www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
Google'den Resim Nasıl Kaldırılır | Distile

Google’den Resim Nasıl Kaldırılır

Google’den Resim Nasıl Kaldırılır?

Sana âlemde dolaşmak herkesin hoşuna gider. İnternet dünyası içinde olmak birçok kişi için adeta özgürlük anlamına gelir. İşin içinde özgürlük olunca bu saf duyguyu kötü amaçlara kullananlar da var. Tanımadığınız ya da tanıdığınız birinin size ait olan bir resmi ve ya videoyu rızanız ve izniniz olmadan internetten yayınlaması hoş değildir. Ama maalesef bu gibi durumlar sıkça karşılaşılan bir olaydır. Bu nedenle internetten resim kaldırma nasıl yapılır mağdur olan kişinin yaptığı ilk araştırmadır.

İnternette en çok kullanılan arama motoru genel olarak googledir. Arama yapmak istediğiniz kelimeyi arama motoruna yazdığınızda karşınıza çıkan resimlerin bazıları rahatsız edici olabilmektedir. Bu resimler size ait uygunsuz pozlar olabilir, müstehcen çıkabilir, kötü alışkanlıklara yönlendirebilir. Bu gibi birçok sebepten dolayı googleden resim kaldırma isteği gelişir.

Googleden Resim Kaldırma

İstenmeyen resimleri kaldırmak mümkündür. Fakat bu işlem şahsi bilgisayardan ya da kendi profilinizden resim silmek kadar kolay değildir. Başkasının sitesinde ve ya hesabında yer alan bir resmi silmek için resmi yollara başvurmak gereklidir. Hukuki olan yollara girmeden önce site ve ya hesap sahibinden size ait olan ve ya sizi rahatsız eden resmi kaldırması için rica edebilirsiniz. Bu çözüm nadir de oma bazen işe yarayabilmektedir.

Size verilen cevap olumsuz bir dönüş şeklinde oldu ise istemeyen resimleri resmi yollardan kaldırtabilirsiniz. Ancak istenmeyen içerikleri internetten kaldırmak için 5651 sayılı yasa gereğinde yer alan hükümlerinden en az birinin olması gereklidir. Aksi takdirse siz o içeriği kaldırmak istiyorsunuz mahkemeler olumlu cevap vermez.

Distile İle Resim Silme İşlemleri

Distile danışmanlık işini profesyonel olarak yapan bir şirkettir. Bilişim sorunları ve internet problemleri gibi birçok alanda sayısız sorunları en kısa sürede tamamen hukuki ağ üzerinden çözüme ulaştırmıştır. İnternetten ve googleden resim kaldırma işlemleri hukuki yollardan çözüleceği zaman bu süreç biraz uzun olabilmektedir.

Sonuçta sanal ortamda ilgi gören bilgi ve görseller büyük bir hızla yayılır. Tüm bu kaynaklarda yer alan tüm resimler ve ya içeriklerin tespit edilip kaldırılması talep edilmelidir. Distile ile anlaştığınız takdirde distile sizi yormadan tüm bu bilişim sorunları çözmektedir.Bizi Arayın

Bir cevap yazın

ÜZERİNDEN BİZE SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ

7 GÜN 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ

Duyuru ve kampanyalarımız hakkında

bilgi almak için e-posta adresinizi bırakın

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...

ÜZERİNDEN BİZE SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ

7 GÜN 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ

Duyuru ve kampanyalarımız hakkında

bilgi almak için e-posta adresinizi bırakın

Olumsuz haber ve içerik kaldırma

Adınızın geçtiği internet sayfalarını kaldırma

Fotoğraf veya Video içerikleri kaldırma

ve benzer sorunlarınız için...