"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Teklif Alın

İçerik kaldırma, günümüzde hemen hemen herkesi ilgilendiren bir konu. Çünkü sosyal medya ve dijital platformlarda yer alan içerikler, kötü niyetli insanlar tarafından değiştirildiğinde kişisel hayatı oldukça kötü etkileyebiliyor. İnternette yer alan haberlerin pek çoğunda doğruluk payının aranmaması ise bu yalan haberlerin doğru gibi aktarılmasına ve siber saldırılara uğramaya neden olur. Bu durumda doğru ve güvenilir taraflardan içerik kaldırma hizmetleri almak gerekiyor.

Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformları günümüz iletişim ağının önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Bu platformlarda paylaşılan her türlü fotoğraf ve video ise zaman zaman size karşı kullanılabilir. Ek olarak Youtube, Google ve Yandex gibi diğer mecralarda paylaşılan videolar, köşe yazıları, ses dosyaları, kişisel bilgi ve yorumlar da isteğiniz dışında yayınlanabilir. Her türlü dijital platformda kişisel gizlilik ve hakların ihlalinin söz konusu olduğu paylaşımlar içerik kaldırma hizmetleri kapsamına girer. Bu içerikleri kalıcı şekilde kaldırmak ve ilgili tarafların gereken cezayı almasını sağlamak gerekir. Aşağıdaki durumlarla karşılaşıldığında çevrimiçi platformlara erişim engeli getirilebilir ve içerik kaldırma kararı alınabilir:

Yardıma mı ihtiyacınız var?


  Bağlantı & Link (URL)


  Ek Bilgi

  • Olumsuz yorumlar
  • Asılsız ve yalan haberler
  • Haksız şikayetler
  • Saldırgan ve tehditkar paylaşımlar
  • Müstehcen fotoğraflar
  • Özel hayat gizliliğini ihlal eden paylaşımlar
  • İfşa içerikleri
  • Hakaret eden sosyal medya içerikleri

  Yukarıda sıralanan durumlarla karşılaşıyorsanız farklı içerik kaldırma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetler ise şu şekilde sıralanır:

  • Google arama motorundan içerik kaldırma
  • Haber siteleri ve platformlarından haber silme
  • Sosyal medyadan fotoğraf kaldırma
  • Youtube, Dailymotion, Yandex gibi platformlardan video ve fotoğraf kaldırma
  • Google görsellerden fotoğraf silme
  • İçerik kaynaklarını kalıcı olarak kaldırma
  • Site erişimini engelleme
  • Sonuçları kontrol etme ve raporlama

  Siz de hakkınızda yapılan yalan haberleri ve olumsuz paylaşımları kalıcı olarak arşivlerden silmek ve garantili içerik kaldırma hizmetleri almak için aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  İçerik Kaldırma Hizmeti Almak Neden Önemli?

  Günümüzde bilgisayar ve i̇nternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte yeni suçlar gündeme gelmiş durumda. Pek çok açıdan hayatı kolaylaştıran i̇nternet maalesef siber suçların da artmasına sebep oluyor. İnternet ortamında paylaşılan olumsuz ve yanlış haberler, hem kişisel hayatları hem de iş hayatını olumsuz etkiliyor. Saldıran tarafların dijital bir kimlik arkasına saklanması suç işlemeyi kolaylaştırıyor ve interaktif linç kültürüyle birlikte kesin olmayan içerikler son derece hızlı yayılıyor. Bu durumda özel hayatın gizliliğini ihlal eden, olayları abartılı ve saldırgan bir dille anlatan içeriklerin mevcut platformlardan hızla kaldırılması gerekiyor.

  Olumsuz İçeriklerin Zararları

  Dijital platformların günlük hayata ve bakış açısına etkisi oldukça büyük. Artık pek çok kişi alışveriş yaparken, bir yere giderken veya çalışacağı markayı seçerken i̇nternet paylaşımları ile yorumlarını inceliyor. Yapılan araştırmalara göre yetişkinlerin çoğu herhangi bir marka, şirket veya kişiden hizmet almadan önce onun hakkındaki verileri görüntülemek için arama motorlarını kullanıyor. Haliyle arama sonuçlarında çıkan olumsuz ve asılsız haberler markayı öne çıkarma ve tanıtma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Bazı durumlarda bu tip kötü paylaşımlar, kişisel hayatı da yakından ilgilendirebiliyor. Kişisel hayatı tehdit eden özel içerikler, kötü niyetli insanların eline geçtiğinde şantaj ile birlikte çok daha kötü sonuçlar doğurabiliyor.

  İnternette yer alan yanlış ve yalan içerikler doğrultusunda;

  • İş dünyasındaki itibarınızı ve potansiyel müşterilerinizi kaybedebilirsiniz.
  • Eş, dost, akraba ve iş arkadaşları gibi çevrenizde bulunan insanların alay konusu haline gelebilirsiniz.
  • İş hayatında geri dönüşü olmayan kayıplar yaşayabilirsiniz.
  • Kişisel bilgiler bulunduran kişiler tarafından tehdit edilebilir ve maddi, manevi kayıplara uğrayabilirsiniz.
  • Saldırgan ve tehditkar içerikler nedeniyle linçleme hareketlerine maruz kalabilir ve sosyal çevreden dışlanabilirsiniz.

  Neden İçerik Kaldırma Hizmeti Almalısınız?

  Dijital paylaşımlar nedeniyle itibar zedelenmesi yaşıyor, iş hayatında engellerle karşılaşıyor ve çeşitli baskılarla karşılaşıyorsanız; bu paylaşımları sizin adınıza takip edecek ve kalıcı olarak silecek güvenilir kurumlara ihtiyacınız var demektir. Her türlü dijital platform içeriklerini kontrol eden, alanında donanımlı ve deneyimli bir ekibe sahip olan kurumlar size itibarınızı yeniden kazanma ve hakkınızda yapılan yalan haberleri aklama imkanı tanır. 

  Siz de profesyonel ve güvenilir ekibimiz aracılığıyla olumsuz video, resim ve içeriklerin kalıcı olarak silinmesini sağlayabilir; sonuçları haftalık raporlarla detaylı şekilde görüntüleyebilir ve haberlerin geri gelmeyeceğinin garantisini alabilirsiniz. Aşağıdaki formu doldurarak süreç hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorulara Göz Atın

  Çalışma prensiplerimiz, yaklaşımımız ve vermiş olduğumuz hizmetlerle ilgili en çok sorulan soruları ve cevapları sizler için derledik, okumanızı tavsiye ederiz.

  ŞİMDİ İNCELEYİN