Bilişim Hukuku ve Distile Çalışmalarının Farkı

Bilişim Hukuku ve Distile Çalışmalarının Farkı

Bilişim Hukuku ve Distile Çalışmalarının Farkı

Bilişim hukuku internetin yaygınlaşmasıyla birlikte ortaya çıkmış bir hukuk alanıdır. Bilişim hukuku bilişim alanında meydana gelen suçların oluşumu, cezalandırılması ve suç unsuru taşıyan içeriklerin kaldırılması gibi farklı alanları içine almaktadır. Bilişim hukuku internetin yaygınlaşmasına paralel olarak hizmet alanını genişleten bir hukuk alanı olarak tanımlanmaktadır. Bilişim hukukunun ilgi alanı sürekli olarak genişlemektedir. Bunun için bilişim hukukuna destek olabilecek ayrıcalıklı hizmetlerinden sunulduğu bilinmektedir. Bu doğrultuda bilişim hukuku ve Distile Çalışmalarının farkı söz konusu olduğunda Distile çalışmalarının bilişim hukukunu destekleyici bir niteliğe sahip olduğu da gözlenmektedir. Bilişim hukuku esasında gerekli başvurular yapıldığı halde içeriklerin silinmediği ya da suç unsuru taşıyan yayınların yapılmasında gündeme gelen bir konudur.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bilişim Hukuku ve Distile Çalışmalarının FarkıBilişim Hukuku ve Distile Çalışmalarının Farkı Çerçevesinde Bilişim Hukuku

Bilişim hukuku ve Distile çalışmalarının farkı doğrultusunda; Bilişim hukuku elektronik ortamda yasa dışı faaliyetlerin önlenmesini amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra suç unsuru oluşmasının önüne geçilmesi için gerekli önlemlerin alınmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda bilişim hukuku hakkında dikkat edilmesi gerekli olan unsurları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • İçerik paylaşımlarının yasal olması
  • Bilgisayar yoluyla dolandırıcılığın yapılmaması
  • Suç ve suçluyu övücü nitelikte paylaşımların yapılması
  • Bilgisayar yazılımların izinsiz kullanılması
  • Yasadışı yayınların yapılması
  • İzinsiz ve montajlı içeriklerin yayınlanması
  • Yetkisiz bir biçimde internet sitelerine girişlerin yapılmaması

Yukarıda sıralanan unsurların sayısını arttırmak mümkün olmaktadır. Zira internet dünyası gün geçtikçe büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.

İçerik Kaldırmada Distile Farkı

Distile ekibi, uzunca yıllar süren bir deneyimin neticesinde içerik kaldırma ve sildirme, link kaldırma ve sildirme, resim kaldırma ve sildirme, video kaldırma ve sildirme, haber kaldırma ve sildirme gibi çok sayıda farklı alanda kaliteli bir şekilde hizmet sunmaktadır. Distile bu hizmetleri sunarken oldukça çabuk bir şekilde sonuca ulaşmaktadır. Bu durum yayınlardan rahatsızlık duyan bireylerin ya da kurum ve kuruluşlarının rahatsızlık durumunun kısa bir süre içerisinde sonlandırılmasında etkili olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında, bilişim hukuku ve Distile çalışmalarının farkı söz konusu olduğunda; Distile ekibinin etkili ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşabildiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir