Google İlgili Aramaların Kaldırılması

Google İlgili Aramaların Kaldırılması

Google dünyanın en çok kullanılan arama motoru olarak sürekli yeni algoritmalar geliştiriyor ve bu algoritmalar ile kullanıcıları doğru şekilde yönlendirmeyi amaçlıyor. Fakat bazı kullanıcılar için ilgili aramalar can sıkıcı olabilir ya da çeşitli nedenlere bağlı olarak görülmek istenmiyor olabilir. Peki Google ilgili aramalar neye göre belirlenir ve bunları kaldırmak mümkün mü?

Google’da İlgili Aramalar Neye Göre Belirlenir? 

Google arama motoru üzerinde bir kelime arattığınızda, listelenen sonuçların en alt kısmında bir “ilgili aramalar” kısmı belirir. Bu kısımda kullanıcıların arattığı kelimeler, daha yoğun şekilde aranan başka kelimelerle birleştirilir ve çeşitli arama önerileri oluşturulur. Google burada ilgili aramalar kısmını oluşturarak kullanıcıları yönlendirmeyi amaçlar. Bir arama yaptığınız zaman ilgili aramalar bölümünde karşınıza çıkan sonuçlar, Google tarafından geliştirilmiş olan bir algoritma ile belirlenir. İlgili aramalar Twitter gibi bazı sosyal medya platformlarında da kullanılmakla beraber, en gelişmiş sisteme yine Google’ın sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

İlgili aramalar kısmında belirleyici olan yalnızca aratmış olduğunuz kelimeler değildir. İlgili aramaların oluşturulmasında arattığınız kelimenin kategorisi ve bulunduğunuz ülke ya da bölge gibi parametreler de belirleyici olur. Zaman zaman ilgili aramaları kaldırmak ya da ilgili aramalarda listelenen ve size zarar verdiğini düşündüğünüz arama sonuçlarını gizlemek isteyebilirsiniz. Peki bunu gerçekleştirmek mümkün mü?

Google İlgili Aramalar Nasıl Kaldırılır?

Google üzerinden hem trend olan aramaları, hem de ilgili aramaları kapatmak mümkün. Bunu gerçekleştirmek için yapabileceğiniz basit birkaç işlem bulunuyor. Örneğin trend aramaları kapatmak için, Google’ı açtığınızda sağ altta bulunan ayarlar sekmesi üzerinden arama ayarlarına gitmek ve “popüler aramaları gösterme” seçeneğine tıklamak yeterli. İlgili aramaları kapatmak içinse yine arama ayarları üzerinden “arama özelleştirme” ayarını kapatmanız gerekiyor. Görüldüğü gibi buraya kadar herhangi bir sorun yok. Fakat bazı durumlar her zaman sizin inisiyatifinizde olmayabilir. Peki nedir bunlar?

Örneğin farkında olmadan işletmeniz ya da siz Google arama trendlerine girmiş olabilir ve netice olarak ilgili aramalarda da gösteriliyor olabilir. İlgili aramalara girmiş olmanızın nedeni olumlu olabilir ve bu da size katkı sağlar. Yani aslında bedavadan reklam demektir. Fakat olumsuz bir durum, çok daha ciddi problemler yaratır. Siz ya da firmanız hakkında olumsuz bir algının oluşması, maddi ve manevi zararlar doğurabilir. Bu yüzden bu sorunun giderilmesi gerekir ve bunun için de uygulanabilecek en etkili yöntem profesyonel destek almaktır. İşte burada devreye Distile girer. Distile sizler için i̇nternet ortamından kaldırılmasını istediğiniz tüm içerikleri ve bilgileri, hızlı ve etkili bir şekilde kaldırır. Böylelikle siz de kendinize yepyeni bir sayfa açmış, oluşmuş olan negatif algıyı dağıtmış olursunuz.

Online İtibar Yönetimi ve İçerik Kaldırma Hizmeti Almak Size Ne Kazandırır? 

Dijital dünyanın getirmiş olduğu faydalar yadsınamaz falan bu dünyanın her şeyi kaydetmek gibi ilginç bir özelliği bulunuyor. Bu özellik kaybettiğiniz ve tekrar ulaşmak istediğiniz şeylere ulaşmak konusunda size yardımcı olabilir fakat ortadan yok olmasını istediğiniz şeylerin de düzenli olarak kaydedildiğini unutmamanız gerekiyor. Çünkü i̇nternet ortamında bulunan bazı haberler, içerikler ya da paylaşımlar doğrudan size ya da işinize zarar verebilecek nitelikte olabilir. Bu durumun hem manevi hem de maddi etkileri çoğu zaman yıkıcı olabilir. Söz konusu paylaşımları, içerikleri ya da haberleri kaldırmak için tek başına vereceğiniz mücadele genellikle çok fazla vakit alır ve yıpratıcıdır. Bu yüzden siz de online itibar yönetimi ve içerik kaldırma hizmetleri konusunda profesyonel bir ekiple çalışmak ve etkili bir sonu almak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir