Gizli İfşa İçeriklerini Şikayet ve Sildirme Hakkında

Gizli İfşa İçeriklerini Şikayet ve Sildirme Hakkında

Günümüzde internet üzerinden yayın yapan pek çok ifşa sitesi bulunmaktadır. Bu ifşa sitelerinin çoğunluğu gizli olarak çekilmiş içeriklerin sanal ortamda yayınlanmasını sağlamaktadır. İnternet ortamında bu tip sitelerin sayısının gün geçtikçe artmış olması bu sitelerin mağdur sayısının artmasında da etkili olmaktadır. Bu doğrultuda internette ifşa olarak izinsiz yayınlanan içeriklerin sildirilmesi ve şikayet edilmesi sorunu karşımıza çıkmaktadır. Sanal ortamın gün geçtikçe genişlemesinin doğal sonucu olarak karşımıza çıkan bu sorun şikayet ve sildirme ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. İnternet üzerinde kötü niyetli kişilerin izinsiz ve çoğu zaman olarak gizli olarak çekilmiş resimleri yayınladıkları da bilinmektedir.

Gizli İfşa İçeriklerini Şikayet ve Sildirme HakkındaGizli ifşa içeriklerin yayınlanması bilişim suçları kapsamında yer almaktadır. Bundan dolayı, yasal anlamda bir suç olarak tanımlanmaktadır. Bu doğrultuda gizli işfa içeriklerinin yayınlanmasına karşı vatandaşlar yasalarla korunmaktadır. Bundan dolayı, Bu konuyla ilgili olarak yapılan şikayetler dikkate alınmaktadır. Gizli ifşa fotoğraflarının yayınlanmasına karşı 5651 sayılı kanun kapsamında yaptırımlar uygulanmaktadır. İfşa görüntülerinin bazı durumlarda haber alma özgürlüğü kapsamında değerlendirildiği de bilinmektedir. Böyle durumlarda adli birimlere müracaat etmek gerekli olmaktadır. Gizli ifşa içerikleri genel olarak sadece bir site üzerinden yayınlanmamaktadır. Çoğunlukla pek çok farklı site aracılığıyla bu içerikler yayınlanmaktadır. Durum böyle olunca, içerikler hakkında sildirme işleminin yapılması daha çok zaman almaktadır.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İfşa görüntülerinin yayınlanması internet sitelerinin kapatılmasını dahi gerekli kılmaktadır. Zira bu görüntüler çoğu zaman insanların özel hayatlarının gizliliğini ihlal ederek kişilik haklarına saldırı mahiyeti taşımaktadır İfşa içeriklerinin silinmesine dair ilk başvuruyu içeriği yayınlayan internet sitesi yöneticisine yapılması gerekmektedir. İçerik sağlayıcıya yapılan içeriğin silinmesine dair başvurunun olumsuz olarak yanıtlanması sonrasında geriye şikayet etme seçeneği kalmaktadır. Şikayet meselesi ya TİB aracılığıyla ya da adli olarak suç duyurusunda bulunmasıyla gündeme gelmektedir. Bu doğrultuda esas olan içerik sağlayıcı tarafından İnternet üzerinden müstehcen görüntülerinin silinmesi ve şikayet edilmesi meselesi, iyi bir danışmalık aracılığıyla yapıldığı zaman çok daha etkili bir şekilde sonuçlanabilmektedir. Bunun için alanında uzman ve tecrübeli alan danışmanlık firmalarından destek almak önem kazanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir