Google Aramalarda Görünmeme Nasıl Olur?

Google Aramalarda Görünmeme Nasıl Olur?

İnternetin hayatımıza girdiği ilk andan bu yana en sık kullandığımız araçlar arama motorları. Her ne kadar günümüzde pek çok arama motoru bulunuyor olsa da, Google hala dünyanın en çok kullanılan arama motoru durumunda. Google aramalarında listelenen pek çok sonuç var bu sonuçlar bazen hem şahsi olarak, hem de kurumsal olarak can sıkıcı olabilir. Dolayısıyla Google aramalarda görünmez olmak gibi bir gereklilik doğabilir. Peki Google aramalarında görünmez olmak neden önemli ve görünmez olmak için ne yapmak gerekiyor?

Google Aramalarında Görünmez Olmak Neden Önemli?

İnternet etkinliğinin en önemli parçalarından biri olan Google, aynı zamanda i̇nternet dünyasının hafızası görevi görüyor. Hem istenilen bilgilere ulaşmak, hem de geçmişe dair unutulan olaylara ya da haberlere ulaşmak için en büyük yardımcılardan biri şüphesiz ki Google. Elbette tıpkı insan hafızasında olduğu gibi, Google üzerinde de aslında istenmeyen ve unutulması gereken hatıralar ya da olaylar olabilir. Örneğin kendi adınızı Google üzerine arattığınız zaman geçmişte oluşturduğunuz ve artık erişiminiz olmayan bir sosyal medya hesabı ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu hesap artık savunmadığını pek çok düşünceyi ve paylaşımı içeriyor olabilir. Nitekim insanlar sizin adınızı arattığı zaman bu profile erişebilir ve dolayısıyla hakkınızda yanlış bir izlenime kapılabilir. Bu durum sizin mevcut yaşamınızda iş fırsatlarını kaçırmanız ya da elinizde bulunan başarılı bir iş fikrini kaybetmeniz anlamına gelebilir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Elbette bu durumu yalnızca şahsi olarak değil, işletmeler ya da markalar üzerinden de değerlendirmek mümkün. Ayrıca Google üzerinde görünmez olma gerekliliği her zaman geçmiş verilere ve haberlere bağlı olmak zorunda da değil. Örneğin herhangi bir işletme hakkında çıkmış olan olumsuz bir haber arama motorlarında üst sıralarda listelenmiş olabilir. Dolayısıyla söz konusu marka Google’da aratıldığı zaman insanlar marka ile ilgili olarak ilk önce bu olumsuz haber ile karşılaşır. Bu durum markanın itibarını olumsuz olarak etkiler. Nitekim maddi ve manevi zararların oluşması muhtemel hale gelir. Bu yüzden hem marka itibarının korunması, hem de Google üzerinde görünmez olmak için söz konusu haberlerin Google üzerinden kaldırılması gerekir. Peki bunu gerçekleştirmek mümkün mü?

Google Aramalarında Nasıl Görünmez Olunur?

Eğer Google’da hem bireysel olarak, hem de marka bazında görünmez olmak istiyorsanız, bunun için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler mevcut. Fakat peşinen şunu söylemekte fayda var: Google’da görünmez olmak için gerçekleştirilen bireysel çabalar genellikle yeterli olmaz. Çünkü bireysel olarak sahip olduğunuz bir hesabı yok etmek için o hesaba erişiminiz olması gerekir ve erişiminiz yoksa bunu gerçekleştirmeniz neredeyse imkansızdır. Marka bazında düşünecek olursak da; marka hakkında çıkmış olumsuz haberler tek bir haber sitesinde yer almıyor olabilir ya da sosyal medyaya sıçrayarak pek çok farklı platformda paylaşılmış olabilir. Dolayısıyla tüm platformlar ve haber siteleri ile iletişime geçerek söz konusu haberin kaldırılmasını istemek oldukça uzun bir vakit alır. Günümüzde i̇nternet üzerinden yayın yapan haber sitelerinin sayısı çok fazla arttığı için, bireysel çabalarla sonuç alabilmek neredeyse imkansızdır. Bu yüzden alternatif yöntemler denemek çok daha doğru olur.

Mevcut alternatifler arasında en etkili yöntem, bu alanda profesyonel destek sağlayan ekiplerden yardım almaktır. Örneğin Distile, arama motorlarında görünmez olmak adına ihtiyaç duyulan tüm işlemleri sizler için profesyonel bir şekilde gerçekleştirir. Kurumsal algı ve itibar yönetimi çalışmaları ile marka itibarının korunması sağlanır. Eğer siz de Google aramalarında görünmez olmak ve sıfırdan bir marka itibarı inşa etmek isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir