Basın Danışmanlığı İle Olumsuz Haberlerin Yönetimi

Basın Danışmanlığı İle Olumsuz Haberlerin Yönetimi

İçinde bulunduğumuz dijital çağda, herhangi bir markanın büyüme hedeflerine ulaşabilmesi adına bir dijital görünürlük yaratması gerekiyor. Aynı zamanda bu dijital görünürlüğün pozitif bir algı ile birleşmesi de büyük önem taşıyor. Ki günümüzde i̇nternet ortamında çıkan olumsuz haberlerin ve sosyal medyadaki hashtag çalışmalarının markalara çok ciddi zararlar verdiğini biliyoruz. Bu yüzden gerçekçi bir büyüme potansiyeline sahip olan her markanın bir basın danışmanlığı hizmeti alarak olumsuz haberlerin yönetimini hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirmesi gerekiyor. 

Olumsuz Haberleri Yönetmek Ne Anlama Geliyor?

Günümüzde hemen hemen tüm insanların herhangi bir ürün ya da hizmet satın almadan önce başvurdukları ilk kaynak i̇nternet. Nitekim i̇nternet ortamında herhangi bir marka ya da şahıs hakkında olumsuz haberlerle karşılaşmak, insanların söz konusu markaları ya da şahısları tercih etmekten hızlı bir şekilde vazgeçmesi anlamına geliyor. Bu da şahısların bireysel çabalarının boşa gitmesi ve markaların da itibar kaybı yaşaması demek. Bu yüzden günümüzde hem şahısların hem de markaların dijital dünyadaki itibarını koruyabilmesi için buna yönelik çalışmalar gerçekleştirmesi gerekiyor. İnternet ortamına olumsuz haberlerin düşmesini önlemek ve mevcut olumsuz haberlerin kaynaklarından kaldırılmasını sağlamak bu çalışmaların temelini oluşturuyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Günümüzde başta sosyal medya olmak üzere sosyal iletişim araçlarının yaygın şekilde kullanılıyor olması, herhangi bir haberin çok kısa süre içerisinde milyonlarca insana ulaşmasını sağlıyor. Bir diğer yandan eğer şahsınız ya da markanız hakkında olumsuz bir haber herhangi bir haber sitesinde yayınlanırsa, bu haber çok kısa süre içerisinde yüzlerce haber sitesinde yayınlanmaya devam ediyor. Nitekim arama sonuçlarında markanız ya da şahsınız aratıldığı zaman bu olumsuz haberlerle karşılaşılması ihtimali de artmış oluyor. Sonuç olarak hem kısa vadede hem de uzun vadede bu olumsuz haberlerin çok ciddi sonuçları olabilir ve bu yüzden bu durumun önüne geçmek için gerekli hamlelerin vakit kaybetmeden yapılması büyük önem taşıyor.

Basın Danışmanlığı Almak Size Nasıl Katkı Sağlar?

Bir basın danışmanı ile çalışmak hem dijital medyada hem de geleneksel medyada yer alan görünürlüğünüzün pozitif hale gelmesini sağlar. Bu durum şahısların bireysel girişimlerini büyütmesi ve markaların değerlerini katlaması anlamına gelir. Aynı zamanda markanızı tanıyan ve bilen insanlar çok daha büyük bir güven duymaya başlarken, potansiyel müşterilerin sayısının artmasına da yardımcı olur. Örneğin arama sonuçlarında ilk sıralarda listelenen haber sitelerinde marka değerini katlayacak haberlerin yaptırılması, bir basın danışmanının gerçekleştirdiği en temel çalışmalardan biridir.

Elbette bir basın danışmanı ile çalışmanın size getireceği katkılar yalnızca bununla sınırlı değil. İnternete düşen olumsuz haberlerin anlık olarak tespit edilmesi ve bu haberlerin kaldırılması için müdahalede bulunması en önemli çalışmalardan biri olarak değerlendirilir. Bu çalışma yalnızca arama motorlarını ve haber sitelerini değil, aynı zamanda sosyal medya platformlarını da kapsar. İnternetteki olumsuz haberlerin kaldırılması ve marka itibarını artıracak pozitif haberlerin yapılması, markanın dijital dünyadaki görünürlüğünü çok daha iyi bir noktaya taşır. Bu yüzden günümüzde marka değerini büyütmüş olan pek çok markanın bunu online basın ilişkilerine borçlu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Eğer siz de bir basın danışmanlığı hizmeti almak ve i̇nternet üzerindeki olumsuz haberlerin yönetimi kolay bir şekilde gerçekleştirmek isterseniz, 2010 yılından bu yana bu alanda hizmet vermeye devam eden Distile size profesyonel destek sağlayabilir. Basın danışmanlığı ve daha pek çok konuda detaylı bilgi almak ve hemen hemen yüzyüze bir görüşme planlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir