"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Teklif Alın

İnternetteki Fotoğraflarınızı Nasıl Kaldırabilirsiniz?

İnternet ve sosyal medya kullanımının artması ile birlikte hayatımızın pek çok açıdan kolaylaştığını kimse inkar edemez. Fakat bu yeni teknolojiler avantajlarının yanı sıra, kolay suç işleme gibi bir dezavantajı da beraberinde getirdi. Artık Google görseller, sosyal medya platformları ve çeşitli web siteler üzerinde kişisel hakları ihlal eden paylaşımlar yapmak ve başkasına ait fotoğraflar bulundurmak çok kolay. Kötü niyetli kişiler bu teknoloji sayesinde size ait müstehcen, özel ya da rahatsız edici görselleri izinsiz şekilde paylaşabilir. Peki böyle bir durumda ne tür bir hizmet alarak internette izinsiz kullanılan fotoğraflarınızı kaldırabilirsiniz?

Kişisel Hakların İhlali Nedeniyle İnternetten Resim Kaldırma

Gelişen teknoloji sayesinde artık hepimiz sosyal medya başta olmak üzere pek çok dijital mecrada kişisel fotoğraf ve gönderiler paylaşıyoruz. Ancak bu durum kötü niyetli insanların bu içeriklere kolay erişmesine ve bazen kendi hesabında paylaşmasına sebebiyet veriyor. Ayrıca kimi zaman eski gönderiler ve zamanında çekilmiş olduğumuz hoş olmayan görseller de karşımıza çıkabiliyor. İnternette yayınlanan görsellerde ayrıca hızlı yayılma ve çevremizdeki herkese ulaşma gibi bir problem de bulunuyor. Bu problem sosyal hayatı kötü şekilde etkilediği gibi iş hayatındaki başarısızlığa kadar uzanan ciddi sonuçlara neden olabiliyor. Ancak çözüm sanılandan çok daha basit.

Yardıma mı ihtiyacınız var?


  Bağlantı & Link (URL)


  Ek Bilgi

  Dijital platformlarda bir başkasının bizim iznimiz ve haberimiz olmadan, bize ait paylaştığı bütün görseller kişisel hakların ihlali olarak tanımlanan ciddi bir suçtur. Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren bu kavram önceki çağlarda herhangi bir sorun teşkil etmiyordu, şu an ise yaygın olarak karşılaşılan bir sorun. Özellikle sosyal medya hesapları ve Google görseller üzerinden izinsiz yayınlanan gönderiler için kişinin dava açma, paylaşılan gönderileri silme ve ilgili hesaba erişim engeli getirme gibi farklı seçenekleri mevcut. Bu tarz konularda mağduriyet yaşayanlar i̇nternet ortamındaki görsel haklarına yönelik hizmetler veren dijital ajanslar aracılığıyla sorunu kolayca ortadan kaldırabilir. Çünkü izinsiz paylaşılan görseller müstehcen, özel veya gizli içerikler olabilir ve kişisel hayatın korunmasına dair önemli hakları ihlal eder. Aynı zamanda kimi gönderilerde paylaşılan görsellerin yanında tehdit ile hakaret unsuru da söz konusu olabilir. Türk Hukukuna göre, bu tür durumların tamamı mevcut yasalara karşı gelen ve diğer taraf için ciddi sorunlar oluşturan siber suçlar grubundandır.

  Siz de müstehcen, özel ve gizli fotoğraflarınızın izinsiz paylaşılması durumundan muzdaripseniz ve konu ile ilgili özel bir hizmet almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz!

  Sosyal Medyadaki Rahatsız Edici Görselleri Silme

  İnternetteki görsel paylaşımları; direkt olarak bir web site, Google görseller ya da Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleşiyor olabilir. Günümüzde fotoğraf ve görsel paylaşımının en çok yapıldığı ortamlar, farklı sosyal medya hesaplarıdır. İzinsiz görsel paylaşımında en sık karşılaşılan durumlardan biri ise sahte bir hesap açarak başkasına ait özel fotoğraflar yayınlamaktır. Bu durumda kalan kişiler için fotoğrafların herkese açık yayınlanması büyük bir sorun teşkil etmekte, şantaj ve baskı gibi ekstra sorunlarla mücadele etmesine neden olmaktadır. Psikolojik olarak da büyük tahribat yaratan böyle bir sürecin alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından, hukuki kuralları uygulayarak yürütülmesi gerekir.

  Sosyal medyada paylaşılan rahatsız içerikleri kaldırmak için öncelikli olarak uygulanan yöntemlerden biri, ilgili hesaba erişim engeli getirmek ve bu şekilde fotoğrafların daha fazla yayılmasını engellemektir. Sonraki aşamalarda ise hesap sahibinin kimliğinin tespit edilmesiyle birlikte gelen başka bir hukuki süreç başlatılmalıdır. Ayrıca yayılan fotoğrafların kalıcı şekilde internetten silinmesi de önemlidir. Bu aşamada sosyal medya platformlarının dışında, i̇nternet üzerindeki diğer web siteler ile Google görsellerin taratılması gerekir. Bu şekilde kişiye ait gizli ve özel görsellerin tümü dijital dünyadan kalıcı olarak silinir, ek olarak paylaşımı başlatan kişinin hesaplarındaki görseller de kişisel hakları ihlal ettiği için kaldırılır. Sonuç olarak sorunun tekrarlama ve yeniden hayatınızı kötü şekilde etkileme ihtimali ortadan kalkmış olur.

  İzinsiz Yayınlanan Fotoğrafları Kaldırmak için Neden Profesyonel Bir Yardım Almalısınız?

  İnternetin herkese açık ve sonsuz bir dünya olması nedeniyle günümüzde en sık yaşanan siber saldırıların başında; eski, müstehcen ve rahatsız edici fotoğrafların izinsiz şekilde paylaşılması geliyor. Pek çok kişi gerek sosyal medya hesapları, gerekse doğrudan Google görsellerde yer alan rahatsız edici ve özel fotoğraflarını kalıcı olarak silmek istiyor. Bu durumun bu kadar sık yaşanması nedeniyle profesyonel hizmet veren ve hem fotoğrafların silinmesini, hem de fotoğrafı yayınlayan tarafın ceza almasını sağlayan dijital ajanslar bulunuyor.

  İnternette rahatsız edici görsellerin bulunması ise bilhassa şu sorunlara neden oluyor:

  • Dijital ve sosyal yaşamda kötü itibar kazanma
  • İş hayatında paylaşımlar nedeniyle gözden düşme
  • Aile hayatında sıkıntı yaşama
  • Psikolojik problemler 
  • Sosyal açıdan güvensizlik hissetme
  • Şantaj, baskı ve tehditlerle mücadele etme

  Dijital dünyada paylaşılan gönderilen çok rahatsız edici ve zarar verici olabilir, bu nedenle bu fotoğrafların en kısa sürede silinmesi son derece önemlidir. Herkese açık yayınlanan paylaşımlar oldukça ciddi psikolojik problemlere, aile içi baskı ve şiddete neden olabilir. Bu durumda uzman bir hizmet almak ve sorunu büyümeden çözmek ise azami önem taşır.

  Siz de i̇nternet ortamındaki rahatsız edici paylaşımlar için bizimle iletişime geçebilir ve hakkınızda oluşan olumsuz itibarı kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz!

  Sıkça Sorulan Sorulara Göz Atın

  Çalışma prensiplerimiz, yaklaşımımız ve vermiş olduğumuz hizmetlerle ilgili en çok sorulan soruları ve cevapları sizler için derledik, okumanızı tavsiye ederiz.

  ŞİMDİ İNCELEYİN