Arama Önerileri ve İlgili Aramaları İnternetten Kaldırtma

Arama Önerileri ve İlgili Aramaları İnternetten Kaldırtma

Arama Önerileri ve İlgili Aramaları İnternetten Kaldırtma

İnternette arama motorlarında bir şey araştırmamız gerektiğinde karşımıza bir sürü öneri çıkar. Bu arama önerileri aslında aramak istediğimiz kelime ya da cümleye hızlı bir şekilde erişmek için bize fikir verse ve etkili olsa da bazen bu öneriler canımızı sıkabilir. Bu amaçla bu önerileri arama motorlarında görmek istemeyebiliriz. Arama önerilerini silme olarak bu işlemi yaparak bu sorundan kurtulabiliriz. Google hangi aramayı yapıyorsak kaydeder ve daha sonra işimizi kolaylaştırmak için bize arama önerisi sunar. Bu şekilde hızlı bir şekilde arama yapmamıza olanak tanır. Bu durumdan hoşlanmayan kişiler de olabilir. Bundan kurtulmak için arama önerilerinin silinmesini talep edebiliriz. Önerilerle birlikte aynı zamanda yaptığımız aramalarla ilgili reklamlarla da karşılaşabiliriz. Tüm bunları arama motorlarında görmek istemeyebiliriz. Bu durumda arama motorlarında tüm bunların görülmesini engellemek için önerilerin silinmesini talep edebiliriz. Başkaları tarafından da yapılan aramaların görülme riski taşıması nedeniyle bu işlem uygulanır. Arama önerilerinin silinmesi için yapılması gerekenleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
Arama Önerileri ve İlgili Aramaları İnternetten Kaldırtma

Arama Motorlarında Öneriler Temizlemek

Arama motorlarında önerileri temizlemek için şu yolları takip edebilirsiniz;

  • Öneri silmek için öncelikle hesabınızda oturum açılması gerekir.  Farklı hesapları olanlar da aynı şekilde her bir hesabı için ayrı oturum açması gerekir.
  • Hesabınızda oturum açtıktan sonra ‘’ Google Etkinliği’’ sayfasına girin.
  • Bu menüye girdikten sonra silmek istediğiniz menülere gelerek buradan istediklerinizi silebilirsiniz. Böylece yapmış olduğunuz aramalar bir daha öneri olarak karşınıza çıkmaz.
  • Etkinlikler üzerinde yer alan menü kısmından hangi tarih ve zamanı silmek istiyorsanız onu işaretleyin. Burada tüm zamanları seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Tüm zamanları seçerek daha eskiden yaptığınız aramalarında ayrıca silinmesini sağlayabilirsiniz.
  • Üstte yer alan sağ menüden tüm içerikleri silebilirsiniz.
  • Google etkinlikler sayfasından istediğiniz tarihi silebilirsiniz. Tarih bölümünde bugün, dün ve tüm zamanlar diye geçer. Buradan istediğiniz zaman dilimini işaretleyerek silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ayrıca misafir ya da gizli olarak girerek Google hesabınızı kullanmadığınız takdirde gezinti içerikleri kaydedilmeyecektir. Bu yöntemleri uygulayarak silme işlemini kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir