Arama sonuçlarındaki eski fotoğraflarınızı yok edelim

Arama sonuçlarındaki eski fotoğraflarınızı yok edelim

Sosyal medya hesaplarında, haber sitelerinde veya bireysel internet sitelerinde yayınladığınız ve daha sonra kaldırdığınız halde görüntülenmeye devam eden fotoğraflarınız, genellikle arama motorlarında görünür, kaldırılması için başvuruda bulunmak gerekir. Kurumsal veya şahsi olarak paylaşılmış fotoğrafların silinmesi en çok başvuru aldığınız hizmetlerimizden biridir. Bu tür fotoğrafların pek çok kaldırılma nedeni olabilir. Özel hayatın gizliliğini ihlal eden, müstehcen içeriğe sahip olan, telif haklarını ilgilendiren veya izinsiz kopyalanan fotoğrafların kaldırılması internet kullanıcılarının en doğal haklarından biridir. Aramalarda görüntülenen eski fotoğrafları internetten silmek yahut arama motorlarından resim kaldırmak için farklı yöntemler uygulanabilir.

Arama sonuçlarındaki eski fotoğraflarınızı yok edelimArama sonuçları derken, internette bilgi aradığımız Google, Yandex veya Bing gibi arama motorlarının bize sunduğu sıralamaları kastediyoruz. Kullandığımız arama kelimeleri karşımıza internet siteleri, videolar veya görseller gibi içerikleri getirir. Tahmin edebileceğiniz gibi arama motorları zaten internet sitelerinde yer alan verileri sıralayacaktır. Bundan dolayı bilgilerin hem arama motorlarından hem de yayıncı sitelerden kaldırmak gerekir. Bunun için internet sitelerine başvurabilir veya hukuki girişimlerde bulunabilirsiniz.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Belirli hukuki kuralları kapsayan her resim internetten kaldırılmak zorundadır. Teorik olarak durum böyle olsa da, her aramalardan resim kaldırtma talebi karşılığını bulamaz. Bunun birçok nedeni olabilir. Özellikle yurtdışı kaynaklı internet sitelerindeki içeriklerle mücadele zor bir süreçtir. Bununla birlikte arama motorları size içerik kaldırma konusunda belirli kurallar sunar. Bu kurallara uymayan içeriklerin silinmesi söz konusu olmamaktadır. Konuyu biraz daha açmak için dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından olan Google’dan içerik kaldırma konusunu örnek alalım.

Google arama motoru kullanıcılarına gelişmiş bir destek hizmeti sunar. İstenmeyen ve size ait olduğu halde internette dolaşan resimlerin kaldırılması için destek üzerinden başvuru yapabilirsiniz.  Google, hizmet politikası gereği müstehcen içerikleri, banka hesap bilgilerini, imza örneklerini, kimlik bilgileri veya kimlik numaralarını aramalardan kaldırma hizmeti verir. Bu kapsama uymayan resimlerin kaldırılması çoğunlukla gerçekleşmez. Ayrıca Google gibi arama motorları internet sitelerinin yayınladığı içeriklerden sorumlu değildir.

İnternetten ve arama motorlarından fotoğraf kaldırma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız tecrübeli ekibimizle irtibata geçebilirsiniz. Ekibimiz internet sitelerinde, arama motorlarında ve arşivlerde yer alan fotoğraflarınızı tespit eder ve kısa sürede temizlenmesi için etkili girişimlerde bulunur.

Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ya da kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda teklif almak için:

+90 850 885 10 12

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir