Google Arama Önerisi İçerik Kaldırma

Google Arama Önerisi İçerik Kaldırma

Kullanılan arama motorlarının pek çoğu artık gelişmiş yapay zeka teknolojileri kullanıyor. Dolayısıyla kullanıcıları daha iyi tanımaya ve daha doğru öneriler sunmaya başladılar. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’ın bu konuda lider olduğunu söylemek mümkün. Arama çubuğunda herhangi bir kelime yazdığınızda sizi doğrudan istediğiniz sonuca yönlendiren öneriler ile karşılaşabiliyorsunuz. Fakat bazen karşılaşmak istemediğiniz ve aramalarda görünmesini istemediğiniz önerilerle de karşılaşmanız mümkün. Peki Google aramalarında  görünmesini istemediğiniz önerileri kaldırmak mümkün mü? Bununla ilgili olarak yol gösterici olacağını düşündüğümüz bir rehber hazırladık.

Google Arama Önerilerinin Çalışma Prensibi Nasıldır?

Google arama motoru üzerinden bir arama yaparken arama çubuğuna birkaç kelime yazdığınızda aşağıya doğru çeşitli öneriler sıralanır. Bu öneriler Google tarafından hem trendler, hem de sizin geçmiş aramalarınız ve i̇nternet etkinliğiniz üzerinden şekillenir. Burada i̇nternet etkinliği derken i̇nternet üzerinde girip çıktığınız siteler, yaptığınız aramalar, i̇nternet üzerinden vermiş olduğunuz siparişler ve çok daha fazlasından bahsediyoruz. Eğer söz konusu arama önerilerinden memnun değilseniz ve artık bu tarz öneriler görmek istemiyorsanız, bunları kişisel bilgisayarınız ya da kişisel Google hesabınız üzerinden silmeniz ya da sıfırlamanız mümkün. Bunun için Google My Activity kullanabilir ve böylelikle arama ayarlarınızı değiştirebilir ve sıfırlayabilirsiniz. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Google Arama Önerisi İçerik Kaldırma İşlemi Neden Gerekli?

Yukarıda da anlattığımız üzere  kişisel hesabınız üzerinden arama önerilerini düzenlemeniz ve silmeniz mümkün. Fakat burada asıl mesele işiniz, işletmeniz ya da sizinle ilgili olarak başkalarına bir öneri gitmesi ise, bunun için daha farklı bir süreç izlemek gerek. Bu sürece bakmadan önce söz konusu önerilerin size nasıl zarar verebileceğine dair şöyle bir örnek verebiliriz: Diyelim ki “XYZ Gıda” adında bir işletmeniz var ve herhangi bir yanlış anlaşılma yüzünden i̇nternet ortamında küflü ürünler sattığınıza dair bir algı oluştu. İşte bu algıdan dolayı Google aramalarında kötü bir algı oluşturacak aramaların sayısı artarsa, bir kullanıcı Google arama çubuğuna XYZ Gıda yazdığında şöyle sonuçlar görülmesi muhtemeldir: XYZ Gıda küf, XYZ Gıda şikayet, XYZ Gıda bozuk ürün vs. Nitekim bunları gören kullanıcıların kafasında doğrudan olumsuz bir algı oluşacaktır.

İnternet üzerinde yer alan ve bu gibi arama önerilerinin çıkmasına neden olan haberleri i̇nternet üzerinden kaldırmanız mümkün. Böylelikle işletmenizin imajını tekrardan pozitif bir hale getirebilirsiniz. Fakat bunu yapmanıza rağmen arama önerilerinde görünmeye devam ediyor olabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Google Arama Önerileri Nasıl Kaldırılır?

Kişisel hesabınızdaki arama önerilerini kolaylıkla kaldırmanız mümkün. Fakat başkalarının aramalarında görünen önerilere müdahale edemezsiniz. Bunun için Google ile iletişime geçmek ve söz konusu arama önerilerinin kaldırılmasını istemek bir yöntemdir fakat genellikle bu yöntem sonuca ulaşmaz. Siz de uğraştığınızla ve zaman kaybettiğinizle kalırsınız. Yöntemin sonuca ulaştığı durumlarda da çoğu zaman süreç oldukça uzundur. Yani Google’a başvuru yaptığınız zaman hemen sonuç almayı beklemek doğru değil. Bu yüzden daha etkili ve daha hızlı sonuç alabileceğiniz yöntemlere yönelmeniz gerek. 

Distile, bir dijital ajans olarak i̇nternet üzerinden kaldırılmasını istediğiniz tüm içeriklerin kaldırılması konusunda etkili ve hızlı çözümler sunar. Nitekim Google aramalarında görünen içeriklerin ve arama önerilerinin kaldırılması için profesyonel destek almak sizi doğrudan sonuca götürür. Böylelikle hem zaman bakımından hem de emek bakımından herhangi bir kayıp yaşamamış olursunuz. Siz de online içerik kaldırma hizmetleri ve online itibar yönetimi gibi konularda profesyonel destek almak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir