Eski Vine Videoları İnternetten Nasıl Silinir?

Eski Vine Videoları İnternetten Nasıl Silinir?

Vine her ne kadar bir döneme damga vurmuş bir uygulama olsa da, benzer kaderi paylaşan pek çok uygulama gibi kapandı. Fakat uygulamanın artık giriş yapılamıyor olması, eski Vine videolarının görüntülenemediği anlamına gelmiyor. Dolayısıyla her ne kadar Vine uygulaması kapanmış olsa da, kişiler ve markalar için rahatsız edici olan bazı görüntüler varlığını sürdürüyor olabilir. Bu görüntülerin hem kişilere hem de markalara zarar vermemesi için de bu videoların kaldırılması oldukça önemli. Peki Vine uygulamasının son durumu nedir ve eski Vine videolarını kaldırmak için ne yapmak gerekiyor?

Eski Vine Videolarına Erişilebilir Mi?

Bir dönemin en popüler video paylaşım uygulamalarından biri olan ve hem Türkiye’de hem de dünyada kendi fenomenlerini yaratan Vine uygulaması, artık mevcut değil. Tiktok, Youtube Shorts ve Instagram Reels artık Vine videolarının yerini almış durumda. 2017 yılında Vine Arşiv sayesinde tüm Vine videoları sonsuza dek izlenebilir hale getirilmişti. Fakat Vine Twitter tarafından satın alındıktan sonra 2019 yılı itibariyle arşiv özelliği de kapatıldı. Şimdi Vine videolarına ulaşmanın tek yolu söz konusu Vine videosunun URL adresine sahip olmak. Elbette bu durum videoların silinmemiş olması durumunda geçerli. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Erişime açık olan Vine videoları sizin ya da işletmenizin artık arkasında durmadığınız fikirleri ya da rahatsız edici görüntüleri içeriyor olabilir. Bu görüntüler bazen şiddet ve hakaret içeren görüntüler, bazen müstehcen görüntüler olabilir. Dolayısıyla bu eski Vine videolarının hem kişilerin hem de markaların itibarına zarar vermesi muhtemeldir. Bu yüzden söz konusu Vine videolarının kaldırılması kişi ve kurumlar açısından itibarın korunması için önemlidir. Bunun için hem Vine’ı satın alan Twitter üzerinden hem de alternatif yollar kullanarak yapabileceğiniz hamleler var. 

Eski Vine Videoları Nasıl Kaldırılır?

2019 yılı itibariyle artık mevcut kullanıcılar Vine hesaplarına giriş yapamıyor ve yeni hesaplar oluşturulamıyor. Benzer şekilde Vine videolarının indirilmesi de mümkün değil. Ayrıca bir Vine hesabı silindiği zaman o Vine hesabı içerisinde yer alan tüm videolar da silinmiş olur. Eğer siz bir Vine hesabına sahipseniz, bu hesap içerisindeki Vine videolarına erişebilirsiniz; fakat bu videoları silmeniz mümkündür. Vine videolarını internetten silmek için yapmanız gereken şey ise [email protected] hesabına vine hesabınızı göndermek ve bu hesabın kapatılmasını talep etmek. 

Elbette siz bu maili attıktan sonra bu maile ne kadar sürede geri dönüleceği ya da hesabınızın ne zaman kapanacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Yani hesabınızın kapatılması ve Vine videolarının kaldırılması birkaç gün sürebileceği gibi birkaç ay da sürebilir. Hatta Twitter tarafından uygun görülmemesi durumuna hesabınızın kapanmaması ihtimali bile var. Bir diğer yandan sizi rahatsız eden ve kaldırılmasını istediğiniz Vine videoları başkalarının hesabında da olabilir. Böyle bir durumda Twitter ile iletişime geçseniz bile bu videoların kaldırılması ihtimali çok düşük. Bu yüzden alternatif yöntemlere başvurmakta fayda var.

Eski Vine Videolarını Distile İle Kaldırın!

Online algı ve itibar yönetimi konusunda Türkiye’nin en eski ajanslarından biri olan Distile, i̇nternet üzerinde yer alan ve kaldırılmasını istediğiniz tüm içerikler ile birlikte Vine videolarının da kaldırılması için hızlı ve etkili çözümler sunar. Kaynaklarından kaldırılan Vine videolarının geri gelmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Nitekim Distile sunmuş olduğu hizmetin başarısını garanti eder. Eğer siz de Distile ile çalışarak eski Vine videolarından kurtulmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir