Adımın Geçtiği Bir Olayı İnternette Nasıl Görünmez Yaparım

Adımın Geçtiği Bir Olayı İnternette Nasıl Görünmez Yaparım

Adımın Geçtiği Bir Olayı İnternette Nasıl Görünmez Yaparım

21.Yüzyılın en büyük icadıdır internet. Bilim insanları her geçen gün yeni buluşlar ve teknolojiler geliştirmekte ve hayatımızı kolaylaştırmaya çalışmaktadırlar. Çağımızda bunlardan en önemlisi internettir. Gelişen teknolojik ve mobil aletler ile de herkesin günlük hayatının bir parçası haline gelmiştir. Artık insanlar sürekli internete girer olmuşlardır. Birçok işlemi internetten gerçekleştirmektedirler. Banka havaleleri, alışverişler, ödevler, bilimsel araştırmalar gibi birçok konu internetten halledilir olmuştur. Haberler internetten takip edilir olmuştur. İnsanlar televizyon yerine video paylaşım sitelerini izlemektedirler. Sosyal medya denilen bir olgu girmiştir hayatımıza. Artık paylaşım kültürü denilen bir kültür vardır. Sınırsızca ve denetimsizce binlerce içerik paylaşılmaktadır. Paylaşılan bu materyaller çok hızlı bir şekilde dağılmaktadır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Adımın Geçtiği Bir Olayı İnternette Nasıl Görünmez YaparımHız hayatımıza kolaylık sağlamaktadır. İnternetin hızlı bir dünya olması da aynı şekildedir. Peki hız her zaman kazandırır mı? İyi kullanılan her şeyin kazandırdığı muhakkak olduğu gibi, kötü amaçlı kişiler tarafından kullanılan teknolojik gelişmelerdeki hız tam tersi bir şekilde bizlere zarar verebilmektedir. Örneğin adımızın isteğimiz dışında ve itibarımızı zedeleyecek şekilde geçtiği bir içeriğin hızlı yayılmasının bize vereceği zarar gösterilebilir. Böyle bir içerikle karşı karşıya kaldığımızda neler yapmamız gerektiğini bilmemiz gereklidir.  Bu bakımdan son dönemlerde gelişen internet dünyası hayatımıza farklı bir alan sokmuştur. Bu alan istenmeyen içeriklerin kaldırılması konusudur.  Hemen hemen herkesin ihtiyaç duyabileceği bir konudur. Tabi her istenilen şey hemen kaldırılamamaktadır internetten.  Bunun bir usulü ve yöntemi vardır.

Bu usul ve yöntemler uzmanlık istemektedirler. Hem teknolojik hem de hukuk uzmanlığı gerektirir. Bu bakımdan isminin istemediği bir içerikte gören kişi bu konularda kendini yetiştirmiş bir uzmana başvurmalıdır. Tabi bunun bir de hukuk ayağı vardır. Bütün ülkeler bu konularda yeni kanunlar çıkarmaktadırlar. Bu sayede sınırsız, denetimsiz ve hızlı olan internet dünyasına bir parça hakim olmak istemektedirler. Ülkemizde de bu konu da çıkarılmış bir kanun bulunmaktadır. İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun bu amaçla çıkarılmıştır. Kişiler haklarında çıkan ve isimlerinin geçtiği içeriklerin kaldırılmasını isterken bu kanundan faydalanacaklardır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir