Doğru Bir SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Doğru Bir SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları, herhangi bir site, haber ya da içeriğin Google aramalarında üst sıralarda listelenmesi için yapılan çalışmaları bütünü olarak adlandırılabilir. Bu çalışmalar kapsamında içerik üretimi, anahtar kelime seçimi ve sayfa yönlendirmeleri gibi pek çok işlem mevcut. Söz konusu çalışmaların profesyonel ekipler tarafından doğru şekilde gerçekleştirilmesi, çok daha geniş bir kitleye ulaşmanızı sağlayacak olan Google sonuçlarının üst sorularını size getirebilir. Peki bir SEO çalışması gerçekleştirirken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Doğru Bir SEO Çalışması İçin Yapılması Gerekenler

Hem bireysel girişimlerin hem de markaların daha geniş bir kitleye ulaşarak büyümesine katkı sağlayan SEO çalışmaları, doğru bilinen yanlışlar yüzünden çoğu zaman başarıya ulaşmıyor. Bugün pek çok haber sitesinin ya da büyük markanın SEO çalışmalarına büyük yatırımlar yapması da bunun geri dönüşlerini fazlasıyla almalarından kaynaklanıyor. Yani SEO çalışmaları doğru şekilde uygulandığında, başarıya ulaşması hiç de zor değil. SEO çalışmaları yaparken göz önünde bulundurulması gereken unsurlar ise şunlar:

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bir Strateji Belirleyin

SEO çalışmaları yaparken birkaç küçük hamleyle büyük geri dönüşler bekleyemezsiniz. Benzer şekilde çalışmaların kısa bir süreye hapsedilmemesi ve geniş bir zaman yayılması gerekiyor. Bunun için de mutlaka bir stratejiye ihtiyacınız var. Kısa vadeli, orta vadeli ya da uzun vadeli olarak belirleyeceğiniz bu stratejiler ışığında içerik üretimine de önem vererek Google arama motorunda üst sıralara yerleşmeniz mümkün. 

İçerik Kalitesine Önem Verin

Bir içeriğin okuyucuların merak ettiği tüm sorulara eksiksiz bir şekilde cevap vermesi son derece önemli. Eğer içeriği doğru bilgilerden oluşacak şekilde, kaliteli olarak inşa ederseniz, hem kullanıcıları kendinize çekmiş hem de ziyaret sürelerini artırmış olursunuz. Kaliteli içerikler üretmek için alanında uzman profesyonel içerik üreticiler ve metin yazarları ile çalışmanız gerekiyor. İçerik üretiminde başlık seçiminden anahtar kelimelerin doğru kullanımına kadar pek çok parametreyi göz önünde bulundurmanız önemli!

Siz de kaliteli bir metin yazarlığı ve içerik üreticilik hizmeti almak isterseniz, Distile ekipleri ile iletişime geçebilirsiniz. 

Anahtar Kelime Seçimine Özen Gösterin

SEO çalışmalarının en önemli unsuru anahtar kelime seçimidir. Çünkü kullanıcılar aramalarını genellikle anahtar kelimeler üzerinden gerçekleştirir. Yani anahtar kelime seçimini doğru şekilde yapar ve içerikleri de bu anahtar kelimeleri doğru şekilde kullanarak üretirseniz, hem kullanıcıların sizi fark etmesini sağlamak hem de Google’da üst sıralara yerleşmek mümkün olur. 

Yönlendirmeleri Doğru Şekilde Yapın

SEO çalışmalarının önemli unsurlarından biri de HTTP yönlendirmelerini doğru şekilde yapmak. Pek çok kişi 301 yönlendirmelerini tüm sayfalara yapmak gibi yanlış bir girişimde bulunur. Oysa 302, 307 ya da 308 yönlendirmeleri de yapmak çalışmanın başarısını artırır. Ayrıca eski URL’lerin tamamı anasayfaya yönlendirilmemelidir. Benzer şekilde tek bir sayfa üzerinden çok sayıda yönlendirme yapılması da yanlış bir SEO stratejisi olarak değerlendirilir. 

SEO Çalışmalarında Sık Yapılan Hatalar

Yukarıdaki noktalara dikkat etmek yaptığınız SEO çalışmalarının başarısını artırır. Ek olarak şu önemli noktaları da göz önünde bulundurabilirsiniz:

  • Site hızının yüksek olmasına önem verin,
  • Semantik HTML kullanın,
  • Yalnızca global aramalara değil, yerel aramalara da odaklanın,
  • Doğru robots.text yapılandırmaları kullanın,
  • Profesyonel ekiplerden destek alın.

Profesyonel ve alanında uzman ekipler ile çalışmak, SEO çalışmaları ile hedeflenen başarıya ulaşmayı kolaylaştırır. 10 yılı aşkın süredir sürdürdüğü SEO çalışmaları ile Distile, hem markalar hem de bireyler için başarılı SEO çalışmaları organize eder. Siz de SEO çalışmaları ile arama motorlarının üst sıralarına yerleşmek isterseniz, “teklif alın” butonu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir