Google Arama Sonuçlarındaki Eski Haberleri Silme

Google Arama Sonuçlarındaki Eski Haberleri Silme

İnternet hayatı büyük ölçüde kolaylaştırdı fakat bir yandan internetin nimetlerinden faydalanırken, bir yandan da arkanızda arama motorlarında görünmesini istemediğiniz şeyler bırakmış olabilirsiniz. Ayrıca sizden bağımsız olarak çıkmış olan haberler zaman zaman can sıkıcı olabilir ve bunların i̇nternet ortamından bir daha geri gelmeyecek şekilde yok edilmesini isteyebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? 

Google Arama Sonuçlarındaki Haberleri Kaldırmak Mümkün!

İnternet üzerinde yer alan, kişisel bilgilerinizi içeren ya da bir şekilde size zarar veren içerikleri ve haberleri kaldırmak için uygulayabileceğiniz yöntemler elbette mevcut. Bununla ilgili olarak genellikle ilk başvurulan yöntem Google ile iletişime geçmek ve söz konusu haberlerin kaldırılmasını talep etmek. Fakat bu yöntem genellikle çok vakit alır ve talebinizin olumsuz sonuçlanması da olasıdır. Yani siz talebinizi ilettikten sonra Google’dan bir geri dönüş almanız bazen aylar sürebilir ve uzun süren bu bekleyiş sonucunda sorununuz çözülmeyebilir. Bu yüzden alternatif yöntemlere yönelmek önerilir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Değerlendirebileceğiniz bir diğer yöntem ise, haberlerin yer aldığı web sitelerin yöneticileri ile iletişime geçmektir. Yani doğrudan haberin yayınlandığı sitenin yöneticisi ile geçerek size zarar verdiği düşündüğünüz haberlerin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Fakat böyle bir durumda da karşınıza farklı problemler çıkabilir. Örneğin söz konusu haber birden fazla sitede yer alıyorsa -ki günümüzde aynı haberin yüzlerce haber kaynağında paylaşıldığını görüyoruz- tüm sitelerin yöneticileri ile iletişime geçmek çok fazla vakit alacaktır ve çoğu zaman mümkün olmaz. Bu noktada karşılaşılabilecek bir diğer problem ise, haberin yayınlandığı web sitelerin eski olması ve yöneticilerine ulaşmanın da mümkün olmamasıdır. Yani yöneticiler artık siteyi terk ettikleri için, haberin kaldırılmasına ilişkin talebiniz de askıda kalacaktır. Dolayısıyla bu yöntemi uygulamak da sorununuzu tam anlamıyla çözmez.

Google arama sonuçlarında listelenen haberleri silmek için uygulayabileceğiniz bir başka ve en etkili yöntem ise bu alanda hizmet veren profesyonel ekiplerden yardım almaktır. Siz de Distile ile Google arama sonuçlarında yer alan ve görünmesini istemediğiniz haberleri hızlı şekilde kaldırmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Arama Sonuçlarından Haber Silmek Size Ne Kazandırır?

Tüm dünyanın dijitalleştiği bu dönemde, online itibar yönetimini de büyük önem kazanmış durumda. İnternet üzerinde yer alan bir haber, hem sizi hem de işinizi yaralayabilir. Özellikle sosyal medya kullanımının yaygınlaşması, olumsuz bir haberin çok kısa süre içerisinde çok büyük kitlelere ulaşmasını sağlıyor. Yani hem kendinizle hem işinizle ilgili sahip olduğunuz pozitif algı, i̇nternette yer alan bir haberin yayılmaya başlaması ile birlikte dakikalar içinde negatif bir hal alabilir. Bu yüzden sizi ya da işinizi olumsuz şekilde etkileyebilecek tüm haberlerin i̇nternet üzerinden mutlaka kaldırılması gerekir. Yani Google arama sonuçlarında listelenen ve itibarınızı kötü etkileyecek haberlerin tamamının kaldırılması, dijital dünyada yepyeni bir sayfa açmanıza ve sıfırdan pozitif bir algı yaratmanıza yardımcı olur. Sonuç olarak Google arama sonuçlarında listelenen haberlerde dahil olmak üzere çeşitli içeriklerin kaldırılması, online itibar yönetiminin en önemli adımlarından biri olarak değerlendirilir. 

Profesyonel Destek Almak İşinizi Kolaylaştırır

Google arama sonuçlarında haber silmek için uygulayabileceğiniz Google üzerinden talep oluşturmak, site sahipleri ile iletişime geçmek ya da hukuki yollara başvurmak gibi yöntemler uzun solukludur ve size vakit kaybettirir. Bu yüzden profesyonel destek alarak bu süreci hızlı ve etkili şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Siz de Google arama sonuçlarından haber silme ve online itibar yönetimi gibi konularda Distile ile çalışarak profesyonel destek alabilirsiniz. Dijital görünürlüğünüzü pozitif bir hale getirmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir