Google Uygunsuz Tahmin Kaldırma

Google Uygunsuz Tahmin Kaldırma

Google arama deneyimini çok daha iyi bir noktaya getirmek için uzun zamandır bir öneri ve tahmin sistemi kullanıyor. Fakat zaman zaman bu öneriler arasında uygunsuz ya da rahatsız edici önerilerle karşılaşmanız da mümkün. Peki böyle durumlarda arama önerilerinden bu uygunsuz tahminleri kaldırmak mümkün mü? Google tahmin işleyişi ile birlikte bu konuya da kısaca bir göz atalım.

Google Tahmin Sisteminin İşleyişi Nasıldır? 

Google, aramaların daha hızlı tamamlanması adına bir otomatik tamamlama sistemi kullanır. Yani sizin ne aradığınızı yalnızca yazdığınız birkaç kelime üzerinden tahmin etmeye çalışır. Bu tahmin işlemi sırasında değerlendirilen bazı parametreler bulunur. Örneğin arama yaparken nasıl bir dil kullandığınız, aramayı hangi konumdan yaptığınız, trend aramalar ve önceden yapmış olduğunuz aramalar gibi parametreler bunlardan bazılarıdır. Yani böylelikle hem bulunduğunuz konuma, hem güncel trendlere, hem de kişisel i̇nternet etkinliğinize göre en doğru sonuçları alırsınız. Google’ın çok gelişmiş bir öneri sistemi olmasına rağmen bazı durumlarda ve bazı dillerde öneri sistemlerinde problemler yaşanabilir. Örneğin Google’ın hizmet politikalarında tehlikeli, taciz edici, nefret barındıran, müstehcen, terör amaçlı, şiddet ve kan içeren ya da kabal dil ve küfürden oluşan tahminlerin engellenmesi önemli bir yer tutar. Ve bunun için gelişmiş sistemler de kullanırlar. Fakat bu sistemler her zaman doğru şekilde çalışmayabilir ve arama geçmişinize de bağlı olarak Google arama motoru size uygunsuz tahminler getirebilir.

"Teklif Alın" butonuna tıklayarak, internetten kaldırtmak istediğiniz içeriklerle ilgili birkaç saat içerisinde teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi arayacaktır.

Distile olarak 2010 yılındanbu yana online itibar yönetimi konusunda uzmanlanmış bir ajansız, kontrolü tekrar elinize almak için doğru yerdesiniz.

Size 24 saat içerisinde bir fiyat teklifi verebilmemiz için teklif formunu doldurmalısınız.

Kalıcı bir çözüm için yüzlerce kurum ve kişi tarafından güvenilen, kanıtlanmış sürecimizden yararlanın.

Hemen teklif alın

Bir diğer yandan Google’ın hizmet politikalarına uygun, fakat sizin için uygunsuz olan bazı arama önerileri de gelebilir. Örneğin işiniz ya da işletmenize zarar verecek bir alan haberin trend olması, işletmeniz Google’da arandığında size zarar verecek bu durumun önerilerde çıkmasına neden olabilir. Bu, Google adına olmasa bile sizin için uygunsuz bir durumdur. Peki söz konusu uygunsuz durumları ortadan kaldırmak için ne yapmak gerek?

Google’da Uygunsuz Tahminler Nasıl Kaldırılır?

Bu işlemi doğrudan Google üzerinden gerçekleştirmek mümkün fakat bunun oldukça vakit alacağını ve çoğu zamanda olumsuz sonuçlanacağını aklınızdan çıkarmayın. İlk olarak Google arama çubuğuna bir şey yazdığında çıkan sonucun uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız, önerilerin hemen sağ alt kısmında bulunan “Uygunsuz tahminleri bildirin” seçeneği üzerinden Google’a bu önerilerin kaldırılması için talep gönderebilirsiniz. Bu bağlantı üzerinde hangi önerileri uygunsuz bulduğunuz ve neden uygunsuz bulduğunuz gibi konularda bir form doldurmanız istenir. Formu gönderdikten sonra artık Google tarafından gelecek olan onay ya da red e-postasını beklemeniz gerekir. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu süreç oldukça uzun sürebilir ve genellikle olumlu sonuçlanmaz.

Başka bir yöntem olarak arama önerilerini tamamen kapatmanız da mümkün. Fakat böyle durumlarda hiçbir öneri almazsınız ve tüm arama terimlerini kendiniz girersiniz. Bir diğer yöntem de çeşitli üçüncü parti yazılımları kullanmak ve bu yazılımların çeşitli özelliklerini devreye sokarak görülmesini istemediğiniz uygunsuz arama tahminlerini kapatmaktır. Fakat bu yöntem de uğraştırıcı bir yöntem olmakla birlikte, her zaman doğru şekilde çalıştığını söylemek mümkün değildir. Bu yüzden de profesyonel destek almak en etkili yöntemdir.

Online içerik kaldırma hizmetleri ve daha pek alanda profesyonel destek sağlayan Distile ile çalışarak Google arama önerilerinde bulunan uygunsuz tahminleri kolay ve hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz. Böylelikle hem size hem de işletmenize zarar veren unsurlardan korunmuş, online itibar yönetimini etkili bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Hizmet detayları hakkında bilgi almak ve hemen bir görüşme planlamak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir