Eski Blog İçerikleri İnternetten Nasıl Kaldırılır?

Eski Blog İçerikleri İnternetten Nasıl Kaldırılır?

İnternetin ilk yılların blog tutmak oldukça yaygın bir gelenekti. İnsanlar hoşlandıkları bir film hakkındaki yorumlarını, ideolojik görüşlerini ya da ürettikleri eser ve içerikleri blog sayfaları üzerinden yayınlıyor, insanlar ile iletişime geçiyordu. Bugün blog sayfaları hala var olmakla birlikte, bu sayfaların yerini büyük ölçüde sosyal medya platformları almış durumda. Bugüne kadar oluşturulmuş olan hemen hemen tüm blog sayfaları Google tarafından arşivlenmiş durumda. Yani bugün yapılan Google aramalarında bu blog sayfaları ile karşılaşmak mümkün. Peki bu blog sayfalarını ya da bu blog sayfalarında yer alan eski içerikleri kaldırmak mümkün mü?

Eski Blog İçerikleri Nasıl Bir Sorun Yaratabilir?

İnternetin özellikle ilk yıllarında kullanıcılar tüm düşüncelerini açık bir şekilde blog sayfaları üzerinden paylaşabiliyordu. Dolayısıyla kişilerin ideolojik, yapıcı, genel ahlak kurallarına aykırı ve hatta suç niteliğinde olan tüm fikirleri i̇nternet ortamında arşivlenmiş oldu. Genç yaşlarda yapılan bu tür paylaşımlar her ne kadar heyecan verici olsa da, bunların aslında kişiler için problem yaratabileceği sonradan ortaya çıktı. Çünkü doğrudan kendi adıyla paylaşım yapan insanların isimleri arama motorlarında aratıldığında, söz konusu blog içerikleri de listeleniyor. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Günümüzde herhangi bir marka ya da işletme işe alım yapacağı zaman yalnızca kişilerin özgeçmişini incelemekle yetinmiyor. Aynı zamanda söz konusu personeller hakkında bilgi toplamak için arama motorlarını ve sosyal medya hesaplarını da tarıyorlar. Nitekim işverenlerin arama motorlarında karşılarına çıkan sonuçlar işe alım süreçlerini doğrudan etkiliyor. Bir işverenin ideolojisine uymayan ya da genel ahlak kurallarına aykırı bir fikir ile karşılaşması, işe alınacak olan personelin şansını tamamen yitirmesine neden oluyor. Benzer şekilde bir marka sahibinin geçmişte yapmış olduğu paylaşımların sonradan ortaya çıkması, bu marka hakkında bir karalama kampanyasının başlamasına neden olabilir. Bu da çoğu zaman iflasa neden olabilecek bir sürecin başlangıcı olarak değerlendirilir. Bu yüzden dijital ortamda yer alan blog içeriklerinin kaldırılması, bu sorunların ortaya çıkmasını engeller.

Eski Blog İçerikleri Nasıl Kaldırılır?

Eğer eskiden yazmış olduğunuz blog sayfalarının e-posta adresini ve şifresini hatırlıyorsanız, bu blog sayfalarını kaldırmak ya da en azından içerikleri silmek çok kolaydır. Fakat çoğu insan zaman içerisinde yeni e-posta adreslerine geçiş yaptığı için eski şifrelerini hatırlamaz ve blog sayfalarına erişemez. Böyle durumlarda blog sayfasını oluşturmanıza izin veren şirket ile iletişime geçebilir, yeni bir şifre almaya çalışabilir ya da doğrudan sayfanın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Fakat bu girişimler genellikle sonuç vermez ya da çok fazla bilgi ve belge sağlamanız gerekir.

Bir diğer yöntem söz konusu blog sayfasının erişime kapatılması için hukuki bir süreç başlatmaktır. Bunun için de uzun bir süreç gerekir ve aynı zamanda yüksek avukatlık maliyetleri belinizi bükebilir. Ayrıca mahkemelerin son derece yoğun olduğu düşünülürse sıranın size gelmesi oldukça uzun zaman alabilir. Nitekim eğer hızlı bir sonuç istiyorsanız, daha hızlı ve etkili yöntemlere başvurmanız gerekir.

Distile ile Eski Blog İçeriklerini Kaldırın!

10 yılı aşkın sektör tecrübesi ile distilasyon hizmeti veren Distile i̇nternet üzerindeki eski içeriklerin kaldırılmasından online itibar yönetimine, telif hakkı ihlallerinin önlenmesinden marka hakkının korunmasına kadar geniş bir alanda profesyonel destek sağlar. Eski blog sayfalarında yer alan içeriklerin kaldırılmasıyla hem sosyal hayatın hem de iş hayatının olumsuz etkilenmesi engellenir. Eğer siz de eski blog içeriklerinden hızlı ve etkili bir şekilde kurtulmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir