Eski Haberlerimi İnternette Görüyorum

Eski Haberlerimi İnternette Görüyorum

Sanal alemde, arama motorlarında arattığınız ama görmek istemediğiniz bir haberle karşılaştığınızda ‘halen eski haberlerimi internette görüyorum ve bundan hiç hoşlanmıyorum, daha ne kadar bu duruma katlanacağım’ diyorsanız öncelikle durum tespiti yapmanızda yarar var. İnsanların gerçek hayatta olduğu kadar sanal hayatta da itibarını olumsuz etkileyen eski haberlerin internette görünmesi, çözülmesi gereken birtakım problemleri önümüze koymaktadır. Bir haber Google arama sonuçlarında görünüyorsa bu, söz konusu haberin internette var olduğunu gösterir. Bir haberin internette var olması onu arama motorlarının uygun bulduğu anlamına gelmez. Sizin görmek istemediğiniz bir haber başkaları tarafından görülmeye değer bulunabilir. Bu nedenle arama motorları var olanı gösterir. Uygunluk denetimi yapmaz.

Eski Haberlerimi İnternette Görüyorum

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Hukuki boyutu nedir?

Haber sitelerinde bulunan hukuka aykırı paylaşımlar, kişisel bilgilerin izinsiz paylaşılması, özel hayatın gizliliği ihlali gibi durumlar haber sitelerinden içerik kaldırma işlemine sebep olmaktadır. Hukuki açıdan sebep yönüyle haberin kaldırılmasına gerekçe oluşmamışsa, bir diğer anlatımla sadece sizin haberi beğenmemeniz ya da hukuki açıdan geçerli bir sebebi olmaksızın haberi kaldırtmak istemeniz bir haberin internetten kaldırılması için yeterli olmamaktadır. Hukuka aykırı haber ve haber içeriklerinin internetten kaldırılması işlemleri konusunda uzman bir bilişim avukatı aracılığı ile çözülebilmektedir. Google’da haber kaldırma ile ilgili olarak en çok arama yapılan kelimelerden biri de Haber Kaldırma Botu’dur. Gerçek ve tüzel kişiler ile ilgili ya da yakınlarınızla ilgili arama motorlarından veya internetten içerik kaldırmak için başvurulabilecek herhangi bir haber kaldırma botu yoktur.

Distilasyon ile bu sorun çözülebilir

Günümüzde eski haberlerimi internette görüyorum diyerek internetten haber silmek ve sosyal medyadan haber kaldırtmak isteyen gerçek ya da tüzel kişiler bu konuda kendilerine çözüm üretebilecek profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyor. Haberin aramalardan kaldırılması ihtiyacı ve kaynaklarından temizlenmesi söz konusu olduğunda distilasyon adı verilen çalışmalara ihtiyaç duyuluyor. Distilasyon çalışmaları internetteki haberleri kontrol etmeye yarayan önemli bir araç haline gelmiştir. Sizin açınızdan maddi ve/ veya manevi zarara sebep olan haberleri tüm arama motorlarından ve sitelerden tarayarak takip altına alan bir yöntemle çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir