Arama Motorlarından Eski Görselleri Kaldırmak

Arama Motorlarından Eski Görselleri Kaldırmak

Yalnızca Google üzerinde saniyede 70.000’den fazla arama gerçekleştiriliyor. Bing, Yandex ya da Yahoo gibi arama motorları da hesaba katıldığı zaman bu sayının ne kadar yüksek seviyelere ulaştığı anlaşılabilir. Hem dünyada hem de Türkiye’de i̇nternet kullanımı sırasında herhangi bir sonuca ulaşmak için de en çok kullanılan araçlar arama motorları. Bu arama motorlarının bazen karşımıza eski ve artık görmek istemediğimiz görselleri getirmesi mümkün. Çünkü i̇nternet artık karşımıza her an her şeyi çıkarabilecek sınırsız bir evrene dönüştü. Peki artık görmek istemediğimiz fakat hala arama motorlarında listelenen eski görselleri kaldırmak için ne yapmak gerekiyor?

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Arama Motorlarından Eski Görselleri Kaldırmak Neden Önemli?

Dünyanın geneline bakıldığı zaman insanların i̇nternet etkinliklerinin büyük kısmı arama motorları üzerinden gerçekleşiyor. Herhangi bir web siteye girmek için, herhangi bir konu hakkında bilgi sahibi olmak için ya da herhangi bir video ve fotoğrafa ulaşmak için ilk başvurulan kaynaklar arama motorları. Bir diğer yandan insanların büyük bir kısmı i̇nternet üzerinde sosyal medya platformlarında ya da farklı platformlarda hesaplar oluşturuyor. Bu hesaplar içerisinde bazen kişisel, bazen de herhangi bir fikir ya da düşünceyi savunan pek çok görsel paylaşılıyor. Bu durum aynı zamanda i̇nternet üzerinde izler bırakmak gibi. 

Fakat aradan yıllar geçtikten sonra mevcut hesaplara girip çıkmayı bırakmak ve zaman içerisinde bu hesaplara erişimi kaybetmek mümkün. Dolayısıyla hesap erişimi kaybedildiği için bu hesaplara giriş yapmak da mümkün olmuyor. Hesaplar üzerinde yer alan görseller silinemediği için de, bu görseller arama motorlarında gösterilmeye devam ediyor. Bu durum kişisel olarak canınızın sıkılmasına neden olabilir. Fakat daha ciddi sonuçlar doğurması da mümkün. Örneğin bugün savunmadığınız fakat geçmiş dönemlerde savunduğunuz bir düşüncenin ya da fikrin bir görsel üzerinden size aitmiş gibi i̇nternette dolaşması, insanların sizin hakkınızda yanlış bir izlenime kapılmasına neden olabilir. Bu durumun hem sosyal olarak hem de kariyer planlamaları noktasında önünüze bir engel olarak çıkması da mümkün. Bu yüzden ne yapıp edip bu görsellerin arama motorlarından kaldırılması önemli.

Arama Motorlarındaki Eski Görseller Nasıl Kaldırılır?

Arama motorlarında bulunan eski görselleri kaldırmak için, bu görsellerin kaynaklarından kaldırılması önemli. Bu görsellerin kaynağı bazen geçmişte kullandığınız sosyal medya platformları, bazen i̇nternet üzerinde oluşturduğunuz hesaplar, bazen de çeşitli haber siteleri olabilir. Bu kaynakları çeşitlendirmek mümkün. Her ne kadar Google, Yandex ya da Bing gibi arama motorlarına bu görsellerin kaldırılması talebi ile şikayette bulunmak mümkün olsa da, bu genellikle sonuç veren bir yöntem değildir. Ayrıca bu görsel yalnızca arama motorlarından kaldırılacağı ve kaynağında kalmaya devam edeceği için, sorununuz da tam olarak çözülmüş sayılmaz. Bu yüzden en etkili iki yöntemin kaybettiğiniz hesaplara erişim sağlamak ya da bu görsellerin paylaşıldığı kaynaklar ile doğrudan iletişime geçmektir. Yine de söz konusu hesaplara erişimin mümkün olmadığı ya da görsellerin paylaşıldığı kaynaklar ile iletişime geçilemediği durumları da hesaba katmak gerekir.

Böyle durumlarda başvurulması gereken en etkili yöntem, arama motorlarında listelenen görsellerin kaynaklarından kaldırılması konusunda hizmet veren profesyonel ekipler ile çalışmaktır. Bu alanda 10 yılı aşkın süredir profesyonel destek sağlayan Distile, içerik kaldırma hizmetleri dışında online algı ve itibar yönetimi konusunda da yüksek başarı oranları ile çalışır. Eğer siz de arama motorlarında bulunan görselleri hızlı ve etkili bir şekilde kaldırmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir