İnternetten ve arama sonuçlarından içerik kaldırma üzerine uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz. "Teklif Alın" butonuna tıklayarak, hemen teklif alabilirsiniz.

Telif hakkı size ait materyallerin ve online içeriklerin bulunduğu internet sayfalarını sürekli takip ile analiz edip size raporlarız.

Her proje birbirinden farklıdır, ihtiyaç ve gereklilikleri sizinle birlikte planlayarak doğru teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Teklif Alın iletişime geçin

DMCA, Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası anlamına gelir. Bu, telif hakkıyla korunan içeriğin paylaşımını ve dağıtımını düzenleyen bir Birleşik Devletler telif hakkı yasasıdır. Ayrıca, telif hakkını ihlal eden materyalleri bildirmek ve kaldırmak için bir prosedür sağlar. Dijital Binyıl Antlaşması, İnternet ile yapılan işlemler için telif hakkı yasasını modernize etmek için 1998’de kabul edilen bir ABD yasasıdır. DMCA bir dizi hüküm içerir, ancak bugün sahip olduğumuz internet kanunlarını en çok etkileyenlere odaklanıyoruz.

DMCA, internet kullanan herkesin bir hizmet sağlayıcıya (YouTube gibi bir video barındırma sitesinden bir web barındırma hizmetinin web sitesine kadar) resmi bir bildirim olan bir “DMCA Kaldırma Bildirimi” sunmasına izin verir. Bildirim, bir hizmet tarafından barındırılan içeriği tanımlar ve dosyalayıcının telif haklarını ihlal ettiğine inandığını belirtir.

DMCA Hükümleri

DMCA’daki oldukça güvenilir hükümler nedeniyle, servis sağlayıcılar muafiyetlerini sürdürmek istedikleri için hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen içeriği hızla kaldırmaya teşvik edilir. İçeriği hızlı bir şekilde kaldırmazlarsa, mahkeme tarafından dava açılması halinde maddi zararlardan sorumlu olabilirler.

DMCA, avukat yardımına ihtiyaç bulunmadan yapılan bir kaldırma bildirimi olduğundan, yasal prosedürleri tercih ederek yapılan kaldırma bildirimlerinden çok daha hızlı bir yoldur. Uzun bir yasal süreç yerine, içeriğin nispeten hızlı bir şekilde ve yasal bir süreç olmaksızın çıkarılması oldukça tercih edilir bir yöntemdir.

İçeriğiniz bir DMCA bildirimi sonucunda kaldırılırsa, çevrimiçi hizmet sağlayıcı sizi bilgilendirecektir. İçeriğiniz hakkında bir DMCA bildiriminin yapıldığı durumlarda, bir “karşı bildirim” gönderme seçeneğiniz vardır. Bu, çevrimiçi servis sağlayıcıya bir hata yapıldığını belirten bir bildirimdir. Orijinal yayından kaldırma bildirimini gönderen kişi başka bir işlem yapmazsa (mahkeme emri istemek gibi), ilgili içerik 10 iş günü içerisinde siteden kaldırılmak zorundadır.

İnternette Unutulma Hakkı

Mayıs 2018 tarihinden itibaren yürürlükte olan AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) kapsamında internet kullanıcılarının internette unutulma hakkı bulunmaktadır. GDPR Madde 17, İnternet kullanıcılarının çevrimiçi forumlardaki fotoğraflar veya yorumlar gibi kişisel verilerin kaldırılmasını talep edebileceğini düzenler.

Daha önce 2014 yılında bazı özel şahıslar internette unutulma hakkını elde ettiler. O tarihte Avrupa Adalet Divanı (ECJ), “Unutulma hakkı” başlıklı kararında, arama motoru operatörlerinin örn. Google’ın, internet kullanıcılarından gelen silme isteklerini kontrol etmeli ve gerekirse sakıncalı içeriği silmelidir kararını verdi. Buna göre, arama motoruna belirli bir isim girildiğinde istenmeyen içeriğin ortaya çıkması durumunda URL’lerin, yani internet sitelerinin isme dayalı olarak engellenmesi mümkündür.

DMCA işlemleri hakkında yardıma mı ihtiyacınız var?


  Bağlantı & Link (URL)


  Ek Bilgi

  Distile olarak negatif içeriği çeşitli internet sitelerinden silebilir veya kaldırabiliriz. Bunu başardıktan sonra, bu hizmet olumsuz içeriğin tamamen kaldırılacağı ve web sitesinde veya arama motorlarında görünemeyeceği anlamına gelir. Bu süreç genellikle 4-8 hafta sürer ve hizmet garantimiz tarafından korunur. Her durum değiştirilmiş bir prosedür gerektirir. Tamamen profesyonel ve kurumsal kimliğimizle bu işlemi yürütmekteyiz.

  Negatif çevrimiçi içeriği internetten kalıcı olarak silmede uzmanız. Diğer şirketler, yalnızca arama motorundan gelen olumsuz arama sonuçlarını baskılarken, biz onları web sitesinden tamamen siliyoruz. Proaktif bir çevrimiçi itibar yönetimi stratejisi üreterek işinizi, adınızı, hukuk firmanızı, markanızı veya şirketinizi çevrimiçi olarak koruyabiliriz. Bu hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak için dilerseniz hemen bizimle iletişime geçin ve müşteri temsilcilerimizin sizi bilgilendirmesine izin verin.

  İçerik Kaldırma Hizmeti

  Distile.com.tr içerik kaldırma uzmanları, kanıtlanmış teknikleri ve teknolojileri kullanarak genellikle zararlı içeriği kaynağından kaldırabilir. Makaleler, bloglar, incelemeler, resimler, videolar ve istenmeyen sosyal medya içeriği de dahil olmak üzere her türlü içeriği web’den kaldırıyoruz.

  Google, Instagram, YouTube, inceleme siteleri ve sosyal medya platformlarından olumsuz bilgileri başarıyla kaldırdık ve kaldırmaya devam ediyoruz. İçerik kaldırma hizmetimiz son derece hızlıdır, son teknolojidir ve dünyanın her yerindeki bireyler ve işletmeler için sonuçlar vermiştir.

  İçerik kaldırma yöntemlerimiz, içeriğin türüne, bulunduğu yere ve ne kadar süredir çevrimiçi olduğuna göre değişir.

  İstenmeyen içeriği kaynağında silmek için aşağıdakiler dahil çeşitli yöntemler kullanıyoruz:

  • Web sitesi hizmet şartları (TOS) ihlalleri
  • Google arama hizmet şartları ihlalleri
  • Telif hakkı ihlali (DMCA)
  • Yayıncı/web yöneticisi ile doğrudan görüşmeler
  • Yerel yasa ihlalleri
  • Veri aracısını devre dışı bırakma

  Dilerseniz siz de bu hizmetimiz hakkında hemen teklif alın ve Distile’nin size sunduğu ayrıcalıklardan faydalanın.

  Online itibarınızı onarmak ve kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

  Hemen Teklif Alın