korunması adına yürütülecek olan tüm süreci sizin için yönetiyoruz. Siz de dijital ortamda yer alan fikir ve sanat eserlerinizin korunması ve güvence altına alınması için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorulara Göz Atın

  Çalışma prensiplerimiz, yaklaşımımız ve vermiş olduğumuz hizmetlerle ilgili en çok sorulan soruları ve cevapları sizler için derledik, okumanızı tavsiye ederiz.

  ŞİMDİ İNCELEYİN