Erişim Engelletme Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Erişim Engelletme Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Erişim Engelletme Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İnternet ortamında yayınlanan uygunsuz içerikler, tahrik edici haberler, özel hayatı ifşa eden paylaşımlar gibi birçok nedenden dolayı bazı makaleler, resimler ve videoları kaldırmak ya da sildirmek isteğinde bulunmak gerekmektedir. Bu gibi durumda ilk yapılması gereken resmi işlem internette ki o istenmeyen görüntü ve yazılara erişim engelleme talebinde bulunmak olmalıdır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bu gibi nedenlerde erişim engellemeyi resmi bir dille olması gereken erişim engelleme dilekçesi yazılmalıdır. İnternet ortamında birçok bilişim sorularını ele alan ve bilişim davaları hakkında bilgi veren birçok site yer almaktadır. Ancak sanal ortamda yer alan her site ye güvenmek doğru değildir. Bu nedenle distile gibi güvenilir ve işinde zaman olan bir siteden bildi dinmek ya da hizmet yardımında bulunmalarını talep ederek doğru adımlarla ilerlemen daha uygun olacaktır.

Erişim Engelletme Dilekçesi Nasıl Yazılır?Erişim Engelleme Kararı Alınabilecek Suçlar

Bazı yazılardan rahat sız olunması durumunda erişim engelleme dilekçesi yazarak bu istenmeyen resim ve yazılara ulaşımları kaldırtabilirsiniz. Fakat her sıradan olan ama istenmeyen yazı ve görüntüyü sırf istiyorsunuz diye engelletemezsiniz. Kanun kurallarını kapsama nedenleri içermesi gereken resim ve videolara erişim engelletme dilekçesi yazarak ulaşımları engelleyebilirsiniz. Erişim engelletme kararı verilen konular aşağıda sıralanmıştır.

  • Haberi yapılan kişiyi intihara yönetecek paylaşımı olanlar
  • Çocuklara yönelik cinsel istismar paylaşımları
  • Uyarıcı ve uyuşturucu maddelere ulaşımları sağlayan içerikler
  • Fuhuş
  • Müstehcenlik içeren konulu içerikler
  • Sağlığı tehlikeye atan madde temin edilen siteler
  • Atatürk’ün anısını kirleten, söven ve hakaret eden içerikli yazılar, resimler, videolar
  • Kumar oynamaya teşvik eden ve yönlendiren siteler, içerikler, yer sağlayan siteler

Distile İle Erişim Engelletme

Bilişim dünyasında yer alan sorunları çözmek hem çok kolay hem de zor bir olaydır. Kolay olan kısmı bilişim alanında bu gibi işlere uğraşanlar nasıl bir yol izleyeceklerini ve kurallarını bildiklerinden daha hızlı çözüme ulaşmalarıdır. Kor olan kısmı ise bilişim alanda bu gibi sorunları çözmek bilgi ve tecrübe istemesidir. Normal yaşantıdan farklı bir işleyişi olduğu için yapılması gereken işlemlerde daha farklı bir yol izlemektedir. Bu nedenle erişim engelletme gibi sorunlarda distile ailesine müracaat etmek hızlı çözüm almak isteyenler için doğru karardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir