Blogspot Sitelerinin Arama Sonuçlarından Kaldırılması

Blogspot Sitelerinin Arama Sonuçlarından Kaldırılması

İnternet geçmişte bize vakit geçirecek ve kitlelere ulaşmamızı sağlayacak pek çok araç sundu. Günümüzde de sosyal medya platformları ile bunu yapmaya devam ediyor. Geçmiş dönemlerin en etkili araçlarından biri olan blogspot, aslında günümüzün sosyal medya platformları gibi çalışıyor ve insanların düşüncelerini başka insanlara ulaştırmasını sağlıyordu. Günümüzde hala kullanılmaya devam etse de eski popülerliğinin devam ettiğini söylemek mümkün değil. Bir dönem oldukça popüler olduğu için bugün arama motorlarında yaptığınız bir arama sonucunda çok sayıda blogspot sitesi listelenebilir. Peki arama sonuçlarında listelenen bu blogspot sitelerini arama sonuçlarından kaldırmak mümkün mü? Konuyla ilgili kısa bir rehber hazırladık…

Blogspot Sitelerini Arama Sonuçlarından Kaldırmak Mümkün Mü?

Blogspot bir döneme damgasını vurmuş önemli platformlardan biri. Bir dönem i̇nternet kullanıcısı olan pek çok insan hem düşüncelerini ve fikirlerini ifade etmek hem de üretmiş oldukları eserleri insanlarla paylaşmak için blogspot kullanıyordu. Nitekim günümüzde sosyal medya platformlarının yaygınlaşması ve daha çok kullanılır hale gelmesi ile birlikte popülerliğini yitirdi. Yani artık eskisi gibi yaygın şekilde kullanılmıyor. Her ne kadar blog okumak son derece keyifli olsa da, bazı durumlar can sıkıcı ya da tat kaçırıcı olabilir. Sonuç olarak herhangi bir blogspot sitesinin karşınıza çıkmasından rahatsızlık duyarak tamamen kapatılmasını arzu edebilirsiniz. Buna sebep olabilecek durumları şu şekilde listeleyebiliriz:

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın
  • Size ait olan, geçmişte düşüncelerinizi paylaştığınız blog siteleri rahatsızlık verici olabilir. Çünkü günümüzde aynı şekilde düşünmüyor ve zamanında paylaşmış olduğunuz bu düşüncelerin kimse tarafından görülmesini istemiyor olabilirsiniz. 
  • Başkasına ait olan bir blogspot sitesi size ya da işletmenize yönelik zarar verici içerikler paylaşmış ya da hala paylaşıyor olabilir. 

Eğer size ait bir blogspot sitesini kapatmak isterseniz, giriş bilgileriniz mevcut olduğu sürece bu son derece kolaydır. Fakat siz her ne kadar blogspot sitesini kapatmış olsanız da, bu site hala arama sonuçlarında listeleniyor olabilir. Bir diğer yandan başkasına ait bir blogspot sitesini arama sonuçlarından kaldırmak istediğinize, sitenin sahibi ile doğrudan iletişime geçerek sitenin kapatılmasını talep edebilirsiniz. Fakat yine site kapatılsa bile arama sonuçlarında listelenmeye devam edebilir. Ayrıca bazı durumlarda site sahibine ulaşmak da mümkün değildir. Peki tüm çıkar yolların kapandığı böyle bir durumda blogspot sitelerini arama sonuçlarından kaldırmak için ne yapılması gerekiyor?

Blogspot Siteleri Arama Sonuçlarından Nasıl Kaldırılır?

Eğer yukarıda anlatmış olduğumuz işlemler işinize yaramıyorsa, bu durumda blogspot sitelerinin arama sonuçlarından kaldırılması için alternatif yöntemlere başvurmanız gerekiyor. Bu yöntemlerden biri doğrudan Google ile iletişime geçmek, listelenen bazı blogspot sitelerinin size ya da işletmenize zarar verdiğini kanıtlamak ve netice olarak söz konusu sitelerin kaldırılmasını talep etmektir. Bu, her ne kadar kulağa kolay geliyor olsa da oldukça uzun ve meşakkatli bir yöntemdir. Çünkü Google sizden çeşitli belgeler isteyebilir ve gönderdiğiniz her maile anlık olarak cevap vermez. Bu da sürecin uzaması demektir. Yani sürecin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız bu yöntemi kullanmanızı önermiyoruz. 

Bir diğer yöntem ise hukuki yollara başvurmaktır. Bunun için de bir avukata gereksiniminiz olur. Bu yöntemde mahkeme sürecinin uzun sürmesi muhtemel olduğu gibi, yüksek maliyetler de sizi zorlayabilir. İşte böyle durumlarda başvurmanız gereken en etkili yöntem Distile ile çalışarak profesyonel yardım almaktır. Distile alanında deneyimli teknik ekibi ve uluslararası hukuk ağı ile etkili çözümler geliştirir. Siz de blogspot sitelerini arama sonuçlarından kaldırmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir