Eski Periscope Kayıtları İnternetten Nasıl Silinir?

Güncel olarak hizmet vermeye devam eden pek çok sosyal medya uygulaması kullanıcıların anlık canlı yayınlar başlatmasına izin veriyor. Bugün bu uygulama hepimiz için sıradan bir hale gelse de, aslında Periscope uygulamasının ortaya çıktığı dönemde büyük ilgi görmüş ve çok geniş bir kitle tarafından kullanılmaya başlamıştı. Fakat söz konusu popülarite pek çok farklı nedene bağlı olarak kalıcı olamadı. Nitekim bugün artık Periscope diye bir uygulama yok. Fakat zamanında yaratılmış olan Periscope kayıtlarına bugün hala ulaşılabiliyor. Peki söz konusu kayıtları hem Periscope üzerinden hem de paylaşım gerçekleştirilmiş olan farklı platformlardan kaldırmak mümkün mü?

Eski Periscope Kayıtlarını Kaldırmak Neden Önemli?

Pek çok sosyal medya uygulaması popülerliğini korumak konusunda başarılı olamadı. Periscope de söz konusu uygulamalardan biri. Uygulama tıpkı Vine gibi Twitter tarafından satın alındı ve hemen ardından da kapandı. Fakat bu durum eski Periscope kayıtlarına ulaşılamayacağı anlamına gelmiyor. Neyse ki Twitter eski Periscope videolarına erişmenize izin veriyor. Hatta mail atarak bu videoların indirilmesini bile talep edebilirsiniz. Fakat bazı canlı yayınlar kişiler ya da markalar için rahatsız edici özellikte olabilir. Öyle ki Periscope üzerinde hala var olan canlı yayınlar pek çok insanın sosyal hayatında ya da iş hayatında ciddi problemler yaşamasına neden oldu. Bu durum, söz konusu videolar Periscope üzerinde var olduğu sürece yaşanmaya devam edecek. Bu yüzden bu kayıtları internetten kaldırmak için acil olarak hamle yapmanız gerekiyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Ayrıca artık savunmadığınız ya da arkasında durmadığınız düşünceler içeren Periscope canlı yayınları, rakipleriniz tarafından size karşı kullanılabilir. Özellikle sosyal medya platformlarının gücü düşünüldüğünde, bu görüntülerin kişilerin aleyhinde kullanılması ve bunun kısa süre içerisinde bir sosyal medya lincine dönüşerek ciddi hasar yaratması mümkündür. Bu yüzden aleyhinizde kullanılabilecek ya da size zarar verebilecek Periscope yayınlarının tespit edilerek hızlı bi şekilde kaldırılması büyük önem taşır.

Eski Periscope Kayıtlarını Kaldırmak Mümkün Mü?

Eski Periscope kayıtları uygulama üzerinde saklanmaya devam ediyor olmakla birlikte, bazı yayınların Periscope uygulamasından alınarak Youtube ya da çeşitli video paylaşım sitelerinde paylaşılmaları da mümkündür. Dolayısıyla yayınları yapan Periscope hesabı kapanmış olsa bile, bu kayıtlar i̇nternet ortamında varlığını sürdürmeye devam eder. Nitekim i̇nternet üzerinde yer alan ve size zarar verdiğini düşündüğünüz bu kayıtların tamamının i̇nternet ortamından bir daha geri dönmemecesine silinmesi gerekir. 

Eğer söz konusu kayıt sizin Periscope hesabınız üzerinde yer alıyorsa, hesabınızı kapatarak bu kayıtları kolay bir şekilde yok edebilirsiniz. Eğer video bir başka Periscope kullanıcısının hesabındaysa, videonun kaldırılmasını talep etmek için doğrudan o kullanıcı ile iletişime geçebilirsiniz. Bu yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda hukuki süreç başlatarak mahkeme yoluyla söz konusu kayıtları erişime kapatmanız da mümkündür. Fakat videoların daha başka platformlara sıçradığı durumlarda işler çok daha kontrol edilemez bir hal alabilir ve böyle durumlarda profesyonel destek almak gerekir.

Distile İle İtibarınıza Zarar Veren İçeriklerden Kurtulun!

Distile, i̇nternet üzerinde yer alan eski Periscope yayınlarının kaldırılması için gerekli takibi yaparak, videoların tekrar paylaşılmayacağından ve karşınıza çıkmayacağından emin olur. Dijital ortamda temiz ve yeni bir sayfa açmanıza yardımcı olan bu Distile hizmeti, online itibarınızı korumanıza yardımcı olurken, kaybolan itibarın yeniden kazanılması için de ek hizmetler sunar. Dolayısıyla siz de online itibar ve algı yönetimi çalışmaları kapsamında eski Periscope kayıtlarını kaldırmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir