Arama Motorlarında Üst Sıralarda Yer Almanın Yolları

Arama Motorlarında Üst Sıralarda Yer Almanın Yolları

Artık hem iş arayanlardan alışveriş yapmak isteyenlere, herhangi bir marka hakkında bilgi almak isteyenlerden bir konu hakkında araştırma yapanlara kadar herkes arama motorlarını kullanıyor. Ayrıca pek çok kullanıcı arama motorlarında üst sıralarda çıkan sonuçlara tıklama eğiliminde. Peki arama motorlarında üst sıralarda yer almanın yolları neler ve bunun için nasıl bir strateji izlemek gerekiyor. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
  1. Kaliteli ve özgün web site içerikleri oluşturun

Eğer Google’da üst sıralarda görünmek istiyorsanız, bunun en önemli araçlarından biri kaliteli içerikler üretmektir. Eğer tamamıyla özgün, kullanıcıları heyecanlandıran ve ilgilerini çeken, sorduğu sorulara doğrudan cevap veren içerikler üretiyorsanız, aynı soruları soran web sitelerden çok daha üst sıralarda yer almanız mümkündür. Bir diğer yandan oluşturmuş olduğunuz içeriklerin arama motoru kriterlerini olabilecek en iyi şekilde karşılaması gerekiyor. Yani bir yandan okuyucuların aradıkları bilgiye ulaşmalarını sağlamanız bir yandan da semantik olarak tüm anahtar kelimeleri içeriğe dahil etmeniz gerekiyor. Ayrıca anahtar kelime seçimi titizlikle yapılmalı ve bu anahtar kelimelerin sizi üst sıralara taşıması da önemlidir. Sonuç olarak benzersiz ve özgün içerikler oluşturun ve okuyucuların aradıkları tüm bilgilere ulaşmalarını sağlayacak uzun içerikler oluşturmaktan çekinmeyin.

  1. Site içi ve site dışı SEO çalışmalarına önem verin

Sayfa içi SEO çalışmalarında kaliteli ve özgün içerikler üretmek esastır. Ek olarak anahtar kelime stratejilerinin doğru olarak belirlenmesi, başlık hiyerarşisinin doğru şekilde inşa edilmesi, kullanıcıların ilgisini çeken ve anahtar kelimeleri içeren başlıklar seçilmesi, içerikte kullanılan görsellerin anahtar kelimeler ile etiketlenmesi ve güçlü bir sunucu ile hızlı siteye sahip olunması gerekiyor. Aynı zamanda site tasarımını mobil uyumlu hale getirmek ve URL’leri anahtar kelimeler ile oluşturmak gerekiyor.

Sayfa dışı SEO çalışmalarında ise öne çıkan noktalar şunlardır: Tüm kod hatalarının tespit edilmesi ve düzeltilmeli, meta tag analizi doğru bir şekilde yapılmalı, Google Tools ayarlarının tamamı eksiksiz olarak yapılmalı, kırık linkler temizlenmeli, Google site haritası ile beraber Google Robot oluşturulmalı ve içerik analizleri doğru bir şekilde yapılarak makale ve içeriklerin buna yönelik olarak üretilmesi. Ayrıca eğer sayfa dışı SEO çalışmalarının başarıya ulaşmasını istiyorsanız şu noktalara da dikkat etmeniz önem taşıyor: Farklı sitelerden link alışverişinin yapılması, blog sayfalarından link alma, SEO çalışmalarını sosyal medya ile destekleme, iş birliği çalışmaları ve özgün içerikler üreterek bunları benzer sektörlerde yer alan sitelere linkleme. 

  1. Site hızınızın iyi olduğundan emin olun

Kullanıcıların bir web site içerisinde rahat ve kolay gezinebilmeleri en önemli noktalardan biri olarak değerlendirilir. Bu özellikleri sağlayan web siteler Google üzerinde kendilerine daha üst sıralarda yer bulur. Herhangi bir sitedeki bir sayfanın hızlı şekilde yüklenmesi, kullanıcı deneyiminin iyi olduğu anlamına gelir. Çünkü araştırmalara göre çoğu kullanıcı 2 saniye ya da daha az sürede yüklenen web sitelerde vakit geçirmeyi tercih ediyor. 

  1. Profesyonel ekiplerden destek alın

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız SEO çalışmalarına mutlaka yönelmeniz gerekiyor. Bu süreçte pek çok farklı araç kullanıldığı için bireysel olarak bunların tamamını uygulayabilmek çok da kolay değil. Bu yüzden bu alanda uzman ve profesyonel olarak hizmet veren ekiplere başvurmak gerekiyor. Böylelikle SEO çalışmaları doğru bir strateji ile yürütülebilir ve alınan sonuçlar da marka büyümesine katkı sağlar. 

Eğer siz de bugüne kadar yüzlerce marka için profesyonel SEO desteği sağlayan Distile ile çalışmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir