Unutulma Hakkı Nedir?

Unutulma Hakkı Nedir?

Unutulma Hakkı Nedir?

Unutulma hakkı, kişinin geçmişte daha önce yaşadığı bir durum ya da olayla ilgili her türlü ses kaydı, görüntü, video gibi paylaşımların internet üzerinden kaldırılarak mağduriyetlerinin önlenmesidir. Bu nedenle unutulma hakkı gerekçesiyle tüm bu içeriklerin arama sonuçları ya da listelerden kaldırılarak bir daha gündeme gelmemesi sağlanır. Geçmişte yaşanan olumsuz durumlar daima gün yüzeyine çıktığında kişinin hem sosyal yaşantısını hem özel hayatını hem de iş yaşamını olumsuz derecede etkilemektedir. Bu olumsuz durumdan kurtulmak ve bu içeriklerin yayından ya da listelerden kaldırılmasını istemek diğer bir deyişle unutulma hakkı istemek kişinin hakkıdır. Bu hak yasal olarak kişilere verilmiş bir haktır. Kişi bu hakkını kullanarak görünmesini istemediği içeriklerin listelerde ya da arama sonuçlardan kaldırılmasını isteyebilir. Bu konuda dilekçe vererek istemediği yayınların listelerden kaldırılması konusunda başvuru yapabilir. Başvuru yaptıktan sonra onaylandığı takdirde içeriklerin ya da istenmeyen paylaşımların kaynağından bir daha geri gelmemek üzere kaldırılması sağlanır. Bu şekilde artık canınız sıkan bu olumsuz durumdan kişi kurtulabilir. Kaldırma işlemi yapılamıyorsa geriletme işlemi yapılarak son sayfalarda paylaşımların gerilemesini sağlayabilir. Böylece geri sayfalara çok fazla kişi girmeyeceği için içeriklerinin gerilerde olmasını sağlayabilir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
Unutulma Hakkı Nedir?

Uzmandan Destek Alın

Unutulma hakkıyla söz konusu edilen mağduriyetlerin giderilmesi amaçlanmaktadır. Bu mağduriyete neden olan içerik ya da paylaşımların ortadan kaldırılması noktasında kendiniz yasal olarak neler yapılması gerektiğini bilmiyorsanız bu konuda destek alabilirsiniz. Yasal süreçlerin başlatılması bilgi ve donanım isteyen bir iştir. Bu konuda bir bilenden destek almak en iyisi olabilir. Bunun için uzman desteği almanız şarttır. Uzman desteği için Distile Danışmanlık olarak merkezimizden yardım talep edebilirsiniz. Merkezimizden yardım talep ettiğiniz zaman merkezimiz sizin adınıza hemen harekete geçecek, gerekli araştırma ve analizleri yapacak ve sonrasın içeriklerin listelerden kaldırtmak için yasal süreçlerin başlatılması için gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilir. Bu konuda firmamızdan destek sağlamak için bizi istediğiniz zaman günün her saatinde arayabilirsiniz. Bizi aramak için gerekli olan telefon numarası 0 850 885 10 12 numaralı telefondur. Bu telefondan bizi arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir