Facebook’ta Paylaştığımız Bir İçeriği Nasıl Kaldırırız?

Facebook’ta Paylaştığımız Bir İçeriği Nasıl Kaldırırız?

Sosyal medyada kimi zaman kendimize ait kimi zaman da başkaları tarafından paylaşılmış içeriklere duvarımızda yer veriyoruz. Zamanı geldiğinde paylaştığımız gibi kolayca kaldırabilmemiz de mümkün mü?

Yapılması gereken tek şey Facebook yardım sayfasını incelemek, gerekli durumlarda da Facebook yetkililerini konu ile ilgili bilgilendirip yardım talebinde bulunmaktır. Gelin şimdi sizin için Facebook yardım sayfasında detaylı olarak paylaşılan talimatları için özetleyelim:

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Facebook duvarındaki içeriğin kaldırılması

Facebook duvarınızda sadece kendinize ait olan içerikleri kaldırabilirsiniz. Önemli nokta, silinen fotoğrafın geri çağrılamayacağının bilinmesi gerektiğidir.

Duvarınızda kendinize ait olan fotoğrafı kaldırmak için önce fotoğrafın üstüne tıklamalı ve açılan fotoğrafın altındaki “Seçenekler” kısmı seçilmelidir. Karşınıza gelen menüden “Bu Fotoğrafı Sil” tıklandığında fotoğraf silinecektir.

facebook-icerik-kaldirma

 

Etiketli bir fotoğraftan etiketin kaldırılması

Bir başka durum ise arkadaşlarınız ya da aile fertleri tarafından paylaşılan içeriklerde etiketlenmenizdir. Etiketin kaldırılması için yapılacak işlemler, fotoğraf silmede yapılanlardan çokta farklı değildir. Tek fark, son aşamada “Sil” yerine karşınıza gelen menüden “Etiketi Kaldır” seçeneğinin tıklanmasıdır.

Başkasının gönderisini nasıl kaldırabilirim?

Kaldırabileceğiniz içerikler size ait olan fotoğraflar ya da özgün yazılarınızdır. Bir başkasının içeriğini kaldırmanız mümkün değildir. Bu noktada yapabileceğiniz şey, paylaşımı yapan kişiden paylaşımın kaldırılmasını istemek ya da içeriğin sağ üst köşesinde görülen “v” işaretine tıklamaktır. Karşınıza gelen menüden “şikayet et” seçeneğini seçip, şikayet gerekçesine cevap vererek içeriğin kaldırılmasını Facebook yetkililerinden isteyebilirsiniz.

 

Eğer Facebook üzerinde başkalarınca paylaşılan bir içerik sizi rahatsız ediyorsa ve kaldırılmasını istiyorsanız her zaman için en doğru seçenek profesyonel destek almaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir