Alan Adı İhlalleri

Alan Adı İhlalleri

Alan Adı İhlalleri

Ala adları ticari hayatın vazgeçilmezlerindendir. Marka ve unvanlar kadar alan adlarının da korunmaya ihtiyacı vardır. Alan adları dağıtıcı firmalar kanalıyla tahsis edilir. Alan adları da marka isimleri gibi başka kişilerce art niyetli bir şekilde kullanılabilir. Alan adı ihlalleri olarak piyasada kötü niyetli kişi ya da kurumlar bulunabilir. Bunlardan korunmak için dikkatli olmak gerekir ve bu konuda gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Alan adının ihlal olduğunu düşüne kişiler alan adlarının iptal edilmesini isteyebilir, alan adlarının durdurulmasını talep edebilir ya da devredilmesini isteyebilir. Böylece alan adlarından doğan mağduriyetlerden korunmuş olabilir. Şirket ya da kurumların itibarlarının korunması adına alan ihlali olan durumlarda bu şekilde tedbirler alması önemlidir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
Alan Adı İhlalleri

Sanal Ortamda Hak İhlalleri

Sanal dünyada alan adlarının çalınmasıyla birlikte hak ihlali doğmaktadır. İnternette hak ihlali yapan kişi ya da kişiler karşı tarafı zor duruma sokmaktadır. Bu durumda alan adı ihlal edilen kişi internette kurumsal itibarını zedeleyici nitelikte olan bu durumdan kurtulmak için bazı tedbirler ve önlemler alması gerekir. Bu tedbirlerin neler olduğunu ilk paragrafta açıklamıştık. Alan ihlali durumda hak ihlali oluşturulan içeriklerin kaldırılması ve bu içeriklerle olan faaliyetlerin sona erdirilmesi şeklindeki talepleri içeren ihtarnameler gönderilir. Aynı şekilde anahtar kelime ve arama kelimelerinin uygunsuz kullanıldığı durumlar için arama motorlarına şikayetlerde bulunabilir.

Alan Adlarının Önemi ve Alan Adlarının Kullanıldığı Yerler

Ticari işletmeler için önemli olan alan adları internette web sitesi açmak isteyenler için gereklidir. İnternet üzerinde web sitesi açmak isteyenler domain yani alan adı almak durumundadırlar. Alan adı web sitesinin internet üzerindeki ismi ve adresi niteliğindedir. Sizin web sitenizi ziyaret etmek isteyen kişiler alan adınızı yazarak sizin sitenize giriş yapacaktır. Alan adı alındığı takdirde bu alan adını sizden başkası kullanamaz. Alan adları org, edu, com, net gibi uzantılarla ifade edilir. Uzantılar web sitenize uygun şekilde olması gerekir. Örneğin bir organizasyon şirketi için web siteniz varsa uzantınız org olmalıdır. Bunun gibi diğer web siteleriniz için de uygun uzantılar seçilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir