İnternetten ve arama sonuçlarından içerik kaldırma üzerine uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz. "Teklif Alın" butonuna tıklayarak, hemen teklif alabilirsiniz.

Telif hakkı size ait materyallerin ve online içeriklerin bulunduğu internet sayfalarını sürekli takip ile analiz edip size raporlarız.

Her proje birbirinden farklıdır, ihtiyaç ve gereklilikleri sizinle birlikte planlayarak doğru teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Teklif Alın iletişime geçin

İnternette Marka İhlali Hizmetleri

İnternet sadece özel şahıslar ve tüccarlar için bir bilgi platformu değil, aynı zamanda reklam ve iletişim imkanı da sunuyor. Aynı zamanda yalnızca Türkiye’de 100.000’den fazla çevrimiçi mağazaya sahip bir ticaret platformudur.

Marka sahipleri için, özellikle İnternet’te haklarının ihlal edilme riski yüksektir. Ticari marka ihlali internette çok farklı şekillerde olabilir.

Örneğin, markalı ürünlerin lisanssız satışı şeklinde veya internette intihal içeren içerikler şeklinde olabilir.

Ticari marka haklarının ihlali, bir alan adının kullanılmasında, bir arama motorunda anahtar kelimelerin tanımlanmasında veya bir sosyal ağdaki bir kullanıcı hesabının başlığında da olabilir.

İnternet, ticari marka sahipleri tarafından hoş görülmesi gerekmeyen ticari marka ihlalleri için çok fazla alan sunmaktadır. Ticari Marka Kanunu, uygulamada ticari marka ihlallerine karşı etkin bir şekilde savunma yapmak için kullanılabilecek çok sayıda koruyucu mekanizma sunmaktadır.

Ticari marka, bir tarafın mal ve hizmetlerini diğer mal ve hizmetlerden ayırt etmek için kullanılır. Şirketler, mal ve hizmetleri için kalıcı ve yaygın talep yaratan tanınmış ticari markalar oluşturmak için önemli kaynaklara yatırım yaparlar. Bu nedenle bir şirketin ticari markaları, güçlü bir iş kimliği oluşturmak ve onu rekabetten ayırmak için muazzam bir değer sağlar.

İnternette Ticari Marka Koruması

Güçlü bir marka kimliği, bir işletmenin en değerli varlıklarından biridir. Marka ve ticari marka koruması, bu varlığın iyi niyetini oluşturmak, sürdürmek ve geliştirmek için kritik öneme sahiptir. Bununla birlikte, hem büyük hem de küçük şirketler için yeterli koruma sağlanması zor olabilir. Koruma, bir markayı ve ticari markalarını olumsuz etkileyen herhangi bir tehdide karşı sürekli tetikte olmayı gerektirebilir.

Distile olarak ticari marka hizmetlerimiz, her türlü marka ihlaline karşı etkin bir koruma sağlar. Ticari marka korumasını ekonomik verimlilikle elde etmek için yasal çözümler üretiyoruz. Aşağıdakiler, sunduğumuz ticari marka koruma hizmetlerinden bazılarıdır:

 • Ticari Marka ve Marka Kullanım Yönergeleri
 • Bakım
 • Rakip Takibi
 • Marka İzleme ve Takip Hizmetleri
 • Ticari Marka Yürütme
 • Ticari Marka Davası
 • İtirazlar ve İptaller

Bunlar ticari marka korumasına yönelik sunduğumuz hizmetlerden bazılarıdır. Eğer siz de hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak istiyor iseniz hemen bizimle iletişime geçin ve size sunacağımız çözümlerden faydalanın.

Marka koruma ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?


  Bağlantı & Link (URL)


  Ek Bilgi

  Marka Davası ve Danışmanlığı

  Güçlü bir marka oluşturmak, bir şirketin başarısı için hayati önem taşır ve o markayı korumak da aynı derecede önemlidir. Bir şirketin markalarını korumanın en etkili araçlarından biri marka tescilidir. Ticari marka hakları oluşturmak için tescil gerekli olmasa da tescil birçok ek fayda sağlar.

  Markaların kullanımı ve tescili konusunda marka danışmanlığı sağlıyoruz. Marka başvurularının kovuşturulması, tescil edilebilirlik başarısına ilişkin beklentilerle birlikte bir araştırma ve görüş içerir. Başvuru inceleme sürecinde, tescile itiraz eden herhangi bir markaya yönelik itiraz etmeniz gerekebilir. Ayrıca, başvurunuza karşı üçüncü şahısların itirazlarına karşı da savunma yapıyoruz. Bununla birlikte, en iyi şekilde nasıl ilerleyeceğiniz konusunda bilinçli kararlar verebilmeniz için sorunlar ortaya çıktıkça size tüm seçenekler konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz.

  Ayrıca, dünya çapında tescil yoluyla müşterilerimizin ticari markalarının ticari marka korumasını sağlamak için geniş bir yabancı ortaklar ağıyla çalışıyoruz.

  Ticari Marka İhlali Koruması

  Kapsamlı bir ticari marka koruma stratejisi, yalnızca tescil yoluyla hakların güvence altına alınmasını değil, aynı zamanda ticari marka ihlaline karşı koruma sağlamak için iyi tasarlanmış bir uygulama programını da içerir. Ayrıca ticari marka ihlali savunmasına da yardımcı oluyoruz.

  Kasıtlı veya kasıtsız olsun, bir şirketin ticari markaları birçok şekilde ihlal edilebilir. İhlali belirlemek ve her durumda hızlı çözüm elde etmek için bir stratejiye sahip olmak, bir şirketin markalarını ve ticari markalarını korumak için çok önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti’nde ve uluslararası alanda proaktif denetim ve yaptırım programları tasarlamak ve uygulamak için kurumsal müşterilerimizle birlikte çalışıyoruz. Etkili stratejilerimiz ve uygulamalı yaklaşımımız, müşterilerimizin markalarını ve ticari markalarını uygunsuz veya yetkisiz kullanıma karşı korumaya yardımcı oluyor. 

  Fikri mülkiyet davalarına genel bakış sayfamızda ve ticari marka davaları, marka ihlali davaları dahil olmak üzere ticari davalara genel bakış sayfamızda dava hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  Dilerseniz marka ihlali hizmetimiz ile alakalı hemen teklif alın ve markanızı rakiplerinize yönelik aktif bir koruma aşamasına geçirmemize fırsat verin.

  Online itibarınızı onarmak ve kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

  Hemen Teklif Alın