Google Öneri Ne Demek

Google Öneri Ne Demek

Google Öneri Ne Demek?

İnternette arama yapmak için genel olarak herkes google arama motorunu kullanmaktadır. Arama yaptığımızda da leb demeden leblebi dediğimiz anlayan ve bizi hayrete düşüren öneriler karımıza çıkar. Bu sonuçlar birçok kişinin kafasını karıştırır. Bu makine nerden biliyor, Benim ne yazmak istediğimi nerden anlıyor gibi sorular aklımızdan geçer. Google arama motorunu yazılımını tasarlayanlar bu programa öyle bir sistem kurmuş ki herkesin yazmak istediğini anında bilip arama yapanı yormadan öneri veriyor.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Google Öneri Ne DemekYapılan aramalarda google arama önerisi nasıl çalışıyor diye merak edenler için kısaca anlatalım. Tabi bu yazılım kısaca anlatılamayacak kadar detaylı ve özelliklidir. Sadece meraklı sorulara cevap olacak kadarını anlatmak yeterli olacaktır.

Google Arama Önerisi Nasıl Çalışır?

Google aramalarında arama yazıldığında bulunduğunuz konum, internetteki geçmişiniz, kullandığınız programlardaki kişi listeleri gibi detaylara erişerek hafızasında tutuyor. Yapmak istediğiniz aramalarda da hemen size bu veri tabanlarındaki bilgilerden öneri sunuyor. Geçmiş kayıtlarınız ister 2 yıllık ister 2 günlük olsun fark etmiyor. Geçmiş sık sık temizlenmediği sürece daha önceki yaptığınız aramalar içinde size sonraki aramalarınızı öneri olarak çıkartıyor.

Konum olarak verilen önerilerde size yakın olan kişiler ve ya yerler konum bildirimleri üzerinden erişilerek size en yakın olan kişi ve ya yerleri öneriyor. Bu sayede yer belirtmediğiniz sürece size en yakın olan yerlerin ve ya kişilerin adlarına anında ulaşmış oluyorsunuz.

Bir sonraki internet arama önerisi de google anahtar kelimelinden çıkan önerilerdir. Google yazılında yer alan kuralla ve sistemlerden biriside anahtar kelimelerdir. İnternet siteleri ve web siteleri içerik hazırlarken belirli anahtar kelimler kullanılır. Bu kullanılan anahtar kelimeler hazırlanan içeriklere kolay ulaşmanızı sağlar. Bu nedenle google arama motoru önerileri seçeneklerinden biride bu sistemdir.

Arama önerilerini kaldırmak

Google arama önerileri bazen sık sık karşınıza çıktığı için rahatsız edebilmektedir. Çıkan öneri uygunsuz ve ya müstehcen olabilmektedir. Sevmediğimiz kişiler, görmek hoşunuza gitmiyor olabilir. Bu gibi birçok sebepten arama önerilerini görmeyi kimse istemez.

Bu gibi bir şikayet söz konusu ise ilk işlem olarak arama geçmişinizi temizlemelisiniz. Sonrasında yeterli temizlik yapılması ise işinde uzman olan distile danışmanlık ile iletişime geçerek tüm istenmeyen arama önerilerinden kurtulabilirisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir