Google Otomatik Tamamlama Önerilerini Sildirtmek

Google Otomatik Tamamlama Önerilerini Sildirtmek

 

Google kuşkusuz dünyanın en kullanışlı ve sık tercih edilen arama motorlarının başında geliyor. İnternet dünyasının kapılarını kolayca aralayan ve istediğimiz bilgilere hızla ulaşmamızı sağlayan bu arama motoru, kurulduğu günden itibaren güncel birçok arama motorunu geride bırakarak ilk sıralara oturmuş durumda. Kullanıcı dostu özelliklere sahip Google arama motoru sürekli olarak kendini güncellemesi ve yeni özelliklerle kendini yenilemesiyle tanınıyor. Bu özelliklerden biri de arama yaparken önerilerin çıkması. Arama tamamlama özelliği çoğu internet kullanıcısı için büyük kolaylık olsa da, bazı uzman kullanıcılar bu özelliği kapatmayı tercih ediyor. Bundan dolayı otomatik tamamlamayı kapatma özelliği ve bu özelliğin nasıl çalıştığı konusunda birkaç ipucu vermek istiyoruz.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

 Google Otomatik Arama Tamamlama Nedir?

İnternette bir URL adresini veya merak ettiğiniz konuları ararken Google bizlere yazdığımız terimlere göre öneriler sunuyor. Bu özellik aslında sizin tarafınızdan yazılan kelimeleri ve başka kullanıcıların sık olarak yazdığı kelimeleri temel alarak sunulan istatistiklerden oluşuyor. Bulunduğunuz ülke ve konumdaki aramalar, trendlerin yönü gibi faktörler otomatik tamamlamada önemli rol oynuyor. Aramaları daha kısada yapmak ve önerilere göre arama tercihlerinizi belirlemek adına otomatik tamamlama özelliği oldukça yararlı bir araç. Bu öneriler sizin yaptığınız aramanın karşılığı olmayıp, tahmine dayalı tamamlama seçenekleridir.

 

 

Google Otomatik Tamamlama Önerilerini SildirtmekGoogle Otomatik Tamamlama Özelliklerini Değiştirme Veya Kapama

  • “Google Ayarlar” menüsünden “Otomatik Tamamlama” seçeneğindeki Trend ayarlarından, trendlerin gösterilip gösterilmeyeceğini belirleyebilirsiniz.
  • Arama Çubuğu bölümünde yer alan “uygunsuz tahminleri bildirme” seçeneğini kullanarak negatif tamamlama seçeneklerini Google’a gönderebilirsiniz.
  • Girdiğiniz internet sitelerine dayalı tahminleri kapatmak için “Gizlilik” ayarlarını kontrol edebilirsiniz. “Gelişmiş Ayarlar” bölümünde yer alan açıp kapama özellikleriyle, içerik ayarlarıyla ve tarama verilerini temizlemeyle gizlilik ayarlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Yardıma İhtiyacınız Varsa

Kendi cihazlarınızda veya başkalarının kullandığı cihazlarda, sizi olumsuz olarak etkileyen Google Otomatik Tamamlama özelliğini kapama ve arama önerilerini Google’dan kaldırma desteği için ekibimizden destek alabilirsiniz. Bunun yanında Distile ekibi, internette ve arama motorlarında yer alan olumsuz içerikleri kaldırma konusunda çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Çalışmalarımız hakkında bilgi almak ya da kaldırtmak istediğiniz içerikler konusunda teklif almak için:

+90 850 885 10 12

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir