Google İçerik Kaldırma Talebi Oluşturma

Google İçerik Kaldırma Talebi Oluşturma

Bugüne kadar i̇nternet ortamında yazdığınız her şey, yüklediğiniz her video ve oluşturduğunuz her hesap Google ve diğer pek çok arama motorunda görünür haldedir. Bu durum sizinle ilgili fakat sizin yüklemediğiniz içerikler için de geçerli. Zaman içerisinde sizin yüklediğini ya da başkası tarafından yüklenen ve i̇nternet ortamında bulunmasını istemediğiniz içerikleri kaldırmak bir gereklilik haline gelebilir. Peki böyle durumlarda Google üzerinden bir içerik kaldırma talebinde bulunmak mümkün mü? Ya da bu içerikleri kaldırmak için ne gibi yöntemlere başvurmak gerekiyor?

Google’a İçerik Kaldırma Talebinde Bulunmak

Herhangi bir içerik sizin ya da markanız için zararlıysa, Google size bu içeriği kaldırmanız için bazı yöntemler sunar. Bu yöntemlerden biri de bir içerik talebi oluşturmaktır. Bu talebi oluşturmadan önce şunu bilmenizde fayda var: Google sizi haklı bulursa, söz konusu içeriğin bağlantısını arama sonuçlarından kaldırır. Yani bu içeriği tamamen i̇nternet ortamından kaldırmaz. Bir kullanıcı bu içeriğe arama motoru uzarından değil, doğrudan içeriğin yer aldığı web sitenin linki üzerinden ulaşabilir. 

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Arama motorlarında bulunan sayfalar, görseller ya da videolar için içerik kaldırma talebinde bulunmak mümkün. Siz talebi Google Destek sayfası üzerinden gönderdiğiniz zaman Google talebinizi inceler ve eğer sizi haklı bulursa söz konusu bağlantıyı arama motorlarından kaldırır. Fakat bu sürecin birkaç günden fazla süreceğini bilmeniz gerek. Yani ortada hızlı bir şekilde sonuç almanız gereken bir durum varsa farklı yöntemlere yönelmenizi öneririz.

Google’dan İçerik Kaldırmak İçin En Etkili Yöntemler

Bir içeriği Google’dan kaldırmak istediğinizde, o içeriğin kaynağından kaldırılmasını sağlamak size çok daha etkili bir çözüm getirir. Bunun için de söz konusu içeriğin yayınlandığı web sitenin sahibi ya da yöneticisi ile iletişime geçmek ve içeriğin kaldırılmasını talep etmek gerekir. Fakat bazı siteler artık terk edilmiş olabilir ve bu sitelerin sahiplerine ulaşmak mümkün olmaz. Ayrıca bir içeriğin birden fazla site içerisinde yer alması da mümkündür. Böyle durumlarda her birine ulaşmak çok fazla vakit ve mesai gerektirir. Yani hızlı şekilde sonuç vermez.

Bir diğer yöntem ise alanında uzman ve deneyimli bir avukat ile çalışmaya başlamak ve bir hukuki süreç başlatmaktır. Bir içeriğin kaldırılması talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi aracılığıyla dava açmak mümkündür. Davanın lehinize sonuçlanması durumunda mahkeme içeriğin kaldırılması ya da içeriğin yayınlandığı web sitenin erişime kapatılması gibi iki farklı karar alabilir. Hukuki süreçler mahkemelerdeki aşırı yoğunluk nedeniyle hızlı şekilde sonuçlanmaz. Ayrıca dosya ve avukat ücretleri de dahil olmak üzere pek çok gider kalemi ile karşılaşmanız mümkündür. Yani mahkeme süreci hem vakit olarak hem de nakit olarak sizi yoran bir süreç olacaktır. Bu yüzden Distile gibi profesyonel ajanslarla çalışmanızı ve sizin için en doğru sonuca olabilecek en hızlı şekilde ulaşmanızı öneririz.

Distile ile İstemediğiniz İçeriklerden Kurtulun!

Günümüzün dijitalleşen dünyasında arama motorlarındaki ve dijital ortamdaki görünürlük çok büyük önem taşıyor. Bu durum hem bireyler hem de markalar için böyle. Dolayısıyla dijital ortamda negatif bir görünürlüğünüz varsa, bu durumun iş hayatınızı ve sosyal hayatınızı olumsuz şekilde etkilemesi muhtemel. Bu yüzden dijital ortamda pozitif bir görünürlük ile ilerlemeniz önemli. 2010 yılından bu hayata online itibar yönetimi, online algı yönetimi ve içerik kaldırma hizmetleri başta olmak üzere pek çok profesyonel hizmet sunan Distile, arama motorlarında bulunan istemediğiniz içeriklerin kaldırılması konusunda teknik destek sağlar. Eğer siz de hızlı ve sorunsuz bir şekilde Google içeriklerini kaldırmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir