Blog Sayfalarından Haber ve Yazı Kaldırma

Blog Sayfalarından Haber ve Yazı Kaldırma

İnsanların gerçek hayatta olduğu kadar sanal hayatta da itibarını olumsuz etkileyen haber ve yazıların blog sayfalarında yer alması, çözülmesi gereken birtakım problemleri önümüze koymaktadır. Hukuka aykırı paylaşımlar, kişisel bilgilerin izinsiz paylaşılması, özel hayatın gizliliği ihlalleri, itibar sarsıcı girişimler sık karşılaşılan sorunlar çoğunlukla blog’dan yazı veya haber kaldırmaya konu olmaktadır.

Nereye ve nasıl başvurulmalı?

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Öncelikle haberi veya yazıyı yayınlayan blog yöneticisine başvurulmalı. Haberi veya yazıyı yayınlayan blog yönetimi kendi veri tabanından haberi sildiğinde birkaç gün içinde Google database’den de silinecektir. Arama motorları sadece arama sonuçlarını ekrana getirme mantığıyla çalışmaktadır. İçerikten sorumlu değildir. Haberi veya yazıyı yayınlayan blog yazıyı silerse arama motoru o sonucu zaten getirmeyecektir. Haberi veya yazıyı yayınlayan blog yöneticisine sözlü ya da telefonla başvurmak yeterli olmayabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yazı ile ve hatta noter aracılığıyla başvurabilirsiniz.

Blog Sayfalarından Haber ve Yazı KaldırmaHukuk yoluyla çözümü var mı?

Eğer blogda yer alan haberin içeriği yanlış, yanıltıcı, taraflı veya karalayıcı nitelikteyse, yani haber veya yazı içeriği kişilik haklarını zedeleyiciyse söz konusu hukuka aykırılık teşkil eden haber ve yazıları bilişim avukatı aracılığıyla 5651 sayılı kanun kapsamında sildirmek veya ilgili haberi veya yazıyı erişimi engelletmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bu nitelikteki haberleri internet hukuku kapsamında internetten içerik kaldırma yolu ile blogdan hukuken sildirmek de mümkündür. Peki yapılan bu işlemler yeterli midir? Tabii ki de hayır. Hukuka aykırılık teşkil eden haberlerin blog’dan kaldırılması tek başına yeterli değildir. Bu tür haber ve yazıları paylaşan blog sahiplerinin (blogger) tekrar aynı şekilde içerik ortaya koymasının önlenmesi adına önleyici hukuksal destek alınması da gerekmektedir. Hukuka aykırı haber ve yazıların blog sayfalarından kaldırılması işlemleri konusunda uzman bir bilişim avukatı aracılığı ile çözülebilmektedir. Google’da haber kaldırma ile ilgili olarak en çok arama yapılan kelimelerden biri de Haber ve Yazı Kaldırma Botu’dur. Gerçek ve tüzel kişiler ile ilgili ya da yakınlarınızla ilgili arama motorlarından veya internetten içerik kaldırmak için başvurulabilecek herhangi bir haber ve yazı kaldırma botu yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir