Eski Eşim İle İlgili Haberleri İnternetten Nasıl Silebilirim

Eski Eşim İle İlgili Haberleri İnternetten Nasıl Silebilirim

Eski Eşim İle İlgili Haberleri İnternetten Nasıl Silebilirim

İnternet yaşantımızın bir parçası haline gelmiştir. Teknolojik gelişmeler çığ gibi büyümektedir. Yeni cihazlar, sistemler sürekli olarak piyasaya çıkmakta ya da geliştirilmektedir. Buna bağlı olarak internet kullanımı da doğal olarak yaygınlaşmıştır. Yaygınlaşan internet ile birlikte yeni bir habercilik anlayışı gelişmiştir. Bu yeni haberciliğin ismi; İnternet haberciliğidir. Artık günümüzde insanlar haberleri televizyonlardan izlemek yerine internetten takip eder olmuşlardır. Sürekli online olan bu dünya çok hızlı hareket etmektedir. Bu yüzden de denetimi oldukça zor olmaktadır. Binlerce haber editörler tarafından sitelere girilmekte ve çok hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Bu bakımdan hayatımıza büyük kolaylıklar getiren ve bize birçok fayda sağlayan internet, kötü kişilerin kullanımıyla insanlara zarar verebilmektedir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Eski Eşim İle İlgili Haberleri İnternetten Nasıl SilebilirimBu kötü kullanımların başında yalan ve zarar veren içerikli haberlerin olmasıdır. Bu yüzden son zamanlarda büyük bir ihtiyaç haline gelen istenmeyen internet haberlerinin kaldırılması ya da düzeltilmesi büyük önem arz etmektedir.  İnternetteki zarar verici,  hukuka aykırı olan içerikler içerik kaldırma denilen ve yeni gelişen bir yöntem ile kaldırılmaktadır.  Bu konu uzmanlık gerektiren bir konudur. Hem hukuken hem de teknolojik bilgi gerektirmektedir. Bu yüzden uzmanlardan destek almak şarttır. Kendileri ya da yakınları hakkında olumsuz haber görenlerin zaman kaybetmeden bir uzman grubuna başvurmaları çok isabetli olacaktır. Tabi bu her istenilen içeriğin kaldırabileceği anlamına gelmemektedir. Bunun için bir takım şartlar vardır ve bu şartlar kanun ile konulmuştur.

İnternetin dünyamıza girmesiyle farklı alanlarda kendini göstermeye başlamıştır. Bunlardan bir tanesi bilişim hukukudur. Sınır tanımayan bir dünya olan sanal dünyanın kontrolünü bir nebze de olsun elinde tutmak isteyen kanun koyucular bir takım kanunlar çıkarmışlardır. Ülkemizde de bu konu için çıkarılmış bir kanun bulunmaktadır. İnsanların ve şirketlerin maruz kaldığı hak ihlallerinin ortadan kaldırılması ve itibarlarının korunması amacıyla İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun isimli ve 5651 sayılı kanun bu işlev amacıyla çıkarılmıştır. Bu alandaki yapılan her türlü denetim bu kanunla sağlanmaktadır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir