Fotoğrafımı İzinsiz Kullanan Siteleri Şikayet Etmek

Fotoğrafımı İzinsiz Kullanan Siteleri Şikayet Etmek

Fotoğrafımı İzinsiz Kullanan Siteleri Şikayet

Sosyal medyanın gün geçtikçe yaygınlaşması ve internetin hemen her ortamda hayatımızda yer alması beraberinde pek çok sorunu da getirmektedir. Bu sorunlardan birisi de fotoğrafların izinsiz bir şekilde kullanılmasıdır. Böyle durumlarla karşılaşıldığında ne yapılmasının gerekli olduğu pek bilinmemektedir. Esasında şayet fotoğrafınızı bir internet sitesi yayınlamışsa ve sizden izin almamışsa bu yasal bir yaptırımı olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira fotoğrafların izinsiz bir şekilde yayınlanması, kişisel verilerin hukuka aykırı bir şekilde kullanılması anlamına gelmektedir. Bu durum ise bir suç unsuru olarak tanımlanmaktadır. Bu suçun oluşması; fotoğrafınızın isteğinizin dışında elde edilmiş olması ve yine isteğinizin dışında internet sitesinde yayınlanmış olması gerekli olmaktadır. Bahsi geçen suç TCK 135. Madde kapsamında yer alan bir suç olarak tanımlanmaktadır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Fotoğrafımı İzinsiz Kullanan Siteleri Şikayet EtmekFotoğrafımızı izinsiz kullanan siteleri şikayet etmek için öncelikle fotoğrafınızın yayınlandığına dair kanıtları toplamanız gerekmektedir. Günümüz itibariyle en güncel sorunlar arasında yer alan fotoğrafların izinsiz olarak yayınlanması karşısında bireylerin kendilerini çözümsüz hissetmeleri hatalı bir davranıştır. Bu durumun yaşanılması karşısında ilk yapılması gerekli olan bu fotoğrafların silinmesi çalışmalarıdır. Ancak fotoğraf sildirme çalışmaları çoğu zaman tek bir siteyle alakalı bir durum olmamaktadır. Onlarca ayrı site bu konuyla alakalı olarak fotoğraflarınızı izinsiz bir şekilde kullanıyor olabilmektedir. Bu fotoğraflar veri tabanlarında yer aldığı için arama motorlarında da rahatlıklar yayınlanabilmektedir. Bu durum insanların hayatlarını içinden çıkması güç duruma da sokabilmektedir.

Şayet isteğiniz dışında yayınlanmış fotoğrafların telif hakkı söz konusuysa çok daha seri bir şekilde bu fotoğrafların internet ortamından kaldırılması mümkün olmaktadır. Burada yasal bir tatbikat neticesinde gerekli başvurular yapılarak hızlı bir şekilde sonuç alınması da sağlanmaktadır. Bu doğrultuda fotoğrafın kaynağının ispat edilmesi önem kazanmaktadır. Zira ancak bu sayede telif hakkının ispat edilmesi mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra izinsiz kullanılan fotoğrafların kaldırılması için, teknik ve yasal işlemlerin takip edilmesi gerekli olmaktadır. Bu noktada teknik manada bir danışmanlık firmasından destek almak gerekli olmaktadır. Zira bu sayede izinsiz kullanılan fotoğrafınızın seri bir şekilde kaldırılması söz konusu olabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir