Arama yaparken çıkan önerileri silme

Arama yaparken çıkan önerileri silme

Arama yaparken çıkan önerileri silme

Google aramalarını ve Google arama önerirlerini temizleme nasıl yapılır? Google neden verilerimizi kaydeder ve bize öneriler sunar? Bu yazımızda bu soruların cevabını verecek, Google’da başkalarının yaptıkları aramalarda bizi ilgilendiren sonuçların yer alması karşısında neler yapabileceğimiz konusunu ele alacağız. İnternetten içerik kaldırma konusunda bizden hemen teklif alabilir, online mecralardaki her tür içeriğe hızlı şekilde müdahale ettiğimizi görebilirsiniz. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Google kullanılan cihazlarda genellikle oturum açma işlemiyle hesabımıza girer, aramalarımızı gerçekleştiririz. İnternette gerçekleştirdiğimiz işlemler Google tarafından kayıt edilir. Çoğu kişiyi endişelendiren bu durum aslında Google’ın kullanıcılar için sunduğu bir hizmettir. Siz de google arama önerileri gibi internetten içerik kaldırma konusunda teklif almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Arama kaydetme ve arama sırasında öneri sunma hizmetleri sayesinde internet kullanıcılarının çıkan sonuçlara göre daha hızlı arama yapabilir. Hizmetin bir diğer boyutu ise karşımıza çıkan reklamların belirlenmesidir. İnternette dolaşırken yaptığımız aramalar ve URL adresi tercihlerimiz bizim ilgi alanlarımızı belirler. Bu ilgi alanlarına göre arama sonuçları ve reklamlarla karşılaşırız.

Yine de bazı kullanıcılar yaptıkları aramaların görünmesini istemez. Google’da yapılan aramaları gizlemek isteyen bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanıcıları arama kaydını kapatmanın yolunu araştırır. Başkaları tarafından görüntülenme riski taşıyan veya herhangi bir hesap çalma karşısında kendi gizliliğinden endişe duyan kişiler Google’da bu özelliği kapatmak isteyebilir. Öyleyse, Google kaydetme özelliğini kapatma nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeye çalışalım:

 • Google’da aramaları temizlemek için öncelikle hesabınızdan oturum açmalısınız. Farklı hesaplarınız varsa her biri için hesap açıp aynı işlemleri yerine getirmeniz gerecektir.
 • Hesap açma işleminizden sonra “Google Etkinliği” sayfasına girin.
 • Buradan silmek istediğiniz verilerin yanındaki menülerine gelerek istediklerinizi temizleyebilirsiniz.
 • Etkinlikler üzerindeki menüden istediğiniz tarihi veya dönemi seçerek silme işlemi yapabilirsiniz.
 • En üst sağdaki menüye tıklayarak tüm içerikleri temizleyebilirsiniz.
 • Google etkinliklerimde hem tüm tarihi hem de belirli tarihleri silebilirsiniz.
 • Misafir veya gizli olarak girip, Google hesabınızı kullanmadığınızda arama ve gezinti içerikleri kaydedilmeyecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler şahsi kullanımınızla ilgili bilgileri silmeyi hedeflemektedir. Ancak, başkalarının Google aramalarında sizinle ilgili negatif sonuçlar görüntüleniyorsa Distile Danışmanlık’tan destek hizmeti alabilirsiniz. Hakkınızda üretilen olumsuz internet içeriklerini silme konusunda deneyimli ekibimiz ilgili içerikleri kısa sürede internetten silecektir.

Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ya da kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda teklif almak için: 

+90 850 885 10 12

 

 

Arama yaparken çıkan önerileri silme” te bir düşünce

 1. Sibel diyor ki:

  Havva Sibel Kurt adına arama yapılınca benimle alakasız arama tahminlerinde, ESC twitter ve adana sosyal evleri çıkıyor. bu durum bir istismardır, bu konuda yardım istiyorum. Eğer kaldırılmazsa yasal haklarımı arayacağım.

  • Distile diyor ki:

   Sibel Hanım Merhaba,

   Söz konusu sayfa linkini bize iletir misiniz? Distile olarak kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda hizmet veriyoruz. İnternet sitemizde yer alan “Teklif Alın” formu ile ya da 0850 885 10 12 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz, bu konuda size dönüş yapabiliriz.

   İyi günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir