Eski Youtube Videoları Nasıl Kaldırılır?

Eski Youtube Videoları Nasıl Kaldırılır?

Şu an dünya üzerinde eğlenceli videolar izlemek, herhangi bir konuda bilgi edinmek ya da canlı yayınları takip etmek için Youtube’dan daha çok kullanılan başka bir platform yok. Youtube aynı zamanda en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformlarından biri durumunda. 

Kullanıcılar Youtube’u eğlenceli vakit geçirmek, herhangi bir konuda bilgi almak ya da canlı yayınları takip etmek gibi farklı amaçlarla kullanıyor. Fakat bazı video içeriklerin kişilere ya da markalara zarar vermesi gibi durumlarla da sıklıkla karşılaşılıyor. Kullanıcıların bu videoları kaldırmak için başvurabilecekleri birkaç farklı yöntem mevcut. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Video Kaldırma İşlemi İçin Topluluk Kurallarını Kullanmak

Hem kişilerin hem de kurumların korunması amacıyla Youtube’un uyguladığı bir takım topluluk kuralları bulunur. Eğer Youtube’da size, markanıza ya da herhangi bir fikre zarar veren bir video ile karşılaşırsanız, bu videonun Youtube’dan kaldırılması talebi ile başvuruda bulunabilirsiniz. Video kaldırma talebinizin işleme alınması için bazı durumların oluşması gerekir. Bu durumlar şunlardır:

  • Kişilik haklarının ya da özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmesi,
  • Telif hakkı ihlalleri,
  • Videoların suç teşkil eden ya da suça teşvik edebilecek unsurlar içermesi,
  • Onay vermediğiniz bir video içerisinde görüntülerinizin kullanılması.

Eğer bu durumlardan herhangi biri oluşmuşsa, söz konusu video hakkında şikayette bulunabilirsiniz. Fakat şikayetinizle birlikte, yukarıdaki unsurların oluştuğunu gösteren verileri de Youtube’da sunmanız gerekir. Yani bu videonun kaldırılması için yalnızca bir şikayette bulunmak yeterli değildir. 

Ek olarak, Youtube şikayet taleplerine anlık olarak geri dönmez ve canlı bir iletişim gerçekleştirmek mümkün değildir. Süreç e-postalar aracılığıyla ilerler ve bu nedenle de sonuçlanması uzun sürebilir. Bu süre bazen birkaç gün, bazen ise birkaç ay olabilir. Bu yüzden video kaldırma işleminin uzun vakit alacağını unutmayın ve bu sürede videoların size zarar vermesini önlemek için daha hızlı sonuç alabileceğiniz yöntemlere yönelin. 

Youtube’dan Hukuki Olarak Video Kaldırmak

Hukuki süreç başlatmak, Youtube ya da videoyu yükleyen kişiler ile iletişim sonucunda videoların kaldırılmaması halinde en sık başvurulan yöntem. Video kaldırma talebi ile dava açılması gereken durumlarda bunu bir avukat aracılığıyla gerçekleştirmek gerek. Dava süreci sonucunda bir videonun Youtube üzerinden kaldırılmasını sağlayabilirsiniz fakat bu videonun sosyal medya platformlarında ya da farklı mecralarda yayılmasını önlemek çok da mümkün değildir.

Youtube’dan video kaldırmak için hukuki süreç başlatmanın tek handikapı bu değil. Özellikle ülkemizde mahkemelerin yaşadığı doluluk ve yoğunluk, davaların sonuçlanma süresini uzatıyor. Yani aslında tıpkı Youtube ile iletişime geçmek gibi, bir hukuki süreç başlatmak da hızlı şekilde sonuç veren bir yöntem değil. 

Youtube’dan Video Kaldırmak İçin Profesyonel Destek Almak

Youtube üzerinde yer alan bazı videolar kişilerin ve kurumların itibarına zarar verebileceği gibi, doğrudan bireyleri hedef alan videolar sosyal hayatın olumsuz etkilenmesi ve mesleki kariyerin son ermesi gibi yıkıcı etkilere de neden olabilir. Özellikle böyle durumlar da videoların tespit edilmesi ve kaldırılması amacıyla hızlı şekilde aksiyon alınması gerekir. Sürecin hızlı şekilde sonuçlandırılması adına başvurulacak en iyi yöntem profesyonel destek almaktır. 

Online algı yönetimi ve içerik kaldırma hizmetleri alanında hem kişilere hem de kurumlara destek sağlayan Distile, videoların tespit edilmesini,  arama sonuçlarından ve kaynaklarından kalıcı olarak kaldırılmasını sağlar. Söz konusu videoların kaynaklarına geri gelmeyeceğini garanti eder. Siz de Youtube videolarının kaldırılması için hızlı ve etkili çözümlere gereksinim duyuyorsanız, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir