Arama Önerilerini Değiştirmek Mümkün mü

Arama Önerilerini Değiştirmek Mümkün mü

 

Arama motorları hayatımızın bir parçası haline gelmiş ve adeta internet demek arama motoru yani Google demek olmuştur. ( En çok kullanılan Google olduğundan). Arama motoru en genel anlatımla;  İnternetten bulmak istediğimiz bir içeriği aradığımız yerdir. İlk kurulan arama motoru Archie isimli bir sitedir. Alan Emtage isimli bir üniversiteli tarafından kurulmuştur. Daha sonraları; Veronica, Wandex, AltaVista, Yahoo piyasaya çıktmıştır. 1998 yılında Lary Page ve Sergey Brin isimli iki arkadaşın yazdığı Google sitesi hepsini geride bırakarak bir numaraya yerleşmiştir ve hala da dünya çapından en çok kullanılan arama motorudur. Hal böyle olunca Google’dan yapılan arama işlemleri, arama sırasında bize sunduğu öneriler de hayatımızı kolaylaştırmak bakımından önem kazanmıştır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Google internetten yapmış oluğunuz aramaları kaydederek size sürekli arama önerilerinde bulunmaktadır. Bu işlemi yaparken Google web sitesi ya da uygulaması verilerinizi kaydederek bu verileri kullanmaktadır. Aramalarda size daha iyi sonuçlar vermek için Google web sitesi ya da uygulaması üzerinden yapmış olduğunuz aramalar kaydedilir. Google’ın neleri kaydedip kaydetmeyeceğine siz karar verirsiniz.  Geçmişte yapmış olduğunuz aramaları istediğiniz de silme şansınız vardır. Yine web sitesi ya da uygulamaların etkinliklerini kapatabilme şansınız vardır.  Bu ayarlar bilgisayar, ios ya da android sistemlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu bakımdan arama önerilerini direkt değiştirme şansınız yoktur. Ancak belirtilen verileri kaydetmesini sınırlandırarak ya da ayarları açarak size sunacağı arama sonuçları için yönlendirme yapabilirsiniz.

 

Arama Önerilerini Değiştirmek Mümkün müBilgisayarda ayarları şu şekilde yapabilirsiniz; Google hesabınıza giriş yapın. Profil resminizin altındaki hesabım yazan yere tıklayın. Açılan sayfada Kişisel bilgiler ve gizlilik bölümünün en altında etkinliğim kısmına tıklayın. Açılan sayfada ayarlarınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Android sisteminde bu ayarları şu şekilde düzenleyebilirsiniz; Ayarlar uygulamasından Google ayarlarına girin. Kişisel bilgi ve gizlilik kısmını tıklayın. Açılan sayfada etkinlik kontrolleri yazan yeri tıklayın. Buradan ayarlarınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. IOS sisteminde ise Google Chrome uygulaması üzerinden Google hesabınızla oturum açarak bu ayarları gerçekleştirebilirsiniz. Arama önerileri genel mantığı; Google’a bıraktığınız ipuçlarının Google tarafından değerlendirilerek size öneri sunması üzerine kurulmuştur. İpuçlarını değiştirdiğinizde öneriler de değişecektir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir