www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
Dijital İtibar Oluşturmada Sosyal Medya Optimizasyonu | Distile

Dijital İtibar Oluşturmada Sosyal Medya Optimizasyonu

İtibar, ister dijital olsun ister kişisel her an korunması ve geliştirilmesi gereken güncellenmeye muhtaç bir olgudur. Ve şüphe yok ki çağımızın en belirleyici unsuru haline gelen internet, herkesin algısına doğrudan tesir edebilen kritik bir mecradır. Facebook, Twitter, Pinterest, Linkedin, Google plus, Instagram, YouTube gibi kitlelerin algısına yön verebilen sosyal medya platformları itibar oluşturma anlamında şirketlere geniş bir olanaklar alemi vaat ediyor. Web veya blog vasıtasıyla bu alanların nimetlerinden planlı bir biçimde faydalanan kurumlar itibar oluşturma anlamında ciddi bir yol kat etmeyi başarıyorlar. Bu noktada etkin olamayan kurumlar ise yaşadıkları itibar kaybının sonuçlarıyla yüzleşmek durumunda kalıyorlar.

dijital-itibar-olusturmada-sosyal-medya-optimizasyonu

Dilerseniz bir yandan Dijital İtibar Oluşturmak İçin Sosyal Medya Optimizasyonu yapılmalı mı? Sorusuna cevap ararken diğer yandan da sosyal medya optimizasyonunu detaylandıralım;

    Dijital İtibar Oluşturmak İçin Sosyal Medya Optimizasyonu yapılmalı mı?

Markalarda kişilerde aynı gerçekliğe tabidir. Her ikisinin de dijital itibarları güven endekslerine yansır. Günümüzde online itibarlarının oluşturulması, geliştirilmesi ve korunması adına yatırım yapmayı reddeden kurumların yılsonunda ayakta kalabilmeleri ancak mucizelere bağlıdır. Dijital itibarı tahrip olmuş bir şirket iflasa çok yakın bir şirkettir. Bu yüzden olumlu izlenim yaratmak bir tercih olmaktan çok artık bir zorunluluktur. Google ve diğer arama motorlarında göze çarpmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu ve sosyal medya optimizasyonunu mutlaka yapmalısınız.

Dijital İtibarı oluşturan elementler nelerdir?  

Online platformda yaptığınız içeriksel ve görsel paylaşımlarınız dijital itibarınızı oluşturan en önemli unsurlardır. Siz kendinizin yahut şirketinizin dijital itibar tablosunu paylaşımlarınızla oluşturursunuz. Unutmayın, paylaştığınız içerik ve görseller itibarınızın kaderini belirler. Orijinal ve ilgi çekici içerikler hazırlamanız oldukça önemlidir. Yorum katmadığınız kopyala yapıştır biçiminde paylaştığınız klişeler itibarınızı diple tanıştırır. Özenli ve özgün paylaşımlar ise itibarınızı hiç görmediği yüksekliklere kavuşturur.

Sosyal Medya Optimizasyonunun itibarınız üzerindeki etkilerinden söz ettik. Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi veya profesyonel destek isterseniz, sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 Bir Cevap Yazın