Arama Motorlarından Eski Haberleri Kaldırma

Arama Motorlarından Eski Haberleri Kaldırma

Arama motorlarının i̇nternet kullanımının merkezinde olduğunu söylemek mümkün. Yani bir sonuca ulaşabilmek için ilk başvurulan kaynak şüphesiz arama motorları. Arama motorları sayesinde tüm bilgilere kolay ulaşılması pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Fakat bazen görünmesini istemediğiniz ve eskide kaldığını düşündüğünüz haberler de bu arama sonuçlarında listelenebilir. Nitekim itibarınız bu haber ile birlikte olumsuz şekilde etkilenebilir. Bu yüzden bunların kaldırılmasını isteyebilirsiniz. Peki arama motorlarında bulunan eski haberleri kaldırmak mümkün mü? Cevabı birlikte araştıralım…

Arama Motorlarından Eski Haberleri Kaldırmak Mümkün Mü?

Arama motorları üzerinde bir arama yaptığınızda, gelen sonuçlar web sitelerden toplanan bilgilerdir. Yani herhangi bir haber bir web sitesi üzerinde yer alıyorsa ve siz de bu haberle ilgili bir arama yaptıysanız, Google söz konusu haberi ve siteyi bularak arama sonuçlarında listeler. Herhangi bir haber eğer size zarar veriyorsa ve bu haberi arama motorlarından kaldırabilirsiniz. Fakat şunu unutmayın ki eski bir haberi arama motorlarından kaldırmak, haberin bulunduğu kaynaktan kaldırılması anlamına gelmez. Yani sosyal medya platformları aracılığıyla ya da farklı şekillerde söz konusu haber paylaşılmaya devam eder. Bu yüzden en doğru yöntem doğrudan haberin kaynağı ile iletişime geçmek ve haberin kaldırılmasını istemektir. Fakat bu yöntemin de bazı uygulama sorunları var. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Arama motorlarında bir haber arattığınız zaman aynı haberin çok fazla i̇nternet sitesinde paylaşıldığını görebilirsiniz. Dolayısıyla haberin tamamen kaldırılması için tüm web site sahipleri ile iletişime geçmeniz gerekir. Fakat bazı web siteler artık kullanılmıyor ve sahipleri tarafından terk edilmiş olabilir. Yani haberin kaldırılması ile ilgili olarak talepte bulunabilmeniz söz konusu değildir. Bir diğer yandan sitelerin sahipleri olsa bile, tüm web siteler ile iletişime geçmek ve haberin kaldırılması talebinde bulunmak hem çok fazla vakit hem de çok fazla emek alacaktır. Bu yüzden etkili ya da hızlı sonuç verebilecek bir yöntem olduğunu söylemek mümkün değil. Bir diğer yöntem ise doğrudan Google ile iletişime geçmektir. Fakat bu yöntem de tıpkı ilk yöntem gibi uzun zaman alır. Üstelik çoğu haber kaldırma talebi olumsuz şekilde sonuçlanır. Bu yüzden alternatif yöntemler aramak çok daha doğru olacaktır.

Arama Motorlarından Eski Haberler Nasıl Kaldırılır?

İnternet içerisinde her türlü verinin barındırıldığı geniş ve sınırları olmayan bir evrene dönüşmüş durumda. Bu durum pek çok açıdan fayda sağlıyor olsa da, kötü taraflarını da göz ardı etmemek gerekiyor. Nitekim herhangi bir iş ya da işletme ile ilgili olumsuz bir haber, o işletmenin zarar etmesine hatta tamamen yok olmasına bile neden olabilir. Üstelik sosyal medya platformlarının gücü ve bilginin bu ortamlardaki paylaşım hızı düşünüldüğünde, söz konusu durum çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşebilir. Bu yüzden hem kişiler için hem de işletmeler için olumsuz haberlerin kaldırılması, itibarın korunması açısından son derece önemlidir. İşletmeler özelinde düşünüldüğü zaman, bir işletmenin hem fiziksel hem de dijital varlığını sürdürmesinin bununla doğrudan ilişkili olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemler sizi doğrudan sonuca göstermez. Bu yüzden etkili ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşmak istiyorsanız profesyonel destek almanız gerekir. Profesyonel bir ekiple çalışarak arama motorlarındaki eski ve size ya da işletmenize zarar veren haberleri kaldırabilirsiniz. Böylelikle itibarınızı koruyabilir ya da yeniden inşa edebilirsiniz. Siz de Distile ile çalışmak ve online itibarınızı olumlu bir hale getirmek isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir