Adınızın Geçtiği Videoları İnternetten Kaldırtın

Adınızın Geçtiği Videoları İnternetten Kaldırtın

Video kaldırtmak (Youtube, İzlesene, Dailymotion vb.den sildirmek) sadece Google, Yandex veya Bing gibi arama motorları üzerinden yapılması mümkün olmayan bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Video içeriğinin kaynaklarından kalıcı olarak silinmesi amacıyla yapılan işlemler hukuki çalışmalarla ve stratejik olarak yürütülmelidir. 5651 sayılı kanun bireylere ve kurumlara internetten içerik kaldırtma, cevap verme ve düzeltme metni yayımlama veya mevcut içeriğin erişime engellenmesi hakları tanımaktadır. Hukuka aykırı olan videoların internetten kaldırtılması işlemleri uzman bir bilişim avukatı aracılığı ile yürütülebilir. Bu noktada hukuka aykırı videoların internetten kaldırılması adına 5651 sayılı kanun kapsamında hukuki hizmet sunan bilişim avukatları hakaret, karalama veya iftira içeren kötü niyetli içeriklerin web sitelerinden kaldırılması hizmetini sunmaktadırlar.

Adınızın Geçtiği Videoları İnternetten KaldırtınYoutube’dan Video kaldırma

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi olan ‘youtube’ içinde bulunan milyonlarca video her gün Google kullanıcıları tarafından yüklenme rekorları kırmaktadır. Youtube’dan video kaldırma işlemi hukuka aykırılık teşkil eden videoların kaldırılması işlemini içerir. Google Türkiye Bürosu belirli koşullar içinde youtube’dan video kaldırmaktadır. Irkçı nitelik taşıyan ya da telif hakkı kapsamına giren videolar bu siteden kolay bir şekilde kaldırılabilmekteyken kişi ve kurumlara saldırı niteliği taşıyan videolar ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilmektedir. Böyle durumlarda video kaldırma işlemi de zorlaşmaktadır. Adının geçtiği videoyu youtube’dan kaldırtmak isteyen bireyler, uzman bir bilişim avukatı marifeti ile yasal zeminde hukuka aykırı içeriğin kaldırılmasını sağlayabilirler.

Twitter’dan Video Kaldırma

Twitter üzerinde her gün milyonlarca twit atılmakta ve twitleri denetleyen bir mekanizma bulunmamaktadır. Bu twitlere kolayca video da eklenebilmektedir. Aynı zamanda twite eklenmiş bir video çok kısa bir sürede geometrik olarak yayılabilmektedir. Böylece bir video sitesine yüklenmiş bir videodan daha hızlı ve daha etkili bir şekilde twit dünyasında topic olmuş ve isteğiniz dışında yayılmış bir videonuzla karşılaşma ihtimaliniz ortaya çıkmaktadır. Türkiye’de twitter ofisi bulunmaması nedeniyle twitter’da içerik kaldırmak yerine söz konusu içeriğe URL engellenmesi yöntemi uygulanabilmektedir. Yine de adının geçtiği videonun da içinde yer aldığı twiti sildirmek isteyen bireyler ve kurumlar uzman bir bilişim avukatına danışmalıdırlar.

Adınızın Geçtiği Videoları İnternetten Kaldırtın” te bir düşünce

  • Distile diyor ki:

   Hasan Bey Merhaba,

   Bu fotoğrafların kaldırılması için çalışma yapabiliriz. Yandex üzerinden fotoğrafları da videoları da 10 işgünü içerisinde yok edebiliyoruz ve kalıcı olarak internet aramalarından da silebiliyoruz. Dilerseniz bize [email protected] ‘den ya da 0850 885 10 12 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

   Değerlendirmeniz sonrası geri dönüşünüzü beklemekteyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir