Distile İle İşletmenizin İnternet Üzerindeki İmajını ve İtibarını Koruma

Distile İle İşletmenizin İnternet Üzerindeki İmajını ve İtibarını Koruma

Günümüzde sunmuş oldukları ürünleri ya da hizmetleri dijital ortama taşımayan işletmelerin var olması neredeyse imkansız olarak değerlendirilir. Bunun en önemli nedeni müşterilerin ya da kullanıcıların bir ürün ya da hizmet satın almak istediklerinde, bu ürünü ya da hizmeti satın almak istedikleri işletmeler ile ilgili ilk bilgileri i̇nternet ortamından alıyor olmasıdır. Yani bir işletme dijital ortamda yoksa, potansiyel müşterileri kendisine çekmesi de mümkün değildir. Ayrıca dijitalleşme süreci içerisinde yalnızca dijital bir varlık yaratmak yeterli değil. Aynı zamanda işletmelerin dijital imajının güçlendirilmesi ve potansiyel krizlere karşı itibarının korunması gerekir. Bu alanda hizmet veren profesyonel ekiplerin desteği işletmelerin imajının ve itibarının korunmasına yardımcı olur.

İşletmeler İçin İmaj ve İtibar Koruma Çalışmaları Neden Önemli?

Dijitalleşme süreci pek çok işletmenin önemli bir büyüme yakalamasına ve kar marjlarını yükseltmesine neden oldu. Bunun büyük ölçüde alışveriş alışkanlıklarının dijital ortama taşınması ve pandemi döneminde bu durumun derinleşmiş olması ile ilgili olduğu söyleyebilir. Fakat dijitalleşme süreci işletmeler için faydalı olabileceği kadar kriz yaratacak olaylara da neden olabilir. Bu da genellikle sosyal medya platformları ya da arama motorları üzerinde listelenen içerikler üzerinden gerçekleşir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Arama motorlarının ilk sıralarında listelenen haber sitelerinde yayınlanmış olan olumsuz bir basın bülteni ya da haber, sosyal medya platformlarında yapılmış olan kötü yorumlar ya da yayınlanmış olan video ve içerikler işletmelere büyük ölçüde zarar verir. Bu durum potansiyel müşterileri işletmeden uzaklaştırırken mevcut müşterilerin de bağlılığını sarsar. Bu yüzden i̇nternet üzerindeki tüm kötü yorumların, olumsuz haberlerin, sosyal medya gönderilerinin ve çok daha fazlasının anlık olarak tespit edilmesi ve hızlı şekilde müdahale edilerek kaynaklarından kaldırılması gerekir. Böylelikle işletmelerinin dijital dünyadaki imajı ve itibarı da korunmuş olur.

İmaj ve İtibar Koruma İçin Distile’nin Sunduğu Çözümler

İmaj ve itibar koruma çalışmaları bir dizi enstrümanın bir arada kullanılması ile gerçekleştirilir. İmaj ve itibar korumalarında ilk adım hedef kitlenin belirlenmesi ve hedef kitleye yönelik bir strateji geliştirilmesidir. İşletme hakkında pozitif bir algı ya da pozitif bir imaj yaratılabilmesi için bir içerik analizi yapılır ve bu analiz sonucuna göre gerekli basın bültenleri ve içerikler hazırlanır. Bu içerikler haber siteleri, web siteleri, sosyal medya mecraları, blog sayfaları ve çok daha fazlası üzerinden servis edilir. Böylelikle işletmelerin hedef kitle üzerindeki etkisinin artması ve potansiyel müşterilerin gözünde pozitif bir imaj yaratılması sağlanır. 

Online itibar yönetimi çalışmaları kapsamında ise ilk olarak işletme hakkında yapılan içerikler incelenir ve düzenli olarak takibi yapılır. Olumlu içeriklerin yaratılmasının yanı sıra tespit edilen olumsuz içeriklerin kaynaklarından kalıcı olarak kaldırılmaları sağlanır. Ayrıca işletmenin sosyal medyadaki varlığı da güçlendirilir. Bu süreçte hedef kitle ile doğrudan iletişime geçilir ve işletmenin kendisini doğru şekilde ifade etmesi sağlanır. Tüm bu çalışmaların işletme hakkında yapılan içeriklerin arama motorlarının üst sıralarında görünmesi için SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmaları ile desteklenir. 

Distile İle Marka İtibarınızı Güçlendirin!

Distile’nin profesyonel ve alanında uzman ekibi tarafından belirlenen stratejiler ışığında bir kriz yönetimi planlaması yapılır. Bu sayede negatif yorumlar, olumsuz haberler ya da karalama bazlı içerikler tespit edildiğinde anlık olarak müdahale gerçekleştirilebilir. Distile tarafından sunulan monitör hizmeti sayesinde düzenli olarak analizler gerçekleştirilir ve elde edilen sonuçlar raporlanır. Siz de Distile ile çalışarak marka itibarınızı güçlendirmek isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir