Facebook’ta Sahte Sayfa ve Yorumları Kaldırma

Facebook’ta Sahte Sayfa ve Yorumları Kaldırma

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook her ne kadar Instagram ve yeni adıyla X’in gerisinde kalmış gibi görünse de, aslında hala eski gücünü korumaya devam ediyor. Hem sosyal medya reklamlarının yönetilmesi hem de hedef kitle iletişimi açısından hala en etkili araçlardan biri. Fakat Facebook üzerindeki sahte sayfaların ve olumsuz yorumların markalara ve bireylere problem çıkardığı da bir gerçek. Peki Facebook’ta sahte sayfaları ve yorumları kaldırmak için alınabilecek aksiyonlar neler?

Facebook’taki Sahte Sayfalar Markalara Nasıl Zarar Verir?

Bazı kötü niyetli kişi ya da gruplar, çeşitli markaların isim ya da logolarını kullanarak haksız çıkar elde etmek isteyebilir. Bu da gerçek markaların müşteriler üzerindeki güvenini ve piyasa itibarını yitirmesine neden olarak maddi zararlar ortaya çıkarır. Özellikle izinsiz marka ve logo kullanımı, sahte ürün satışı, sahte yetkili servis sayfaları, belirli markaları karalamak ve rakiplere yönelik dezenformasyon gerçekleştirmek için yapılan olumsuz yorumlar Facebook Topluluk Kurallarını ihlal etmekle birlikte, Facebook tüm bu sorunlarla mücadele etmede son derece yetersiz kalmaktadır. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Facebook’taki sahte sayfa ve yorumlar yalnızca marka imajına ya da tüketici güvenine zarar vermekle kalmaz. Ürün ya da hizmetlerdeki satış kaybına bağlı olarak ciddi ekonomik riskler de doğurur. Ayrıca kullanıcıların veri güvenliğini tehdit eden durumlar da ortaya çıkabilir. Markaların ve bireylerin sahte paylaşımlar ve sayfalar nedeniyle yaşayabilecekleri en büyük sorunlardan biri de hukuki sorunlarla karşı karşıya kalmalarıdır. Nitekim bir marka ya da birey üzerinde bir davanın bulunuyor olması, itibarı olumsuz şekilde etkiler. 

Facebook Üzerindeki Sahte Sayfa ve Yorumlar Nasıl Kaldırılır?

Facebook üzerinde kötü niyetli kişiler tarafından açılmış olan sayfalar ya da yapılmış olan olumsuz yorumlar hem kişilerin hem de markaların itibar kaybetmesine neden olabilir. Aynı zamanda çeşitli markalar adına açılmış olan sayfalarda paylaşılan yanıltıcı içerikler bir suç teşkil eder. Dolayısıyla her kullanıcının ya da markanın söz konusu yanıltıcı içerikleri kaldırmak için yapabileceği hamleler mevcut. Bunlar arasından en çok başvurulanı ise Facebook üzerinden bir şikayet oluşturmak.

Facebook, Topluluk Kuralları gereği yanıltıcı ya da herhangi bir kişi ya da kuruma zarar veren içeriklere, sayfalara ya da yorumlara izin vermez. Dolayısıyla böyle durumlar ile karşılaştığınız zaman Facebook üzerinden şikayet oluşturabilirsiniz. Fakat burada önemli nokta, söz konusu şikayetlerin anlık olarak sonuçlandırılmıyor olmasıdır. Nitekim çoğu zaman Facebook tarafından gerçekleştirilen değerlendirme süreci son derece uzun sürer. Bu süre de hem kişilerin hem de markalara yansıyan olumsuz etkilerin büyümesine neden olabilir. Bu yüzden eğer hızlı şekilde aksiyon almanız gerekiyorsa, Facebook şikayetleri sizin için etkili bir yöntem değildir.

Distile İle Facebook Üzerindeki Sahte Sayfa ve Yorumlardan Kurtulun!

Son yıllarda i̇nternet üzerindeki tüm olumsuz içerikleri kaldırmak için en etkili yöntem, bu alanda hizmet veren profesyonel ajanslardan destek almaktır. Distile, alanında uzman ekibiyle kapsamlı bir etkili bir çalışma geliştirerek Facebook üzerindeki tüm sahte sayfa ve yorumların kaldırılmasına destek olur. Bu alanda hem gerekli teknik çalışmayı hem de hukuki süreci uzman personelleri ile yöneten Distile, monitör sistemleri sayesinde 7/24 izleme ve takip gerçekleştirerek olumsuz içeriklere müdahale edilmesini ve kaynaklarından kalıcı olarak kaldırılmasını sağlar. Söz konusu çalışmalar sonucu elde edilen raporlar ve geri bildirimler ise düzenli olarak sizinle paylaşılır. 

Eğer siz de Distile ile çalışmak ve Facebook’taki sahte sayfa ve yorumların olumsuz etkilerinden korunmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir