Blog Sitemi Nasıl Silebilirim

Blog Sitemi Nasıl Silebilirim

Blog Sitemi Nasıl Silebilirim?

Büyük bir emek zahmet ile hazırladığınız ya da başkasının hazırladığı blog sayfasını kaldırmak ve ya silmek hem kolay hem de zahmetsiz bir iştir. Kurulan blog sayfası size ait bir site ise silme işleminiz daha kolay olacaktır. Ücretsiz internet sayfası kurulan sitelerden biri olan blogspot.com da birçok kişi önce bir heves ile kendilerine ait olan bir siteyi burada açıyor sonra istemiyor, pişman oluyor ve silmek istiyor. Ama bu silme ya da kendinize ait blog sayfasını kaldırma işlemi nasıl yapılacak bilemiyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Blog Sitemi Nasıl SilebilirimDiğer bir blog sayfasının açıldığı site wordpress uzantılı olan sitelerdir. Burada da kolaylıkla web sitesi açılabiliyor ama sonra nasıl kaldırılacağını nasıl silinecek bir arayış ve araştırma işine giriyorlar. Daha önce de dediğimiz gibi blog sayfası silmek hem çok kolay hem de çok zahmetli bir iş olabilmektir.

Blog Sayfasına Neden Silinmek İstenir

Blog sayfasını kurarken büyük bir heves ile başlandığı için tıkır tıkır blog sitesi kurulabilmiştir. Ancak ücretsiz ve maliyetsiz olarak kurulan sit birçok suistimallere maruz kalabilmektedir. Çünkü ücretsiz sitelerin güvenlikleri zayıf ve erişilebilmesi kolay olan bir alt yapıda oluşturulmuştur.

Karalanmak istenen ve ya yalan haber yaymak istenen şahıs ve kurumlar bu tarz sitelerde rahatlıkla kısa sürede içerik ekleme işlemi yaparak yapılabilmektedir. Bu sebeplerin haricinde kişi sıkılmış ve ya vazgeçmiş olabilmektedir. Ya da yapılan eski paylaşımları belli zamandan sonra istemedikleri için blog sitesini tamamen kaldırmak isteyebiliriler.

Kendinize Ait Olan Blog Sitesini Kaldırma

Kurduğunuz blog sayfası googleye ait olan blogspot.com yani diğer adı ile blogger.com ise öncelikle size ait olan gmail hesabınız ile blog sayfanıza girin. Ayarlar sekmesini tıklayın. Oradan da diğer yazan yeri tıklayın. Çıkan pencerede blogu sil yazını da tıklayın. Bu adımlar ile site tamamen silinmemektedir. Aramalarda yine karşınıza çıkabilir. Son işlem olarak bu adımlardan sonra da blog listesinde yer alan silinen bloglar yazan yeri de tıklayıp oradan da silmeniz gerekmektedir. Bu adımı da tamamladığınız zaman kalıcı olarak blog sitesinden kurtulmuş olacaksınız.

WordPress sitelerin içinde kendi sitenize girin. Sağda yer alan araçları tıklayın. Oradan da delete site yazan yeri seçin. Neden silmek istediğinizi belirtin. Sonrada kalıcı olarak sil yazan yeri tıklayın. Son olarak mailinize gelen maili onaylayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir