Dailymotion’da Bulunan Size Ait İçeriklerin Kaldırılması

Dailymotion'da Bulunan Size Ait İçeriklerin Kaldırılması

İNTERNETTEN İÇERİK KALDIRMA

İnternette gerçek ve tüzel kişilerle ilgili birçok içerik yayımlanmaktadır. Hakaret edici, kişilik haklarını ihlal eden, özel hayatın gizliliğine aykırı benzeri içerikler 5651 sayılı yasa doğrultusunda hukuka aykırı nitelik taşımaktadır. Kişiler bu içeriklerin çıkarılmasını, içeriğin değiştirilmesini, içerikle ilgili düzeltme metni yayımlanmasını yahut içeriğe erişimin engellenmesini isteyebilirler. İnternetten içerik kaldırma bilişim hukukunun konusunu oluşturur. Hukuku süreç bilişim avukatları tarafından başlatılabilir. Gerçek olmayan veya gerçeği çarpıtılmış haberlerin veya içeriklerin internet ortamından kaldırılması hukuki müdahale ile mümkündür. Müdahale ne kadar erken olursa içeriği kaldırmak da o kadar kolaylaşır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

icerik-kaldirma

Arama motorları sonuçlarında kişi, kurum, marka ve şirketlerle ilgili oluşturulmuş karalama, iftira, rencide edici ve itibar sarsıcı bilgi ve görüntülerin internet ortamından silinmesi ve kaldırılması yahut erişime engellenmesi gibi tüm mücadele yolları online itibar yönetimi kapsamındadır. 5651 sayılı yasa öncesi internet sitelerine erişim engellemede içerik ve yer sağlayıcılara başvuru şartı vardı. 5651 sayılı yasanın çıkarılmasından sonra bu değişti. Doğrudan mahkemeye başvuru hakkı getirildi. Başvuru ve kararın çıkmasından sonra erişim engellemedeki süre 17 günden 3 güne indirildi. Böylece süreç hızlanmış oldu. Aynı zamanda 5651 sayılı yasanın kabulü ile Google ve Youtube un Türkiye’de temsilcilik açması yönündeki engel de kalkmış oldu. Yeni düzenlemeyle kişisel hakların korunması sağlanmış oldu.

daily-motion

5651 sayılı yasa ile kişi veya kurum hakkında hakaret, rencide edici ifadeler veya itibar sarsıcı ifadelerin varlığı halinde bunların düzeltilmesi talebinde bulunulabilecek. TCK’ya göre suç unsuru bulunduran sitelerin TİB tarafından erişiminin engellenmesi mümkün olabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir